Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan hozzuk a meghívottak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan hozzuk a meghívottak tudtára, hogy pénzt szeretnék nászajándékba?

Figyelt kérdés

Mivel évek óta együtt élünk, mindenünk megvan, amire szükség van, a porfogó dísztárgyakra meg a legkevésbé sincs szükségünk.

Pénzre viszont annál inkább, hogy visszajöjjön a lagzi ára nagyjából.

De hogyan szokás ezt megmondani a vendégeknek, hogy ne legyen bántó?

Én eddig egy esküvőn voltam csak, akkor, mivel semmi ötletem nem volt, és nem szeretek haszontalan ajándékot adni, én kérdeztem rá a menyasszonynál, hogy mire vágynak nászajándékba, és ő mondta, hogy nászútra gyűjtenek, úgyhogy a pénz lenne a legjobb.

De úgy direktbe megmondani ezt valakinek? Furcsának tűnik nekem...


2015. okt. 7. 10:15
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Ezen célra rendszeresített harmadik személy ,aki nem b a s z k i veletek és nem vágja hozzá mindenkihez, hogy de ők mondták ám hogy mondjam ezt nektek. vagyis megbíztok benne. na ő szépen mondja mindenkinek hogy tudja hogy megszorultatok és kess kell nektek ennyi
2015. okt. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Nálunk a családban pont most volt ilyen, ott házra gyűjtöttek. :)

Meghívóra nagyon aranyos kis versikét lehet találni, aminek ez a lényege, hogy pénzt adj ajándék helyett, ez cseppet sem bántó, és minden meghívott tudtára adod, hogy mit szeretnétek. :)

Persze, ettől még tutira lesz, aki majd ajándékot hoz, de azt meg kedvesen el kell fogadni.

2015. okt. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Tessék, itt van is néhány:


[link]


[link]


Előző voltam.

2015. okt. 7. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ismerosomek a meghivoba irtak bele, ilyen kis vicces vers formaban. Tok jo volt. :)
2015. okt. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Nálunk még soha nem volt beleírva, hogy pénzt kérnek, de mégis mindenki azt vitt. Nálunk ez egyértelmű. Nem is tudtam, hogy még ennyi helyen szokás ajándékot vinni.
2015. okt. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez lesz, mivel külföldön élünk, és a repülőn nem tudunk semmi tárgyi dolgot elhozni. De ezek a versek nagyon béták, szóval simán beleírjuk a meghívóba hogy ha valamit szeretne adni, az mindenképp borítékban legyen, és kész. Amúgy sem értem, miért kell azt hinni, hogy ha én pénzt kérek, akkor csak amiatt hívom meg. Ha tányért hoz, az nem került pénzbe ugyan úgy? Ha meg nem akar adni, nem ad.
2015. okt. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Mi ha esküvőre megyünk akkor csak azért kérdezzük meg, hogy mit szeretnének ajándékba, mert így talán kevésbé kellemetlen a szituáció. Ekkor azt mondják, hogy a borítéknak örülnének, mi meg tudomásul vesszük. (Ha nem kérdeznénk meg, akkor is azt vinnénk.)


Manapság egyébként az ajándék már nem annyira jellemző. Persze nem kell a borítékhoz ragaszkodni, lehet azt valami személyes módon ajándékként tálalni, de a lényeg, hogy pénzt adsz.


Szerintem a meghívóba ne írjátok bele, hanem amikor átadjátok (személyesen), akkor elmondjátok, ha rákérdeznek. Vagy megmondjátok a szülőknek, hogy ha valaki náluk érdeklődne, akkor mondják azt, hogy pénznek örülnétek.

2015. okt. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mi nem mondtunk semmit és így is mindenkitől pénzt kaptunk. Senki nem kérdezett semmit, mégis mindenki tudta, hogy a pénzre van a legnagyobb szükségünk.


Ha a vendégeitek ismernek Benneteket, tudják, mit szeretnétek.

2015. okt. 9. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Tolunk mindenki megkerdezte a meghivok atvetelekor, hogy mit szeretnenk. Mi erre azt mondtuk, minel aprobb ajandekot, lehetoleg elferjen a zsebunkben. :)

Mivel kulfoldon elunk, igy 90%-uk felfogta, hogy nem fogunk kicipelni magunkkal sem mosogepet, sem etkeszletet, igy penzt adtak. Targyi ajandek csak olyantol volt aki penzt nem tudott adni, viszont pl. van boraszata es sajat markas bort palackozott nekunk. Tehat ezek ilyen sajat keszitesu dolgok voltak, de kb. 5 db ilyen, a tobbi 90tol meg penzt kaptunk.

Viszont pont amiatt, mert tudtuk, hogy nem mindenki teheti meg anyagilag hogy penzt hozzon, ezert a meghivoba nem is irtuk bele.

2015. okt. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Lusty ***** válasza:
Vannak jó idézetek a neten. Mi is ilyet írtunk a meghívóba, és nem volt belőle gond.
2015. okt. 16. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!