Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvőre menyi az az összeg...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvőre menyi az az összeg amit adnátok?

Figyelt kérdés
Férjem unoka testvére a vőlegény.Mi hárman mennék a párom én meg a gyerek.Nem állunk túl jól anyagilag de ők igen.
2010. máj. 14. 15:00
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Mi tavaly a barátoknak 10 ezer/fő-t adtunk, és mi is annyit kaptunk.
2010. máj. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Nálunk is az a szokás, hogy minimum annyit illik adni, amennyibe a vacsora kerül/fő. Sztem 5 ezerből ez nem jön ki, nálunk 3 éve 12 ezerFt/fő volt. De ez csak minimum, közelebbi hozzátartozónak lehet többet is adni. De kevesebbet nem illik, és ez nem gazdagság kérdése, sajnos. Ha már elmentek, ezt vállaljátok. Ha valaki semmiképp nem tud áldozni rá, akkor csak az esküvőre illik elmenni, a vacsorára nem.
2010. máj. 15. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Én speciel eléggé rossz néven venném, ha az unokatesóm anyagi okokból nem jönne el az esküvőmre.


Tényleg illik kifizetni a vacsit, de ha nem telik rá, hát nem telik, vegyél inkább ajándékot annyiért, amennyit tudsz rá szánni. És ne felejts a menyasszonytáncot, abba is illik adni, legalább fejenként egy ezrest, illetlenség viszont nem táncolni a menyasszonnyal.

2010. máj. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
31%
Egy ezrest adni bele legalább annyira bunkóság, még akkor is ha senki sem tudja.
2010. máj. 15. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

23:06

Nekem a mennyasszonytáncomban volt 20.000 ftos és ötszázas is. Nem zavart. Ha egy lagzi a pénzről szól és nem a buliról, az már szerintem nem is jó buli.

Én jól éreztem magam az esküvőmön. Pl. az unokatesóméktól gipszből készült faliképeket kaptam, amit ahogy sorbaraktam a konyhámban egy háziáldás ált össze. Látszik, hogy ő csinálta a saját kezével, NEKÜNK!

Mai napig az egyik legkedvesebb nászajándékom :-)

Múltkor az egyik megrepedt takarítás közben, majdnem megsirattam, de kijavította :-D

Tehát a pénz nem minden.

2010. máj. 16. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom hogy ők annak is örülnek hogy elmegyünk.És ha a menyasszonyi táncban adunk pénzt akkor már borítékban nem adunk az ciki?Mi fejenként 5000-re gondolunk.Pestről 360km vidéki lagziról van szó..Kb: 240 lesznek.
2010. máj. 17. 14:29
 17/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
szerintem inkább dobjatok be a menyasszonytáncnál fejenként egy ezrest, minthogy semmit se adjatok borítékban... azt nem látja az ifjú pár, hogy mennit dobsz be, a borítékot viszont be tudja azonosítani. meg nem is illendő szerintem.
2010. máj. 17. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én úgy tudtam, ha van menyasszonytánc nem szokás borítékba pénz adni.?
2010. máj. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 Vilcsianyuja ***** válasza:
ahány ház, annyi szokás. lehet, hogy valahol az a szokás, ha van menyasszonytánc, nincs nászajándék, de szerintem ez logikátlan. a boríték a tárgyi nászajándékot helyettesíti, már ahol ez a pár kifejezett kérése, vagy az ajándékozónak abszolúte nincs ajándékötlete (és hogy ugyebár hogy az ember ne kapjon hat kenyérpirítót, tíz ágyneműgarnitúrát és húsz étkészletet, hanem megveheti azt, amit szeretne), a menyasszonytánc külön téma. legalábbis mifelénk.
2010. máj. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!