Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Kiket kell meghívni az esküvőre?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kiket kell meghívni az esküvőre?

Figyelt kérdés

Tudom, mindenki azt hív meg akit akar, de én most nagyon bizonytalan vagyok.

Eredetileg két tanús esküvőt szerettünk volna, de mivel a szüleinknek ez biztos rosszul esne úgy döntöttünk, hogy tartunk egy kis esküvőt, tényleg csak a legszűkebb családnak egy kis vacsorával (az én szüleim, a párom szülei, a 2 bátyám és a családjuk, a párom öccse és a felesége illetve 1-1 mama, mert már nekem és a vőlegényemnek is csak 1 mama él a nagyszülők közül) Ezek azok a személyek, akikkel napi szintű a kapcsolatunk.

Barátokat nem hívunk, mert akkor aztán ott nem lenne a listának soha vége, mert mindenkit párral együtt meghívni rengeteg lenne. De a barátok ezt meg is értik, hogy csak egy szűk családi esküvő lesz, nincs ebből gond.

Viszont nem tudom mi legyen a keresztszülőkkel, nagybácsikkal, nagynénikkel. Mert igazából a saját keresztszüleimmel kb. 5 éve nem találkoztam/beszéltem,a párom szintén nem tartja a kapcsolatot az övéivel, bár rosszba egyikőnk sincs senkivel, sosem vesztünk össze, egyszerűen ők sem keresnek minket, mi sem őket. De ha már őket meghívjuk, akkor ugye természetesen már a szüleink többi testvérét is meg kellene, sőt, ilyen alapon akkor már a keresztszülők gyerekei is családostul is, mert velük többet beszélünk kb, mint a keresztszülőkkel. Szóval akkor oda jutnánk, hogy kijönne + 20 fő, és akkor ha már ennyien vagyunk, akkor már a barátok is méltán mondhatnák, hogy akkor ők miért nincsenek ott. Szóval ördögi kör.

Akinek kisebb esküvője volt: Ti kiket hívtatok meg?


2016. máj. 19. 07:32
 1/8 anonim ***** válasza:

Viccet félretéve, tényleg azt, akit akartok.

Szerintem, ha felmerül, hogy xy-t muszájból kéne, akkor őt ne hívjátok meg.

2016. máj. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A mienken is csak a szülők/tesók+párjaik voltak.

Nagybácsik unokatesók nem fèrtek bele, mert akkor már lettünk vola 50en, illetve kb 2jükkel tartunk kapcsolatot, a többiekkel nem igazán.

Anyukám meg anyósom is mondogatta hogy meg "kell" hívni ezt is azt is, de csírájában elfojtottuk bennük, különben 100+ lett volna a vége :)

2016. máj. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az eredeti listátok rendben van. Szülők, nagyszülők és testvérek.

A nagybácsikat, nagynéniket, keresztszülőket, unokatesókat meg hagyjátok.


Nekünk nagy esküvő lesz, mert régen mi is azt szerettünk volna, de valahogy az évek alatt oda jutottunk, hogy nincs kedvünk szervezkedni és legszívesebben egy ebéddel oldanánk meg ugyanolyan felállásban, ahogy ti is.

A barátokkal pedig később csapnánk egy bográcsozós, hús sütögetős kerti partit.


Persze tudom, hogy így is jó lesz, csak egyszerűen semmi kedvünk a szervezéssel foglalkozni. Nálunk pedig nagy a rokonság, tartjuk is a kapcsolatot, évente 2-3* biztos találkozunk, tehát nyilván őket is meg kéne hívni, hiszen szeretjük őket. Ezzel viszont nekünk már bukott a kis családi esküvő és igen, ha már hívjuk a nagyobb a rokonságot és lesz belőle 60 fős esküvő, akkor már jöhetnek a barátok is és lesz 120. Mert a 60 az már így is nagy esküvő, szóval nem számít, hogy 60 vagy 120..


A két tanús esküvő meg kizárva, azt semmiképp nem akarnánk. Hát nehéz..


