Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Valaki elárulná, hogy miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Valaki elárulná, hogy miért terjed ez a kötőjeles, névváltoztatós agymenés a házasságokkal? Pl. Fekete-Fehér Magdolna.

Figyelt kérdés
Értem én, hogy a nő nem tulajdon és ezért ne „né”-zzük, meg ne cserélje le a vezetéknevét a férje vezetéknevére, de ez a „kötőjellel felveszem a faszim családnevét” olyannyira gyalázatos, hogy nem találok szavakat. Az amúgy nem zavarja a „jogvédőket”, hogy miután jól megkötőjelezték a nőt, a férfi neve szerepel elől, dominálva ez által a nőt? Mint a többszerzős cikkeknél. :D Az abszolút kedvencem, amikor a balfőőőőbüszke férj is felveszi a feleség nevét szolidaritása jeléül. Hargitai-Kalányos László Albert. De gyönyörű. :DDD Óriási ötletem van: mi lenne, ha mindenki megtartaná a születéskori nevét? Na? Mi szükség van ilyen idétlen szokásokra, ami ráadásul nem kevés papírmunkát is igényel? Csordaszellem…
2016. okt. 3. 23:58
1 2 3 4 5 6
 1/53 anonim ***** válasza:
25%

Mert sokan azt hiszik, hogy így olyan lesz a nevük mint valami arisztokratáé... De inkább proli dolog ez. Bár ha vicces akkor jó pont pl. Szakál-Bajusz Mária :D Vagy

Szép-Zöld Virág :D Az ilyen nálam +1 viccpont.

2016. okt. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/53 anonim ***** válasza:
79%
Régebben a nemesi családoknál volt ez szokás, hogy nyilvánvaló utalás legyen a feleség nemesi származására is. Az ilyen forma névválasztás ma pont erre visszautalva, kicsit "elitebb" színezetet ad a név viselőjének.
2016. okt. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/53 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!

Nincs meghatározva, hogy melyik név kerül előre. Kiss Éva és Nagy Zoltán lehet Kiss-Nagy Éva, Nagy-Kiss Éva és Kiss-Nagy Zoltán, Nagy-Kiss Zoltán is.


Amúgy szerintem is tartsa meg mindenki a saját nevét. A gyerek meg lehet Kiss-Nagy vagy Nagy-Kiss Gizike :)

2016. okt. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/53 anonim ***** válasza:
5%

lol had csinálják ahogy akarják, a legtöbb házasságnak úgyis válás a vége, aztán viszi mindenki azt a nevet, amit eredetileg hozott...


De ja, abban egyet értek, hogy a legjobb megoldás az, ha nem változtat senki a nevén.

2016. okt. 4. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/53 A kérdező kommentje:

Hááát, ha én most végignézek a kötőjeles ismerőseimen, akkor azt látom, hogy szerencsétlenek java része leírni sem tudná azt, hogy arisztokrácia, nem ám, hogy kívánná magáénak vallani. De értem, persze. Egyébként erre nem gondoltam, hogy valaha ilyen funkciója volt. Érdekes.

Más: jó, nyilván a nő neve is kerülhet előre, de ilyet én még életemben nem láttam, hallottam. Képzelem, ahogy a faszi gondolja magában: "Egyenjogúság, persze, na, de azért mindennek van egy határa." Hahahahaha

2016. okt. 4. 08:16
 6/53 anonim ***** válasza:
97%
Veled komoly gondok lehetnek ha ezen képes vagy felhúzni magad. Én is kötőjelesen vettem fel, mert nekem igy tetszik. Mindkét vezetéknév rövid így nem lett túl hosszú sem a nevem. Nem érzem magam ettől se kevesebbnek, de alárendeltnek. A férjem sem követelte viszont örült neki, hogy felvettem. Én szép dolognak tartom hogy felig nekem is az a nevem mint a férjemnek és a leendő gyerekeinknek. A papírmunkáról meg annyit hogy az összes iratomat egyszerre lecserélték ingyen, és egy hét alatt el is készült. Egyedül a bankba kellett külön bemenni. Ha ne adj isten elválnánk pont ugyanilyen gyorsan vissza is tudnám változtatni. De reméljük erre nem kerül sor. Mi lenne ha mindenki maga döntené el, hogy mi tetszik neki, te meg esetleg magadba kuncognál és nem szólnál bele?
2016. okt. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/53 anonim ***** válasza:
😄 szóval SE alárendeltnek
2016. okt. 4. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/53 anonim ***** válasza:
94%

Kedves kérdező. Furcsa egy stílusod van, az biztos. Én nem tartom gázabbnak a kötőjeles verziót a né-s verziónál. Szerinted gyalázatos, más szerint meg nem. Próbáld meg elfogadni más véleményét is. Biztosan van olyan aki meg veled kapcsolatban gondolná, hogy gyalázatos, ahogy te csinálod/gondolod a dolgokat. Van egy ilyen új lehetőség, és van aki ezzel szeretne élni, a né-s verzió helyett, ami manapság öregesnek számít, nem mindegy az neked? Ennyi erővel nyugodtan kiakadhatnál azon is, hogy minden második kisfiúnak a Bence nevet és minden második kislánynak a Hanna nevet adják a szülők. Van még sok egy dolog, amin nyugodtan ki lehet akadni, de semmi értelme.

Szerinted mindenki tartsa meg a saját nevét? Van olyan férfi akinek meg fontos, hogy a felesége felvegye a nevét, ez miért olyan hihetetlen? Én is felvettem a férjem nevét, mert szerette volna, illetve mert eléggé tucat nevem van, és így legalább kicsit egyedibb, és abszolút nem hangzik rosszul, mert az ő neve kicsit hosszabb, az enyém meg rövid és passzol a kettő egymáshoz. Amúgy meg egyáltalán nem jelentett olyan hatalmas nagy papírmunkát, sem költségeket, mert a legtöbb iratot ingyen cserélték. Ennyi erővel abba is kössünk bele, hogy miért az apa családnevét kapja a gyerek, vagy hogy mi értelme a házasságnak.. Mindenki máshogy gondolja az életet, próbáld meg elfogadni.

2016. okt. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/53 anonim ***** válasza:
100%

Na, kérdező, csak hogy kicsapjam nálad a biztosítékot: lánykori nevem Szőke-Kiss Katalin, szerettem vokna felvenni a férjem nevét is, így Szabóné Szőke-Kiss Katalin lettem.

Miért nem mindegy neked, hogy ki hog veszi fel a nevét? Nekem meg az nem tetszik, amikir semmikyen formában nem veszi fel a nő a férje nevét, de ettől még tiszteletben tartom, ha valaki így dönt.

2016. okt. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/53 anonim ***** válasza:
72%

Kérdező, inkább nem írok véleményt a stílusodról, mert félő, hogy kitiltanának az oldalról.


Az egymás nevének felvétele ilyen-olyan formában szép gesztus egymás és a világ felé is, hogy igen, mi összetartozunk, egy család vagyunk, szétválaszthatatlan.


Ha mindenki a születési vezetéknevét tartja meg, mi lesz a közös utód vezetékneve? Mitől szülőbb szülő az akinek a nevét megkapja és kevésbé szülő az akiét nem?

2016. okt. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!