Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mi tartozik bele egy átlagos...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi tartozik bele egy átlagos esküvői menübe? Illetve lisztérzékeny vendégnek milyen menüt ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Addig oké, hogy leves, és húsok, valamint sós és édes sütemények. DE egyszerűen nem tudom. Kértem ajánlatot egy vendéglőtől (Tiszavirág, Miskolc) de nincs konkrét menüjük sajnos ilyen esetekre.
2016. jan. 25. 16:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A vegyes tálak a legstandardabbak. Tehát kezdődik a kaja egy levessel, pl húslevessel, azt szinte mindenki megeszi. Utána pedig többszemélyes tálak. Rajta rántott hús, natúr szelet, töltött hús, rántott gomba/karfiol, esetleg valamilyen különlegesebb hús (pl rostélyos, stb.) Köretnek meg rizs, párolt zöldség (borsó, répa, kukorica pl) és sült krumpli. Esetleg pörkölt vagy töltött káposzta vagy ilyenkor vagy éjfélkor, a vendégseregtől függően.


Bármilyen allergiában szenvedőnek, pl esetedben a lisztérzékenynek ha az étterem tud biztosítani olyan menüt külön kap 1-1 tányérral saját ételt. Vagy ha megengedik máshonnan hozzatok neki ha az étterem nem tudja biztosítani.

2016. jan. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A huslevest megeheti a liszterzekeny is csak a levesbetet legyen glutenmentes tesztabol.Naturszeletekkel nincs gond,de kaphat rantott eteleket is, azokat pedig pl kukoricaliszttel kell panirozni,koretet szinte barmit ehet ( zoldseg vagy rizs)Ezeket egy etteremnek tudnia kell biztositani,ha nem ,assak el magukat.Egyedul a sutemeny jelenthet gondot,ha nincs Miskolcon olyan cukraszda, ahol keszitenek glutenmentes sutiket is.Ebben az esetben en biztosan keresnek a neten valamilyen receptet es vagy megsutnem magam vagy elkeszittetnem valakivel,es bevinnem az etterembe,de nem hagynam, hogy a vendegem a lagzimban suti nelkul maradjon.
2016. jan. 25. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerencsére van Miskolon ilyen cukrászda is, és azon is elgondolkodtam, hogy mivel összesen kb 20 fővel számolok, az esküvői torta is gluténmentes lesz. Szerintem semmiben sem más az íze, mint a rendesnek.
2016. jan. 25. 18:19
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Levesnek leggyakrabban az Újházy tyúkhúsleves szokott lenni. A tálra gyakran Cordon Bleu, natúr szelet vagy cigány pecsenye, esetleg flekken, sült csirke esetleg kacsa, rántott sajt és/vagy gomba szokott kerülni. Mellé párolt rizs, sült krumpli, párolt zöldség. Ebben szerintem mindenki találna magának valót. A vegák és a lisztérzékenyek is.
2016. jan. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nálunk valószínű vőlegényleves lesz. Egyfajta húsleves, de nem sztenderd. Másodiknak érdemes többféle húst választani. Tehát, legyen szárnyas és emlős is. Kacsa/csirke/pulyka és marha/sertés. Köret lehet krumpli, rizs vagy ezek extrább változata. Salátafélék és vagy savanyú félék. Ha a hagyományos konyhát kedvelik töltött káposzta, pörkölt. Sütemény és gyümölcs.


Én azt tanácsolom, hogy nézd meg a pesti éttermek honlapját. Nagyon soknál ahol esküvővel foglalkoznak van menüsor előre. Abból is tudsz válogatni.

2016. jan. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt tudd, hogy a lisztérzékeny nem ehet ugyanarról a tálról semmit, mint a normális ember, még egy panírmorzsa sem kerülhet a cöliákiás ember adagjára > teljes izoláció minden tekintetben!


Unokahúgom pl. olyan súlyosan gluténos, hogyha a búzakenyér 3-4 szem morzsáját is megeszi, már aznap felpuffad, görcsöl a gyomra, véres hasmenésig megy a dolog...


Szóval, ha az étterem nem tudja biztosítani a teljes elkülönítést, akkor sztornó, vagy hozatnotok kell máshonnan nekik.

2016. jan. 26. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ezt tudom, ezért is szeretnék mindenkéépen majd ha eljutunk idáig a kezembe venni az ő menüjével kapcsolatban az irányítást. SAjnos időközben kiderült, hogy szerencsétlen még laktózérzékeny is:(
2016. jan. 26. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!