Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan hozzuk a meghívottak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hozzuk a meghívottak tudtára, hogy pénzt szeretnék nászajándékba?

Figyelt kérdés

Mivel évek óta együtt élünk, mindenünk megvan, amire szükség van, a porfogó dísztárgyakra meg a legkevésbé sincs szükségünk.

Pénzre viszont annál inkább, hogy visszajöjjön a lagzi ára nagyjából.

De hogyan szokás ezt megmondani a vendégeknek, hogy ne legyen bántó?

Én eddig egy esküvőn voltam csak, akkor, mivel semmi ötletem nem volt, és nem szeretek haszontalan ajándékot adni, én kérdeztem rá a menyasszonynál, hogy mire vágynak nászajándékba, és ő mondta, hogy nászútra gyűjtenek, úgyhogy a pénz lenne a legjobb.

De úgy direktbe megmondani ezt valakinek? Furcsának tűnik nekem...


2015. okt. 7. 10:15
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
78%

Kerlek benneteket kedves baratok, rokonok,hogy azt az osszegeg amit az ajandekokra szantataok inkabb adjatok nekunk egy boritekben mert Jelen pillanatban nem szenvedunk szukseget semmiben, viszont ez az ajandekotok meg kisegithet minket a jovoben. Koszonjuk :)

( Amugy nem fogtok jol jarni vele, mert Minden csaldban van par smucig rokon)

18/L

2015. okt. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A mi családunkat se veti fel a pénz, de még 5000 Ft is jobb lenne, mint egy nyolcadik étkészlet vagy pohárszett, ami már így is kifolyik a szekrényből.
2015. okt. 7. 10:37
 3/20 anonim ***** válasza:
32%
Ha valaki rákérdez mit szeretnél megmondod, hogy pénzt, amúgy meg ha csak direkt közlöd olyan mintha azért hívnád meg, hogy adjon pénzt...
2015. okt. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Igen, épp ezért kérdezem, hogy hogyan lehetne ezt megoldani anélkül, hogy ez az érzés legyen... Mert a legkevésbé sincs szó erről, különben kétszer ennyi embert hívnék :D
2015. okt. 7. 10:47
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Írjátok bele a meghívóba egy kis versike formájában (neten keress rá), hogy pénzt kértek nászajándékba.


Mi nem írtunk bele ilyesmit és amúgy a vendégek 70-80 százaléka megkérdezte a meghívó átadásakor, hogy mit szeretnénk kérni ajándékba.

A mai világban nehezen tudom elképzelni, hogy rokon, barát (aki tudja, hogy évek óta együtt éltek) mondjuk étkészletet vegyen. Amúgy meg szinte mindenkitől pénzt kaptunk végül, vagy vásárlási utalványt.

2015. okt. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Akárki megkérdezte, mit kérünk nászajándékba, a felelségem elmondta, hogy mindegy, csak étkészletet NE. 7, azaz hét étkészletet kaptunk. :D


A legdiszkrétebb formája a pénzkérésnek amit láttam az volt, hogy a pár megkérte a násznépet, hogy a nászutat támogassák. Nagyon elegáns megfogalmazás volt.

2015. okt. 7. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Általában nem smucigságból ad valaki keveset, hanem mert nem tud többet adni.


Egyébként amit az első írt szöveget, az jó, azt láttam már meghívóban is. Nincs belőle gond, azért ma már pénzt adni tárgyi ajándék helyett eléggé elterjedt dolog.

2015. okt. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Mi olyan embereket hívtunk meg, akik fontosak nekünk és egyszerűen csak megmondtuk, hogy ha szántok bármit is, az pénz legyen, ennyi. Nincs ebben semmi...

De pl. a meghívókra is rá lehet tenni, vannak vicces szövegek, amikben ugyanezt kérik és máris barátságosabb...

2015. okt. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én eddig ami esküvőkön voltam, arányait tekintve kb 5ből 1x volt ajándéklista, és még ahhoz is hozzátették, hogy ha nem a listából választunk, akkor hálásan köszönik a hozzájárulásunkat álmaik nászútjához. A többinél is hasonló szövegek voltak, és egyáltalán nem éreztem úgy, hogy csak a pénz miatt hívnának meg.


Én is valahogy úgy tervezem (merthogy, mi is pénzt kérünk ajándékba, nem az esküvő után költözünk össze mi sem), hogy a honlapon (nekünk honlapon lesznek az ilyen hasznos infók, hogy mikor, hova, hogyan, mi lesz a menü, visszajelzések, ilyesmi) az ajándék fülkéhez odaírom, hogy bármi személyes jellegű meglepetésnek örülünk, de konkrét kérésünk nincs, és azt is nagyon hálásan fogadjuk, ha támogatják a nászutunkat.

Nincsenek illúzióim, erősen kétlem, hogy a lagzinak akár csak a fele is megtérülne, de praktikusabb pénzt kapni, mint kínai porcelánvázát vagy turmixgépet, amik közül vagy van már 20, vagy semmi szükségünk rá.

2015. okt. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Ez ma már teljesen megszokott, mindenki megérti és teljesen korrekt dolog. Ma már jellemzően később házasodnak a párok, hosszabb együttélés után, általában működő, stabil háztartással, így nincs szükségük tányérkészletre meg hasonlókra.

Teljesen egyszerűen írjátok rá a meghívóra, hogy már fel vagytok szerelkezve, és amit rátok szánnának, tegyék borítékba. Van, aki versbe szedi, ha esetleg ilyen igényetek lenne.

2015. okt. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!