Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvő szervezésnél nálatok...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvő szervezésnél nálatok volt sértődés a család, rokonság részéről?

Figyelt kérdés
teszem azt nem akartál meghívni valakit, akit a család szerint "illett volna", nem lánytesóval, anyukával választottál ruhát,hanem legjobb barátnővel, nem tetszett a menü stb. Nálatok volt bármi ilyesmi?
2015. máj. 5. 11:10
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt egyházi esküvő. Nagynéném ezért nem jött el, anyám és testvérem ezért sértődött meg. Nem a testvérem volt a tanú, ezért anyám patáliázott. Szabadtéren volt az esküvő ezért is hallgathattam anyám és anyósom hisztiét.

Kevés sütemény volt, helyette fagyi és gyümölcs volt, ezért anyósom vernyákolt, mert 'koldus lakodalmat' tartunk és ő 'nem fog égni' velünk . Ehhez képest a sütihez alig nyúltak, de a fagyit és a gyümölcsöt nem győzték utánatölteni a pincérek (július volt, még éjjel is 28 fok).

2015. máj. 5. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
Sértődés nem volt, de hogy ki ki mellé szeretne ülni, meg kit ki mellé ne ültessek, mert nincsenek jóban, azzal az őrületbe tudtak volna kergetni.
2015. máj. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
98%

Az én és a párom családjában az a szokás, hogy a szülők állják a lakodalmat. Ez az amit ha újra kezdenénk nem engednék meg. Inkább fizettem volna egyedül mindent. Főként csak a ruhámról dönthettem és a dekorációról, de nem abban a templomban lesz ahol szerettem volna, nem azokkal a vendégekkel akikkel jól éreznénk magunkat (ezt úgy értsd, hogy van kb 20-30 ember akivel vagy sose találkoztam még vagy 7-8 éve láttam utoljára). Ha valamiről dönteni kell én mondom el először a véleményem de úgyis nekem kell engedni belőle. Szóval én ha visszatekerném az időt így többet nem csinálnám. Hisz elvégre a mi lakodalmunk. De hát visszapörgetni nem lehet... Remélem így is minden a lehetőségekhez mérten jól alakul.

Egyébként nagyon várom, de tényleg beárnyékolja, hogy mindenkinek a kedvében KELL járni, hogy ne legyen családi veszekedés, csak ugye ennek az a vége hogy én nyelek egyfolytában.

2015. máj. 5. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

nálam mamám mondogatta, hogy tesóm legyen a tanum, nem ő lett. ne legyen a dekorációnak ilyen-meg ilyen színe, mert az nem illik. egy másik mama szidott minket mindenkinek mert a tesóit és leszármazottait nem hívtuk meg (+30fő a 60 fős esküvőre..), azt mondta, hogy akkor ő nem jön el.. aztán nem ő nyert és mégis eljött.. aztán anyósomék is meg akarták mondani kiket hívjunk. minek jönnek barátok, miért nem a sosem látott rokonokat hívjuk meg helyettük, stb stb.. aztán lesz.rtuk mindenki véleményét, csináltuk ahogy akartuk és marha jó nap volt, mindenki élvezte! :) a templomi esküvős kört mi is lefutottuk, nem vagyunk hívők, csak a pompa miatt meg tartsa aki akarja.. most ugyanez van a gyerek keresztelőjével..

Csináljátok ahogy akarjátok, a válasz minden ilyen hülyeségre annyi, hogy "mert mi így szeretnénk..".

Anyósom egyszer odáig ment, hogy mondta, hogy mi nem akarjuk őt boldoggá tenni az esküvőn, én meg mondtam neki, hogy neki volt sajátja, ahol azt csinált amit akart, az én esküvőmön meg én akarok boldog lenni, aztán csend volt!

2015. máj. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
98%

Hát naná, hiszen ilyenkor mindenki k_rva okos. Én meg úgy döntöttem, hogy a saját esküvőmet úgy szervezem ahogy akarom, és pont nem érdekelt, hogy kinek nem tetszik. Voltak akik nagy sértődöttségükben nem is jöttek el, de az meg már az ő bajuk volt. Határozottnak kell lenni és nem kell "visszasértődni", ha valaki beduzzog mert valami nem az ő elképzelése szerint van.

