Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ennyire fontos mindenkin...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ennyire fontos mindenkinek (nőknek általában) az esküvő, házasság, és ennyire korán?

Figyelt kérdés

Nem azt mondom, hogy nem lenne fontos, de szerintetek gáz, ha két év után a pasi nem akarja feleségül venni a párját??

Én lassan 4 éve vagyok együtt a barátommal, persze nálunk is szóba került az esküvő, de én nem mennék bele egy ilyen komoly dologba ennyire hirtelen. Egy kapcsolat elején, 2 év nálam még az, mikor még mindent rózsszínben látunk, könnyű rossz döntést hozni...Ezért van nyilván ennyi válás, és gyereket egyedül nevelő szülő...

Persze azt sem támogatom, mikor egy kapcsolatban már 5-10 éve semmi előrelépés nem történik, de ott már teljesen más problémák vannak.

Meg azt sem értem, miért kell rögtön egy kapcsolat elején gyereket vállalni? Főleg ha nem csak becsúszik. Nem jobb először ketten élvezni az életet??

Miért rontják el sokan szándékosan az életüket??


2011. febr. 16. 11:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
92%

Én sem vagyok az a tipikus esküvőről ábrándozó nő, de aló másik oldala sem tetszik. Az igenis visszatetsző számomra, ha a pasi 8, 10 év, illetve egy vagy több gyerek után sem képes megkérni a párja kezét, különösen, ha jól tudja, hogy a nő esküvőt szeretne.

Szerintem a házasság valahol mégiscsak érthető igény, hiszen a másik felvállalásának, a felelősségvállalásnak egy formája, illetve annak a jelzése,hogy biztosak abban, hogy a másikat akarják egy életre.

Szerencsé eset, ha egyik fél sem akar házasodni - de ha az egyik akar (ez lehet a férfi is! sok ilyet láttam!), akkor ha a másik valóban szereti őt, igenis előbb-utóbb rászánja magát.

2011. febr. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
59%

Teljesen egyetértek veled...

Nem tudok többet én sem hozzáfűzni ...

2011. febr. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
ha 4 év után nem kéri meg a kezed 5 év után sem fogja. azért neked se csak ugy jutott eszedbe a kérdés..
2011. febr. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%

Nem áll szándékomban férjhez menni, ha csak nem maga Ivan Sergei kéri meg a kezemet:), de a viccet félretéve én csak abban az esetben tartom fontosnak, ha gyerek is származik a kapcsolatból.

Mi 6 éve élünk együtt gyerektelenül, és eddig jó volt így is.

2011. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
34%

Én csak azt nem értem, miért kell egy kapcsolatnak bármerre is 'haladnia'?? Mert nálam úgy működik, hogy összejövünk, és boldogan élünk. Aztán ha már nem szeretjük egymást, szakítunk. A házasság felesleges macera, talán akkor sem látnám értelmét, ha minden szerelem örökké tartana.

A gyerekvállalást én sem értem, minek elsietni, én mondjuk eleve nem is akarok gyereket, de értem ha más igen. Viszont akkor sem tartom jó ötletnek, hogy 1 év után rögtön gyerek, aztán következő évben válás, és ottmarad a nő a gyerekkel.. Vagy nincs válás, mert a gyerek miatt inkább benne marad egy rossz házasságban. Gyönyörű, mondhatom. :|

2011. febr. 16. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
41%
Teljesen igazad van. Sok ismerősöm van, aki már 1-2 év után gyereket vállal. Nem értem miért, hiszen az ember még teljesen másképp érzi a kapcsolatát a rózsaszín ködön keresztül! Én megvártam amíg elmúlik ez, 5éve vagyunk együtt. Már nincsenek pillangók a gyomromban, de szeretjük egymást még így is. Még most sem vállaltuk a babát, de mostanra legalább már nincsenek kételyeim, és tudom, hogy biztos helyre érkezne, nem a könnyen elillanó rózsaszín ködbe!
2011. febr. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%
Ilyenkor úgy szokott lenni, hogy a pasi kilép egy hosszú kapcsolatból, mert 8 éve él együtt a barátnőjével, aki piszkálja, hogy vegye el. A pasi továbblép és a következő csajt pillanatok alatt el is veszi. Ez azért bosszantó!
2011. febr. 16. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk a férjem volt az, aki "tűkön ült", már 1 év után alig várta, hogy elvehessen.

Végül 2 év után lett rá pénzünk, azóta sem bántam meg, ez amolyan lelki plusz.

2011. febr. 16. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
81%

Én már láttam erre is arra is példát, viszonylag gyors házasság, mégis évek óta tartós és boldog és láttam olyat is, hogy 7 év után házasság, és pár hónap után válás. Valóban igaz, ha megfontolt az ember legalább a 2 évet kivárja, az nálam is egyfajta minimum. Viszont én meg nem szeretem, ha csak úgy kötöttségek nélkül eltengünk-lengünk, mert a pasinak ez így kényelmes, igenis érezzem azt, hogy velem akarja leélni az életet, velem akar családot alapítani, és ezt hivatalosan is rögzítjük.

Meg megint más, hogy aki 30körül van, már nem biztos, hogy vár több évet arra, hogy kiderüljön biztos jó döntés a házasság, hanem most vagy soha alapon bevállalja. Én jelenleg még nem találkoztam olyan férfivel, akihez nyugodt szívvel hozzámentem volna, lehet nincs is ilyen, majd meglátjuk.:)

Még annyi, aki meg a kapcsolat elején gyereket vállal úgy, hogy nem becsúszik, annak valószínű vagy ez az élete álma, hogy anya lehessen, vagy pedig már korából fakadóan nincs hova várni. Szerintem nem szabad ítélkezni, hogy ki csinálja jól és ki rosszul, mert mindenki mások az elképzelései életcéljai, van aki már 20 évesen anyuka szeretne lenni, van aki még 30 évesen se, ugyanez igaz a házasságra is.

2011. febr. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Én 16 évesen ismertem meg a férjemet, Ő akkor volt 19.17 évesen férjhez mentem,18 éves voltam, amikor a fiunk megszületett.És 18 éve élünk boldogan.Na, ilyen is van.
2011. febr. 16. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!