Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Lehet templomban tartani az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lehet templomban tartani az esküvőnket?

Figyelt kérdés

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e egy templomban az esküvőnk, hogyha mindketten ateisták vagyunk? Azért szeretnénk, mert a párommal ott ismerkedtünk meg és alapvetően csodálatosan illene az épület az esküvő antik hangulatához. Tehát nem mint vallási helyet használnánk.

Lehet erre szerintetek így mód?


2016. ápr. 30. 12:16
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Biztos örül majd nektek a pap, ha ezt igy előadjátok.
2016. ápr. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

Nem értem, mi bajotok van ezzel. Rengeteg templomot lehet látogatni pénzért pusztán a művészeti élmény miatt, tehát nem kifejezetten a hit miatt járnak oda a látogatók. Az nem ugyanaz, mintha eladná?

Lehet, rákérdezek majd a papnál. Mit tud csinálni? Megátkoz? :)

2016. ápr. 30. 22:01
 13/23 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem cuki vagy. Én bírlak. :D de a pap lehet elájul majd.
2016. ápr. 30. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
77%
Mit fog szólni a pap? Elkeseredik, hogy idáig fajult a világ, hogy sok ember azt hiszi mindent megtehet egy kis pénzért.
2016. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
46%
jaj utolsó hagyjuk már. A papok se szentek.. az egyház már régen is csak a pénzről és a hatalomról szólt.
2016. máj. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Mi mindent megtehet? Hogy megházasodok ott, ahol szeretnék? Atya ég... Kövezz meg.
2016. máj. 1. 18:24
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elhajtanak, főleg ha katolikus templom. Nehéz egy templomot csupán helyszínként értelmezni. Érted.. Elsősorban nem művészeti alkotásként funkcionál amúgy se. Csak mert valami kiránduláson egyszer bementél álmélkodni egy templomba, és megláttad ott a jövendőbeli férjedet, attól az még egy keresztény hely, ahová általában hívő emberek járnak imádkozni.
2016. máj. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Öhm... Ha nem tűnt volna fel, én vagyok a pár azon tagja, aki a lába között hosszabb pár centivel.

Számomra egyébként rendben, hogy az egy vallási hely, meg anyám kínja, de akkor ne szedjen belépőjegyet, hogyha bemész megnézni. Ne árulja, mint egy múzeumot (ez nem a legmagyarabbra sikerült). Az egyik oldalon ez okés, de a másikon már nem? Belépővel ugyanúgy bemennek a nem hívők a puszta esztétikai élmény miatt.

Ez nálam a bort iszok és vizet prédikálok kategória. Dehát, nem ez lenne az első ilyen a kereszténységtől...

Egyébként már találtunk másik helyet, ami megfelel. Csak kicsit csalódott vagyok.

2016. máj. 1. 22:24
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem, nem tűnt fel, hogy te vagy a férfi, sehol sem írtad. A stílusodból, meg ahogy az egészről beszélsz, úgy tűnt, te vagy a menyasszony, de én kérek elnézést.


Nem vagyok benne biztos, hogy az éppen misét celebráló pap örömtáncot lejt a szószéken, amikor beözönlik egy csapat bámészkodó élvezni a templom építészeti értékét. De ez tényleg képmutatás. Mármint a belépőszedés. De attól még ne akarj kibérelni egy templomot. Durva blaszfémia lenne.

2016. máj. 1. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem baj, ha nem vagy hívő, de nem értem, mért nem lehet tiszteletben tartani más vallását? El kell fogadni, hogy az Isten háza, annak épült, és nem egy cirkuszi sátor, ahol bármit lehet. Maró gúnnyal fordulsz a keresztyének felé, de a templom az kéne díszletnek...
2016. máj. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!