Viszont ti egyszerű helyzetben vagytok, hiszen nem olyan szoros a kapcsolat a távolabbi rokonokkal. Egyszerűen hagyjátok ki őket és legyen az eredeti lista.

2016. máj. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nekem pár hete volt az esküvőm. Ugyanebben a körben, szülők, tesók családjukkal és nagyszülők.

Az én anyósom folyamatosan cirkuszolt, hogy ezt is, meg azt is meg kell hívni. Nem engedtünk neki, maradt az eredeti kör. Mindenki jó kapcsolatot ápolt a saját (szélesebb) rokonságával is, de akkor sem hívtunk senkit és kész.

A saját rokonságomból többen a szertartásra is eljöttek annak ellenére, hogy nem volt lakodalom. Örültek, érdeklődtek, most fényképet kérnek, szóval teljesen rendben van a dolog. A férjem családját viszont az anyósom beuszította. Mindenkit felhívott meg sírt-rítt, hogy én (csakis én) mekkora egy szemét vagyok, meg ez milyen dolog stb. Ennek köszönhetően feszült lett velük a helyzet. Próbálják nem mutatni, de valójában haragszanak.

A férjemet szerintem bántja, engem nem érdekel. Az anyósom szerint ők sem fognak minket sehová hívni. Na, engem az sem érdekel.

Amivel meg végképp kivertük a biztosítékot, hogy a barátoknak leszerveztünk egy utóbulit (kertiparty, pia). Na ezt végképp nem tudja az anyósom feldolgozni.


Csináljátok úgy, ahogy nektek jó. Két hónapig téma, aztán úgyis elül a vihar.

2016. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk szülők, testvér (sajnos nagyszülők már nincsenek), és a szülők testvérei (köztük az egyik keresztanya) meg az ő gyerekeik, azaz az unokatestvérek, párjukkal együtt, plusz egy pár barát. Így voltunk összesen 23-man, mert nem minden unokatestvér jött el, de velük se lettünk volna, csak 28-an.

Döntsétek el, vagy tényleg zártkörűt akartok, csak a szűk család, az eredeti terv szerint, vagy ha nagy a rokoni-baráti kör, akkor viszont anyagi szempontból jóval húzósabbra számíthattok. Mondjuk nászajándékból még visszajöhet ennek jó része.

2016. máj. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A menyasszonyt, a vőlegényt és legalább a házasságkötési ceremóniára az anyakönyvvezetőt kell "meghívni". Mindenki más opcionális.
2016. máj. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi 17-en voltunk összesen.


A férjem részéről jött anyuka, 2 testvér, 1 nagymama, és a férjem szűkebb baráti köre. (közülük az egyik volt a tanúja, a másik a (profi)fotósunk egyébként:)


Az én részemről a szüleim , a tesóm és egy barát aki fuvarozott minket.


A 3 régi barátnőm (akiket akkor 11 éve ismertem)meghívtam ugyan, és párjaikat is, de b...tak eljönni. 2 csaj pár nappal korábban mondta le, 1 meg előző nap odaböfögött egy facebook üzenetet amit már nem is láttam, mert nem voltunk otthon. Csak utólag olvastam el. Az esküvőn szembesültem vele hogy nem jön. Mind szánalmas indokokkal mondták le.

-Nincs mit felvennem,

-nincs pénzem (pedig senkitől sem kértünk ajándékot)

-az x. szülinapi bulimat tartom pont aznap, délután 4-kor, amikor az esküvő amúgy délben volt, de azért nem ért rá.

Hatalmas csalódás volt ez 11 év "barátság " után akkor.

Már bánom azt is, hogy meghívtam őket. Nem érdemelték meg. Én voltam az első négyünk közül aki férjhez ment, és az egyetlen azóta is. Lassan 5 éve volt.

2016. máj. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha kis esküvőt szeretnétek, teljesen felesleges meghívni őket csak azért mert keresztszülők. Igaz, hogy nem vagytok rosszba de nem is olyan szoros a kapcsolatotok. Én nem hívnám meg őket ilyen esetben. Mi értelme? Hisz akkor már meghívhatnátok olyan barátokat akikkel szorosabb a viszony.
2016. máj. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!