Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Stafírung? Nálatok volt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Stafírung? Nálatok volt?

Figyelt kérdés
Ti gyűjtöttétek vagy a szülők, nagyszülők? Vagy mindent később vásároltatok meg? Tartjátok még ezt a szokást?

2015. dec. 17. 10:04
 1/10 anonim ***** válasza:
69%

Igen, volt nekem, és megpróbálom tovább vinni :)


Jó érzés volt, hogy azokat a törölközőket, ágyneműket stb. vettem elő, amiket még együtt vásároltunk anyámmal.

2015. dec. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
69%

Nekem volt, és nagyon jól jött. Mikor bekopogott a nagy ő, csak ki kellett venni a szekrényből :D.


Bár én 14 éves koromtól kezdve a távolabbi rokonoktól csak ágyneműt, törölközőt, konyharuhát, edénykészletet kaptam. Ez utóbbi annyira nem volt mókás :D. Akkor.

2015. dec. 17. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nem volt, együtt vettünk meg mindent, amikor összeköltöztünk.
2015. dec. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Olyan 20 éves koromtól anyukámmal stafírung címen elkezdtünk gyűjtögetni. Konyharuha, fakanál készlet (nem röhög... :D), edények, tepsik. Belegondolva csak konyhai eszközök voltak, de nagyon jól jött, amikor 4 évvel később összeköltöztem a barátommal egy kb full üres lakásba. Legalább első este már tudtam valamit főzni (még ha csak egy rántottát is :) )


Ha lesz lányom én is fogok neki és vele gyűjtögetni.

2015. dec. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
53%

3-as vagyok


Én az összeköltözésünk előtt évekig albérletben laktam a fősuli alatt, szóval volt idő fakanalat meg tésztaszűrőt venni. Volt ágyneműm, törölközőm, mert ami kellett, megvettem. Hülyeség évekkel előre megvenni mindent. Gondolj bele, megvesz anyukád 3 ágyneműszettet és mikor összeköltöztök, nem is lesz praktikus, mert mondjuk dupla paplant vesztek a pasiddal, amire nem jó a szimpla huzat.

2015. dec. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi már 5 éve együtt éltünk, úgyhogy megvolt mindenünk.
2015. dec. 18. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Dehogy volt... idétlen szokás manapság, semmi értelme, hiszen mindenki évekig együtt él előtte!


Mire házasodtunk addigra felépítettük a házunkat, előtte is együtt éltünk már albérletben. minden bútort, berendezési tárgyat, apróságot együtt vettünk meg a férjemmel.


Ki is tértem volna a hitemből, ha a szüleim döntik el milyen törölközőnk legyen és milyen edényből főzzünk :)

2015. dec. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
70%

Volt. Szülők, nagyszülők vették/veszik nálunk a lányoknak.


Nekem voltak benne nagy méretű egyforma jó törölközők, konyhakendők, elegáns evőeszközkészlet, ajkai kristály pohár készletek, zsolnay ét-, teás-, és kávéskészlet ünnepekre, vagy vendégségre gondolva, edénykészlet például.


Nem sokat éltem külön mivel 23 voltam, mikor megvettük a saját lakásunkat a férjemmel (előtte egy rövid ideig olyan albérletben laktam, ahol fazéktól elkezdve minden volt, vagy egy rövid ideig a férjem "lyuk" kategóriájú legénylakásában, ahol voltak ugyan dolgaink, de nem olyan jók, viszont a stafír jórészére amúgy se lett volna szükség (pl. nem adtunk 30 m2-n karácsonyi vacsorát, hogy kelljen a készlet) meg nem jött egy egész család vendégségbe, hogy baj legyen, ha csak 4 törölközőnk van összesen.


Mikor megvettük a lakást azért nagyon jó volt ám, hogy mindezt már csak el kellett otthonról hozni és ha nem is minden bútorunk volt meg, de az ilyenekből már meg volt minden és nem kellett rá költeni.


Azért aki pl. kollégiumban lakik meg otthon, annak nem kis összeg felszerelni hirtelen egy konyhát, meg mindent összevásárolni, egyáltalán nem hülyeség előre gyűjteni. Nyilván mindneki a pénztárcájához mérten válogat, de pl. ha előre vásárolsz, akkor sokkal jobb minőségű dolgokból szedheted össze a kollekciódat, mintha hirtelen kéne mindenre kötelni. Jó minőségű törölközők, ünnepi készletek stb. meg nem mennek ki a divatból és avulnak el pár év alatt, sőt! Anyámnak a mai napig a kedvenc konyharuhái azok, amiket még a stafírjába gyűjtöttek, egyre csak silányabbakat lehet kapni.

2016. jan. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
55%
De mondjuk ha egyedül költözök a fősuli alatt nem felszerelt albérletbe akkor se bántam volna, ha van otthonról mit vinni bele és nem darabonként kell megveszegetnem a diákmunkából vagy a zsebpénzből. Nem is értem miért fikázzák le az ilyet, mikor kifejezetten praktikus és előrelátó megoldás.
2016. jan. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
55%

"Ki is tértem volna a hitemből, ha a szüleim döntik el milyen törölközőnk legyen és milyen edényből főzzünk"


Még ehhez tenném hozzá, hogy nyilván kinél hogy megy ez, de nálunk pl. vagy együtt vettük meg, vagy úgyis ismerték az ízlésemet, vagy olyat vettek, amivel nem lehet mellé lőni, ha jó minőségű (pl. az említett edény)


Pl. a teáskészletem úgy volt, hogy nagyanyám mondta 18 éves koromban, hogy vesz nekem valami eszcájgot és válasszak majd kifizeti. Elmentünk nézelődni anyával, találtam egy Zsolnay teást, ami tetszett, megvettük, mama meg odaadta az árát és így tőle is kaptam, meg olyan is, amilyet én akarok.


Nekem ezek többet is jelentenek, bár a mi családunkban eleve szokás ezeket eltenni és pl. karácsonykor az egyik dédim stafír porcelán készletéből szoktunk enni stb.

2016. jan. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!