Mondjuk mentségükre legyen szólva én aztán nem kíméltem senkit. Utálom a "magyaros" kajákat, szóval nem az a tipikus menza koszt volt, gyerekmentes esküvő volt, nem volt templomi szertartás se, az is baj volt, hogy a ruhámat egyedül választottam ki, nem a rokon fodrászhoz mentem, anyósomnak nem tetszett a torta se, szóval voltak kisebb döccenők.

De érdekes módon aki végül eljött az mind jól érezte magát. Szóval kitartás kérdező, ne hagyd magad!

2015. máj. 5. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

az én szüleim fizették nagyobb részben, részben mi, kisebb részben anyósomék , ennek ellenére anyámék egy szót nem szóltak bele, (apám még próbálta volna, de nem hagytuk neki.) Mindig hümmögtünk rá, hogy ok átgondoljuk aztán az lett amit mi jónak láttunk. Szerencsére nagyon jól sikerült, a barátok azóta is az egyik legjobb lagzinak tartják.

Nem feltétlen a pénzen múlik, ez a cseszegetősdi ez habitus kérdése is.

Anyósom még meghívta volna a félrészeg két telekszomszéddal arrébbi nyanyát is, eszünkbe se jutott, hogy el kéne hívni, így ő az aki kimaradt. Néha még emlegeti, de azóta már nem is ott lakik, szóval...

Egyébként pedig az volt a trükkünk, hogy mikor közöltük (nem sokkal az eljegyzés után), a lakodalom időpontját addigra nem tököltünk meg piszmogtunk mindenféle részlettel meg színvilág meg lista stb, hanem már mindent leszerveztünk, lefoglaltunk, leelőlegeztünk. Tényközlés volt, hogy itt és itt, ez és ez jön, ilyen menetrend és kampó, természetesen mivel az én szüleim nagyobb részt állták, így őket megkérdeztem van-e komoly ellenvetésük pl hogy hajón volt, ha nem bírják a hajót vagy hasonló kardinális kérdések, de ezen kívül másban nem kérdeztük meg hogy mit szól a színhez vagy a menühöz. Ha lett volna is elégedetlenkedés, addigra már nem lehetett visszacsinálni.

A menü kb jó lett, volt aki a levest hiányolta, szintén 30 fok nyár, szerintünk nem hiányzott, a hidegtál fogyott rekordsebességgel, de a sütit benéztük, mert fagyis gyümölcstál, somlói...és bizony a fagyis gyümölcstál jól ott maradt, jobb lett volna sima süti helyette. Dehát ez kiszámíthatatlan, kinek éppen akkor mire van gusztusa. a kaja mindig lutri. Ma megenném a töltött káposztát, holnap rá se tudok nézni.

2015. máj. 5. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Inkább apósom részéről. Miért csak egy torta lesz? miért nem lesz több süti, miért kell szállás a fővárosi vendégeknek? Stb.
2015. máj. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem, szerencsére ilyen nem volt. Meg is lepődtem rajta, hogy mindenki egyet értett a rendhagyó ötleteimmel, pl. hogy nem akarok fátylat, nem lesz vőfély, hanem helyette moderátor (aki igazából ugyan azt a feladatot látja el, mint egy vőfély, csak nem olyan hülyeségeket beszél és nem bohóckodik, meg hasonlók – minden esküvőn, amin jártam, a hideg rázott a vőfély viselkedésétől). És még rengeteg apró dolog van, amit kicsit máshogy csinálunk/szervezünk, de szerencsére minden családtag támogatja a döntéseinket.
2015. máj. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Magunknak finanszíroztuk az esküvőnket és a magunk elképzelése szerint alakítottuk a dolgainkat, így beleszólási lehetősége sem volt senkinek.
2015. máj. 5. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
69%
ilyen moderátort hol lehet szerezni?
2015. máj. 5. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!