Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kis esküvő, kevés pénz, kis...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kis esküvő, kevés pénz, kis lagzi, sok g, erek? Segítség, hogy legyen?

Figyelt kérdés
Július vègère van tervben az esküvőnk. Ruhán kívül semmi konkrèt nincs totál tanácstalan vagyok. A meghívottak száma 35-40 fö max viszont ebből min. 10fő kicsi gyerek. A párom szeretne lagzit viszont nem tudom lenne e èrtelme tekintve, hogy a gyerekesek hamar elmennènek? Nekünk is van kèt kicsi. Sátras lagzit beszèltünk az udvarban. Jó ötlet? A gyerekek tudnának pihenni? Ha teremben lenne tartva ki megy haza a gyerekekkel? Ètel ital mennyi kell ès mi? Semmiről semmi fogalmam nincs. Fèlretett pènzünk nincs így mindent apránkènt szeretnèk beszerezni, hogy ne èrjen egyszerre nagy kiadás. Van aki mindent rèszletesen el tudna magyrázni? Vőfèlyt beszèltünk, legyen valami menete az egèsznek. De attól tartok, hogy hamar vèget èr ès nem marad szinte senki :(
2016. febr. 5. 22:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Én hagynám a lagzit, délutáni kerti parti vagy egy sima vacsora jobb lenne anyagilag is, illetve a létszám és a gyerekek miatt is. Vőfélyt is fölöslegesnek érzem ilyen kis létszámhoz.
2016. febr. 6. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Beszéljetek az ovival, hogy lehetne-e pár ágyat kölcsönözni a kicsiknek? (Gondolom úgy is hétvége lenne), és le tudják őket tenni aludni a felnőttek.


Ismerős lagziján telitalálat volt, hogy felállítottak egy felfújhatós medencét a nagyobbaknak, egyet a kisebbeknek, és vettek pár labdát, meg volt egy kis csúszda is. Felváltva vigyázott mindig valaki a gyerekekre, és ők is remekül elvoltak, meg a szülők is tudtak táncolni, enni nyugodtan.

Kettőkor volt a szertartás, utána kerti parti, aki akart, maradt hajnalig. Pár kisgyerekes ment csak haza, a legtöbb kicsi úgy elfáradt, hogy ágyút is elsüthettek volna, arra se kel fel.


Persze szóltak előre, hogy vigyenek fürdőruhát, törölközőt.


Lagzi helyett én is inkább egy klasszikus kerti partit tudok elképzelni, főleg ha sok a fiatal, a mi ismerőseinket nem gerjeszti be a kacsatánc meg a lakodalomvanamiucccánkbaaaa. :D

A ti ismerőseiteket persze nem ismerjük.


Lehet csinálni előre sok hidegtálat, sós és édes sütit, salátákat, zöldséges kajákat: kánikulában ezek jobban mennek, mint a krémes sütik, zsíros húsok, tehát a klasszikus lakodalmas menü. És ha ti csináljátok meg előző nap, sokkal olcsóbb, mint rendelni.


Találjátok ki nagy vonalakban, mit és mennyit akartok, akkor be is tudjátok időben szerezni apránként, az utolsó két hétben kapkodás meg találgatás vége mindig az, hogy feleslegesen megvesztek egy csomó dolgot.

2016. febr. 6. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi. Nekem elèg volna a vacsi vagy a sütögetès, de ő szeretnè a lagzit nem igazán enged belőle mondván egyszer házasodik. A vőfèlyben mindketten egyet èrtünk, ha lagzi lesz kell aki irányít. Viszont èn utálok táncolni, nem tudok nem is akarok bohóckodni :(
2016. febr. 6. 08:08
 4/8 anonim ***** válasza:
35-40 fővel, amiből 10 gyerek akar lagzit? Nem hiszem, hogy ezt átgondolta. Az egy kerti partihoz kellemes létszám, de egy lagzihoz szerintem kevés, és lehet, hogy így csalódás lesz. A kerti partin is lehet betenni zenét, meg táncolni, ha úgy adódik. 50 fő alatt én nem csinálnék lagzit, annyi emberhez viszont már külön helyszínt keresnék.
2016. febr. 6. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Batyus lagzi?
2016. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
54%
Én a helyedben 12 éven aluli gyerekeket ha csak nem nagyon közeli hozzátartozó nem hívnék. Nem tudnak viselkedni, hazavágnák az egész bulit. Vőfély szerintem 30-40 főre felesleges, ennyi embert ha összefogtok páran tudtok kordinálni. Nekünk 30 fős esküvőnk lesz, és nem lesz vőfély. Én azzal is óvatos lennék hogy az udvarban tartsátok a bulit. Mire mindent megvesztek, kifizettek nem biztos hogy olcsóbb lenne mintha kibérelnétek egy helyszínt és ott lenne a lagzi. Néhány ellenérv az otthoni buli ellen: mosdó van - elég 30-40 főre? van - elégséges hely leülni kint és bent is (rossz idő esetén)? a szomszédok mennyire tolerálnának egy nagyobb bulit?
2016. febr. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez mind családi gyerek, 2 az aki baráti. Így nem opció a nem hívjuk meg. Vőfèly nèlkül csak kertipartit szerveznènk. A szomszèdokkal baj nincs, viszont a mosdó valóban kèrdèses, csak a lakásban lèvő van.
2016. febr. 6. 18:14
 8/8 anonim ***** válasza:

Tavaly voltunk egy falusi, otthon tartott sátras lagzin. Kb. 30 vendég volt, ebből 6 6-13 év közötti gyerek, elég volt 1 wc. Az éjféli vacsi után ment haza mindenki, addig a kisebb gyerekek is kibírták.

A zene számítógépről szólt, de így is elég sokan táncoltak, a menyecsketáncot sem hagyta ki senki. (A menethez fogadtak egy dobost és egy szaxofonost.)

Az ételt egy szakácsnő készítette egy kisebb sátorban. Délután 4kor kezdődtek a ceremóniák, kb. fél6kor volt az első evészet, hurka, kolbász. Utána vacsira volt tyúkhúsleves pörkölttel, éjféli vacsi pedig rántott hús volt. Alkoholos ital csak 2-3 likőr, és néhány tálca sör volt, alkohol mentes üdítőből 3-4 féle volt, plusz savas és mentes víz. Sütiből volt bőven, alig volt olyan család, aki ne hozott volna ajándékba tálca sütit vagy tortát, még egy hét múlva is azt kínálták:D

Jól érezték magukat az emberek, akik akartak, táncoltak, akinek nem volt kedve, beszélgetett.

Én nem ilyenre vágyok, de láttam, h kis költségvetésből is ki lehet hozni egy kis lagzit!:)

2016. febr. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!