Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A nőknek miért fontosabb az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nőknek miért fontosabb az esküvő, mint a férfiaknak?

Figyelt kérdés
Ffiként nem tartanék esküvőt, de ha a páromnak fontos ám legyen. Sok haver van így.

2015. aug. 27. 15:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem ennek mélyebben, történelmi távlatokban kell keresni az okát. Ugye nem kell sokat visszamenni az időben, akár 100-150 évvel ezelőtt is az volt a jellemző, hogy egy nőnek egyedül az anyaságban volt lehetősége kiteljesedni... tehát az számított az egyik legnagyobb teljesítményének, hogy el tudta csavarni egy férfi fejét, aki elvette, és aztán szólt neki x gyereket. Így az esküvő tényleg egy olyan nap volt, amikor büszkén parádézhatott, amikor őt ünnepelték... amikor úgy érezhette, hogy ő elért valamit az életben. Hogy ő nem marad vénlány.


Persze ez meg ment generációról generációra. Persze azután is megmaradt az, hogy jaj, végre egy olyan alkalom, amikor felvehet egy csodás estélyi ruhát (most őszintén, aki nem a felső tízezer közé tartozik, ilyen ruhát kb. a szalagavatóján meg az esküvőjén tud hordani, mert nem jár bálba, gálákra), mindenki körülötte ugrál, csak őt ünneplik, szépen ki van festve, kap ajándékokat... de mégis, sztem a leginkább maga a hagyomány az, ami miatt mi, nők, ennyire meg tudunk őrülni az esküvőért.

2015. aug. 27. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
83%

És az egész esküvő sem szól semmi másról csak a menyasszonyról... :)

Szerintem egyszerűbb lenne ha buli szinten lenne lerendezve, akár egy kamu pappal, a szokásos amerikai slágerrel, aztán fehér galambok meg csokordobás meg limó vagy lovashintó aztán buli és annyi.

2015. aug. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem a külsőségek számítanak, mint amik itt fel lettek sorolva. Ha csak ketten esküt tennék már elég lenne. Pont az eskü a lényeg, hogy társakká váljunk jogilag is az életben. Egy család leszünk és együtt erősebbek vagyunk érzelmileg is, mert támogatjuk egymást a céljaink elérésében. Szóval szerintem ha két ember komolyan gondolja, akkor ez kifejezi a komolyságukat a jövőre nézve. Persze sokan takaróznak, hogy csak egy papír és nem ezen múlik a boldogság. Persze, hogy nem, hanem a tartalom a lényeg. Ha viszont tényleg, csak egy papír, akkor miért félnek esküt tenni? Mert úgy könnyebben lehet menekülni a kapcsolatból, ha jönnek a problémák? Én ezt mondjuk nem értem. Persze mindenkinek joga van úgy élni, ahogy akar. Ez csak egyéni véleményem.
2015. aug. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!