Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi legyen a nevem az esküvő után?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi legyen a nevem az esküvő után?

Figyelt kérdés

Van második kereszt nevem is, amit nem szívesen hagynék el, ha viszont megmarad nagyon hosszú lenne a nevem. 'Né nem igazán szeretnék lenni. SEGÍTSÉÉÉG!!! :) Mostani nevem: Ötvös Anna Ilona

Melyik legyen:

Bereczki Anna Ilona

Bereczki-Ötvös Anna

Bereczkiné Ötvös Anna



2015. aug. 29. 16:12
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nekem ezekből az első verzió tetszik legjobban.
2015. aug. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%

Bereczki-Ötvös Anna


Nekem ez tetszik a legjobban, bár én az esetek 90%-ban a kötőjeles megoldást pártolom, és én is így szeretném majd felvenni a jövendőbeli férjem nevét.

2015. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is a második tetszik, én ezt a formát fogom választani a nagyon távoli jövőben.
2015. aug. 29. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
nekem a 3. verzió tetszik. én így vettem fel a férjem nevét. a teljes nevét nem akartam hogy maradjon az én nevemből is valami de azért egyértelmű legyen hogy férjnél vagyok. 1-5 éve vagyunk házasok azóta is imádom kimondani, leírni :) de mivel nem szeretnéd elhagyni a második neved ezért az elsőt ajánlom.
2015. aug. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Miért zavar, ha túl hosszú a neved? Talán minden nap alá kell írnod hatszáz példányban valamit teljes névvel? Azt mondod, a második neved nem szívesen hagynád el, de a vezetéknevedről nem írsz semmit. A két lehetőség szerintem a Bereczki Anna Ilona és a Bereczki-Ötvös Anna Ilona. Vagy akár maradhatsz a leánykori neveden is, nem kötelező változtatni, aki ismer, tudni fogja hogy házas vagy, aki nem, az a Bereczkiből sem tudná, mert az is lehet a saját neved. Nekem csak egy keresztnevem van, és ragaszkodom a vezetéknevemhez is, szóval vagy maradna a leánykori, vagy kötőjeles lenne. Te mennyire szeretnéd megtartani a leánykori vezetéknevedet?
2015. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
Sosem értettem, miért kell felvenni a férj nevét. A férj sem veszi fel a feleségéét. Ez olyan, mintha a nő a férfi t
2015. aug. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
34%

Sosem értettem miért kell felvenni a férj nevét. A férj sem veszi fel a felesége nevét. Én ha férjhez megyek nem fogom felvenni a férjem nevét, nem a tulajdona leszek, hogy rám tegye a "címkét", hanem a felesége, a társa. Egyébként meg arra való a jegygyűrű, hogy tudják az emberről, hogy házas. Persze van, aki nem szereti a nevét, ebben az esetben megértem.


A kérdésre válaszolva, így: Bereczki-Ötvös Anna Ilona.

Szerintem nem lenne annyira hosszú.

2015. aug. 29. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bereczki Anna Ilona
2015. aug. 29. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
50%

Nekem is hosszú nevem van, a vezetéknevem amúgy se valami rövid, s mellé szintén 2 utónevet kaptam a szüleimtől, tehát már most belezsibbad a kezem, ha egyszerre több papírt kell teljes névvel aláírnom, s mindezt úgy, hogy még férjhez se mentem... :D Tehát abszolút megértem a problémádat. De szerintem nem olyan nagy gond, ha kicsit hosszabb az ember neve. :) Bemutatkozásnál én is mindig csak azt a keresztnevemet mondom, amelyiket használom is, hogy azt jegyezzék meg és azon szólítsanak, a másikra úgyse hallgatok. Aláírni meg... nézd, szökőévben egyszer kerül olyan szituba az ember, hogy 2-nél több papírral kelljen felvésnie a nevét, azt pedig ilyenkor szerintem ki lehet bírni. :) Ha nem szívesen hagynád el a másik utónevedet sem, akkor tartsd meg bátran.


Tudom, manapság már nem divat, de én 'né' leszek, ha férjhez mentem. Csak úgy magában nem szeretném felvenni a vőlegényem nevét, mert szerintem az olyan, mintha testvérek lennénk, nem szeretném folyton magyarázni, hogy ja, nem, valójában az asszonykája vagyok és nem a húga. :) Szóval én inkább leszek né.


Tulajdonképpen kötőjeles megoldás se rossz szerintem, szóval ha te nagyon nem akarsz né lenni, akkor én ezt javaslom neked. :)

Legyél Bereczki-Ötvös Anna Ilona.


Sok boldogságot! :)

2015. aug. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első tetszik a legjobban. Nekem is két keresztnevem van, és az egyik elég hosszú... A mostani teljes nevem is 19 betű, úgyhogy kizárt, hogy megtartom és kötőjeles leszek, vagy 'né. Meg alapból is gyűlölöm a vezetéknevem, úgyhogy nagy megkönnyebbülés lesz ha családi botrány nélkül eldobhatom, és felvehetem a férjemét. :)
2015. aug. 31. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!