Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre menyi az az összeg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre menyi az az összeg amit adnátok?

Figyelt kérdés
Férjem unoka testvére a vőlegény.Mi hárman mennék a párom én meg a gyerek.Nem állunk túl jól anyagilag de ők igen.
2010. máj. 14. 15:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
70%

Akkor ne pénzt adjatok, találjatok ki inkább valami kedves ajándékot, ami picit személyes.

Aminek pl. mi örültünk, és ilyesmi volt: Kaptunk egy üveg 6 puttonyos régi évjáratú Tokaji aszut, és rá volt írva az üvegre alkoholos filccel, hogy: "első gyerek keresztelőjére".

2010. máj. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
53%
mi 20000,- Ft-ot adtunk férjem unokaterstvérének négy éve, ugyanez a szitu, mi csórók vagyunk, ők kifejezetten gazdagok... ti mennyit kaptatok tőlük? az is mérvadó.
2010. máj. 14. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
53%
Hát nálunk úgy szokás, hogy a boríték vagy az ajándék legalább olyan összeg legyen, mint a kaja, amit megesztek. Tehát ha 5000 Ft/fő, akkor 3 ember az 15000 Ft értékű ajándék, vagy boríték.
2010. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
57%
Mivel távolabbi rokon ezért én csak 10.000 adnék.
2010. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk is úgy szokás, hogy kaja/főt fizetik. Kivéve nagyon jó barátnál, vagy nagyon közeli családtagnál. Többször is mentünk elég jómódúak esküvőjére, közeli barátokhoz. Pénz helyett ezüst ajándéktárgyat kaptak (15-20 ezer Ft-ból megvolt), belegravíroztattunk, és nagyon örültek neki. Igazi maradandó és személyes ajándék, szerintem bőven kiváltja a pénzt.
2010. máj. 14. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
50%

Bocsi hogy kérdezek...

holnap én is megyek esküvőre barátomékkal!

Nekem is kellene vmennyit fizetnem?:S

2010. máj. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
100%

utolsónak: csak jártok a barátoddal, vagy együtt éltek, külön a szülőktől? ha első variáció van, akkor nem kell külön ajándékot adnotok a barátoddal, az ő szülei fizetik a ti részeteket is. ha nem akarsz pofátlan lenni, megkérdezheted a barátod szüleit, hogy nem sértődnének meg, ha beleadnál te is a nászajándékba, de csak pár ezer forintot, max. egy ötezrest. ha viszont együtt laktok úgymond külön család vagytok a barátoddal és külön meghívót is kaptatok, akkor a barátoddal közösen külön ajándékot illik adnotok. persze arányaiban a két variációban a végén kb. ugyanannyi legyen a nászajándék végösszege, ha egyben vagy ha külön is fizetitek.

Első válaszoló vagyok egyébként, még csak annyi, hogy az első unokatestvér azért nem olyan távoli rokon. Mi barátoknak tízezret szoktunk adni, ugyebár amúgy módos unokatesónak huszat adtunk, viszont mi kaptunk férjem unokatestvérétől ötvenezret, ami majdnem sok is, tekintve, hogy testvéreméktől is ennyit kaptam, ezért, ha az ő lagzijuk lesz, természetesen mi is viszonozzuk a nagyvonalúságukat. ezért írtam, hogy az is számít, ők mekkora nászajándékot adtak nektek.

2010. máj. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
50%
köszi:) csak járunk:) csak elég régóta, és azért hittem azt h nekem is kellene vmit beleadnom.
2010. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
(ja am. nővérem nevén vagyok bocsi, de már mennem is kell :D köszi mégegyszer!
2010. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
67%
Az első unokatestvér szerintem sem távoli rokon, és egy eskővői vagyora sem fejenként 5ezer. Ha ajándékot adnátok kérdezzétek meg a szüleiket minek örülnének, mert lehet, hogy nektek tetszik, de semmi szükségük a 8. kávéskészletre. Én barátoknak 10-est adnék, de egy unokatestvérnek 20 alatt semmiképp.
2010. máj. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!