Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » 36. hetes terhesen esküvőre...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

36. hetes terhesen esküvőre menni? (Bővebben lent! )

Figyelt kérdés
Sziasztok! Október 31.-én lesz az ikertestvérem esküvője. Tőlünk 380 km-re. Én mondtam, hogy ott szeretnék lenni az esküvőjén, még ha a buliban nem is de a templomi esküvőn legalább. Eddig a férjem is benne volt, hogy megyünk. De most megmakacsolta magát, mondta hogy anyukáméknak vigyük át a tesómék nászajándékát, hogy majd ők elviszik. Mert, hogy mi nem megyünk. Persze mondtam neki, hogy maximum ő marad de én megyek. Elkezdett velem kiabálni, hogy ebben a helyzetben nem dönthetek egyedül. Én meg csak pislogtam, hogy most mi van vele. Beszéltem anyukámmal, mondta ha úgy érzem akkor elmegyek, ha nem akkor nem. Mert ezt a tesóm is megértené. Beszéltem a nőgyógyászommal is erről a helyzetről. Ő is azt mondta, hogy nekem kell érezni. Mondtam ezt a férjemnek is, azt mondta őt nem érdekli márpedig mi nem leszünk ott az esküvőn. Szerintetek igaza van? Most hogyha valami történne, ott is van kórház, ha fáradt vagyok ott is tudok pihenni. Ugyan azt tudom ott is csinálni mint ha itthon ülnék. Ti elmennétek az esküvőre?
2015. okt. 21. 00:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

En eloszor megprobalnek higgadtan beszelni a ferjemmel errol,hogy pontosan miert nem szeretne, hogy menjunk. Megertem, hogy aggodik, foleg ha elso baba, nem akarja,hogy bajod Essen.

Lehet ha elmondja miert nem szeretne az utat megerted az allaspontjat.

Azert 36 hetesen eppen johet elobb is a baba ha nem szamoltam rosszul.

En otthon maradnek mert Ott van az orovosom a taska osszekeszitve a cuccokkal amik kellhetnek stb.

18/L

2015. okt. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
Vidd magaddal az osszekeszitett taskat meg a szuleszorvost is. Igy mindenki boldog lesz es elmehettek az eskuvore. :D N
2015. okt. 21. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

Én nem mennék. 380 kilométer még totál autópályán is messze van, ha szülni támad kedved. 36. hét meg már nagyon ott van. Én nagyon sajnálnám meg minden, de tuti nem akarnék egy vadidegen helyen, vadidegen orvosnál szülni az esküvő miatt, utána meg szervezni, hogy a férjem menjen haza, majd jöjjön vissza értem mikor kidengednek?? Mert nyilván dolgoznia kell, ugyanis az újdonsült apuka szabadságot inkább arra kéne neki használni, hogy mikor haza megyünk a kórházból, akkor legyen velünk, nem pedig arra elpazarolni, hogy valami rokonnál időzzön és a kórházba járjon be hozzánk messze otthonról. Vagy van valaki, aki majd hazavisz helyette, mondjuk akkor napokig nem is látja a gyerekét, csak mikor hazajutok.? Na persze, meg lehet oldani, aki az influenza szezonban szül, ahhoz se mehet apuka látogatni végül is.. Aztán meg 380 kilométert zötykölődni haza egy újszülöttel, esetleg üldögélve a fájós gásebeden?


Nem tartom magam nyafogósnak, de nekem 380 kilométer már sok lenne akkor. Nem azért, mert nem tudom végig az utat. Nekem ráadásul több barátnőm is szült azon a héten.

2015. okt. 21. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

A munkával nem lenne probléma, saját cégünk van. Vannak igazgató helyettesek akik elvégeznék a párom helyett a munkát.

Köszönöm az eddigi válaszokat!

2015. okt. 21. 10:48
 5/13 anonim ***** válasza:
60%
Hú, hát ez nehéz kérdés. Az orvosod a kompetens ebben, ha ő azt mondja, hogy érzésed szerint dönts, akkor én így tennék. Viszont a férjedet én is kikérdezném, hogy pontosan mi zavarja.
2015. okt. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Kései Sirató ***** válasza:
46%
Én a helyedben elmennék. A férjed meg fogja gondolni magát és megy ő is, ha látja, h komolyna gondolod.
2015. okt. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%

"ebben a helyzetben nem dönthetek egyedül."


De igen. Sosem hallottam róla, hogy a várandós nőt kiskorúsítani kell és nem rendelkezhet magáról. A férjed a férjed, nem a gyámod.


Ha amúgy jól vagy, nem görcsöl, akkor még akár 3-4 heted is lehet utána. Ennyi erővel ki se lépj a kórházból az utolsó hónapban... Mentő meg mindenhol van, ha olyan hirtelen kezdesz szülni, akkor úgyse biztos, hogy otthon vagy meg nálad a teljes cucc, bevisznek a legközelebbi klinikára akkor is, ha csak két utcára mentél a boltig.


Szóval ha te úgy érzed, nem lenne megterhelő és van elég energiád hozzá, akkor menj el!

2015. okt. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
57%

Szerintem senki sem azt mondja, hogy a 36. héten ne lépjen ki a kórházból sem.


Én pl. nem mentem el egy 400 kilométerre lévő esküvőre, mert nem azért kötöttem szerződést egy pesti magánklinikával, hogy aztán véletlen egy olyan kórházban kössek ki az ország elmaradottabbik felén, ahol leragadtak a 30-40 éves szemléletnél, a gyermekágyas osztályon több a cigány, mint nem és ha nem tömködöd a borítékokat, akkor fel is fordulhatsz, még azért is kérnek egy ezrest, hogy a kitolják a gyereket, ha valamelyik látogató meg szeretné nézni. Ezen nem segít az, hogy össze van pakolva a táskád és a mentő úgy is bevisz egy kórházba. Van, akinek nem mindegy, hogy melyik kórházban szül ugyanis, még akkor sem, ha nem ilyen magán stb. dologról van szó, hanem egyszerűen csak arról, hogy nem akkor akar ott járni életében először. Én tisztában voltam több ottani rokonom szüléstörténetével és úgy voltam vele, hogy bocs, de nem. Meg is indult amúgy a 36. héten.

2015. okt. 21. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nekem nincs fogadott orvosom, egyik ismerősömhöz járok terhesgondozásra. Ami az otthonomtól 100 km-re van + 100 km vissza. Szóval ha beindulna itthon a szülés akkor sem hiszem hogy odaérnék, hogy ott szüljek.

Az esküvő Székesfehérváron lenne, úgy tudom, hogy ott elég jól felszerelt a szülészet. A férjem hallani sem akar arról, hogy mi ott leszünk az esküvőn. Mondtam, hogy akkor anyáékkal most hétvégén el is megyek. Mert ők már most szombaton utaznak.

Köszönöm az eddigi válaszokat! Ment mindenkinek a zöld kéz!

2015. okt. 21. 15:11
 10/13 anonim ***** válasza:
33%

"véletlen egy olyan kórházban kössek ki az ország elmaradottabbik felén, ahol leragadtak a 30-40 éves szemléletnél"


Anélkül is kiköthetsz egy városszéli lepukkant kórházban, hogy elhagynád a városhatárt... Mint írtam, ha annyira hirtelen történik valami, a mentőnek úgyse diktálhatod be, hogy melyik magánklinikára vigyenek, ergo buktad.

Jó eséllyel nem indul meg a szülés. De továbbra is a kérdező dolga ezt mérlegelni és dönteni, sem a mienk, sem a férjéé.

2015. okt. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!