Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi az a jegyesoktatas? Kotelez...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi az a jegyesoktatas? Kotelezo? Ki lehet kerulni?

Figyelt kérdés
2015. máj. 9. 15:40
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha templomi esküvőt akarsz, és nincsenek meg a szükséges kritériumok (ez kb. paponként változó, hogy mit vár, elsőáldozás, stb), akkor igen. Én nem ismerek olyan párt, aki ki tudta volna kerülni. Egyébként néhány beszélgetésen kell részt venni, amennyire én tudom.
2015. máj. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
92%
Nem kötelező. Ahogy a templomi esküvő sem.
2015. máj. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Tehat lehtseges templomi jegyesoktatas nelkul. Es mitol fugg melyik templom az? Mi a Bazilikaban sheretnenk. Ott csak nem kell ha mar ilyen draga, nem?
2015. máj. 9. 16:21
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Félre értesz.


"Nem kötelező. Ahogy a templomi esküvő sem."


Én ezt úgy értettem, hogy ha annyira nem vagytok képesek, hogy azt a pár alkalmat végig üljétek, akkor ne kötelező templomi esküvőt tartani. Pláne hogy gondolom nem is vallási megfontolásból lenne, ha már ennyire kiakartok bújni a jegyesoktatás alól...

2015. máj. 9. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk vallsososak, igy igaz. Viszont nagyon szep es a nagyszulok is orulnenk neki. Nem ertem mire jo a jegyesoktatas, ha mar fizetunk. Utanajarok meg lehet e kerulni ott, ahol mi szeretnenk, ha nem akkor nem tudom mi lesz. Bevallom, se idom, se kedvem ott ucsoroni.
2015. máj. 9. 16:34
 6/38 anonim ***** válasza:
100%

Átugrok hozzád, mert szép a lakásod és a nagyi is örülne pár fényképnek, de nem tisztellek meg azzal, meghallgassam, amit mondani szeretnél, ha már beengedtél.


Sok mindenért fizetünk, de a tisztelet akkor is jár. Én sokkal inkább választanék olyan helyet, ahol jó a jegyesoktatás és végéig hallgatnám. Annyi házasság megy tönkre, hátha tudnak olyat mondani, ami erősebbé tesz minket.


De ez a te döntésed, ha neked úgy jó, szerintem pénzel ez is megoldható.

2015. máj. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
89%

A vallás nem egy szolgáltatás, tehát nem azért adnak össze, mert fizetsz. Az az egyházi esküvő lényege, hogy Isten áldását kéred a házasságodra, és ezzel együtt megfogadod, hogy az adott vallás szerint alakítod a házasságod szellemiségét, illetve olyan hitben neveled a gyerekeidet majd. Ez kb. az összes vallásra igaz, nem csak a katolikus egyház esküvőjére.


Elhiszem, hogy szép egy bazilika, de ha belegondolsz, a föntiek megfogadása egyenlő egy hazugsággal, mivel már most tudod, hogy egyik sem lesz belőle igaz. Nem tartod visszaásnak több száz embernek hazudni, csak azért mert szép az épület? Abból a pénzből inkább tartsatok egy különleges polgári esküvőt egy kastélyban, szertartásvezetővel, aki gyönyörű, rátok illő szöveget és fogadalmat is segít nektek írni, így a szertartás is személyes lesz.


A jegyesoktatás pedig kötelező, ha nem jártok (és előzetes ügyeskedést követően aznap derülne ki), a pap akár az esküvő reggelén is lefújhatja az egészet, a feltételek teljesítése nélkül nem ad össze titeket.

2015. máj. 9. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
72%
Gondolom majd a gyereket is megkeresztelitek, mert sok az ajándék és középpont lesz...
2015. máj. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem vagy vallálos legalább egy kicsit, akkor minek mész? Hagyd a fenébe, elég lesz nektek a polgári is.
2015. máj. 9. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
83%
Ha jol emlekszem a toriorakrol, Luther elott voltak ilyen jegyek, amiket ha megvettel, megbocsajtast nyertek az aktualis buneid. Kicsit erre hasonlit a hozzaallasod! Biztos, hogy a Bazilikaba is kell jegyesoktatasra jarni, ugy, ahogy mindenhova!
2015. máj. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!