Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Munkatársaknak állófogadás?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Munkatársaknak állófogadás?

Figyelt kérdés
Tervezzük az esküvőt, érdeklődni szeretnék, hogy szerintetek mennyire elfogadható ez az ötlet, sértődést válthat - e ki? Én személyszerint, ha így hívnának meg esküvőre, azt gondolom, nem sértődnék meg. Szóval szabadtéri esküvőt szeretnénk, és a helyszínen lenne a vacsora is, amin terveink szerint, csak a szűk család és a közeli barátok vennének részt, ez nálunk 40 fő. Én egy 20 fős cégnél dolgozom, ahol nagyon buzog a csapatszellem (havonta céges bulik, csapatépítő kirándulások félévente), nálunk hagyomány, hogy az esküvőre (első sorban a szertartásra), de a tehetősebbeknél pár kollega a lakodalomra is kap meghívót. Eddig ahogy tudom mindenki az önkormányzatnál tartott esküvőt vagy templomi is volt még. Mi tényleg csak egy kicsi szolid esküvőt szeretnénk, utána egy szűkkörű vacsorával. Viszont ha nem hívom meg a munkatársaim, akkor jön a sértődés, kibeszélés. Ezért gondoltam, hogy egyértelműen azt kommunilálnánk feléjük, hogy a szertartásra várjuk őket szeretettel ill. utána lenne egy rövid állófogadás részükre (aprósütemény, szendvicsek, italok), viszont a vacsorára már csak a család és a barátok a hivatalosak. Természetesen ez vonatkozna a párom munkatársaira is, ő egy 50 fős cégnél dolgozik. Az esküvő jellegénél fogva a másik verzió csak az lenne, hogy kollégákat akkor egyáltalán nem hívunk meg. Szerintetek?
2015. aug. 11. 07:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ez így teljesen korrekt.

Én voltam már ilyenen, a szertartás volt egy állófogadás a "tágabb körnek" és este egy szűk körű vacsora. (Ha odáig jutok) én is így tervezem. Szerintem sokkal jobb, mint amikor a szertartás után "csak úgy" ténferegnek az emberek, amíg a pár le nem lép.

2015. aug. 11. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ez korrekt így.
2015. aug. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk két hete volt az esküvőnk, én egy nagy szervezetnél dolgozom, ahol szintén nagyon baráti a hangulat, 11-en dolgozunk minden nap együtt, sokukkal barátok is vagyunk...Egy másik ágazatból hívtam még 3 kollegát, akikkel évfolyamtársak voltunk az egyetemen...És persze mindenkit párral hívtunk...Én nem tudtam volna velük megcsinálni azt, hogy meghívom őket, aztán menjenek haza...kicsit van benne egy keserű szájíz.



Valahogy úgy voltam ezzel, hogy akit hívok azt mindenhova hívom, legyen részese az örömömnek és akkor meg is vendégelem.


Ez esetben tartanék egy összejövetelt inkább egy másik nap a kollegáknak, minthogy haza küldjem őket az állófogadás végén. (így az az üzenet számomra, hogy annyira azért nem fontosak ...)


Biztos nem mennek üres kézzel...viszont nem gondolom azt sem, hogy mind az 50 főt meg kell hívni ez esetben, akkor én kellett volna hívjak 150-et...



Minden esetre sok boldogságot. :) És ha így döntötök, az eredeti verzió mellett, mindenképp legyen egyenes, hogy álló fogadás után mindenki hazamegy.

2015. aug. 11. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Esetleg a meghívókat lehet ennek megfelelően szövegezni. Mondjuk könnyebb akkor, ha ti szerkesztitek, de ismeretségi körben láttam már sokféle megoldást.
2015. aug. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Teljesen korrekt. Aki emiatt sértődik vagy kibeszél, az egy rongy.
2015. aug. 11. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, valószínű így lesz. Eleve kis esküvőre, szolid esküvőre, utána vacsorára vágyunk, na meg nem is nyertük meg a lottó ötös, szóval kénytelenek vagyunk szelektálni, függetlenül attól, hogy nagyon kedvelem a munkatársaimat, de azért egyikőjük se olyan mint egy családtag vagy barát...
2015. aug. 12. 07:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Megy a sértődés és kibeszélés. Micsoda csapatszellem. :D


Teljesen jó. Ha már mindenképpen meg akarsz nekik felelni, és áldozni rájuk annak ellenére, hogy besértődnének meg kibeszélnének, akkor még így is nagylelkű voltál.

2015. aug. 12. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!