Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A római katolikus esküvő...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A római katolikus esküvő szövegében mindenképpen benne van, hogy a gyermekeinket is római katolikus hitben kell nevelnünk?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy vegyesházasságok esetében kell mindenképpen arről is nyilatkozatok tenni, hogy a gyermekeiteket római katolikus hit szerint fogjátok nevelni (sorok között olvava = keresztelni, elsőáldozni, erőltetni a templomba járást stb).


Mi mindketten római katolikusok vagyunk a párommal, voltunk elsőáldozóak és bérmálkozóak is. Én magát a hihet komolyan gondolom, az egyházzal már vannak fenntartásaim, igazából a hit kérdéseiben sokkal inkább a reformátusokkal értek egyet, de ez azért legyen titok. Nem tetszett az sem gyerekkoromban, hogy ezt az egészet erőltették, olyan külsőséges szerintem. És én meg akarom adni a gyerekemnek a választási lehetőséget, nem fogom esküvel megfogadni, hogy mindenképp úgy fogjuk őt nevelni, ahogy azt az egyház akarja.


Szóval hogy egyértelműnek veszik-e, hogy római katolikus hitben fogjuk őket nevelni, így inkább rá se kérdeznek, vagy ez így is úgy is elhangzik a fogadalomban?


Isten fontos nekem és a hit is, nagyon, és nem csak azért szeretnénk templomban esküdni, mert milyen szép, hanem mert komoylan gondoljuk. De a gyerek élete az a gyereké, nem Indiában meg Törökországban vagyunk, hogy mindent helyette döntsek el. Nem helyes.


Elhangzik-e ez a gyerekekre vonatkozó eskü mindenképpen a római katolikus templomban? Mert ha igen, megyek a reformátusokhoz.


28/N



2019. júl. 13. 13:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ez kizárólag az én véleményem lesz. DE! Én a helyedben úgy lennék vele, hogy ez a ti közös életetek, a ti külön életetek, nem a többi rokoné. Ha ők így tettek vagy így éltek eddig és most is, tegyék. Viszont nektek attól még nem kell valamit ugyanúgy csinálni, csak mert mindenki más így csinálta, ha amúgy meg számotokra esetleg abszolút nem lenne fontos. Ha muszájból csinál valaki valamit, és csak eljátssza, hogy milyen jó ez neki, annak semmi értelme. Én erre biztosan nem lennék képes és nem is tenném meg. Ha emiatt valaki megharagszik rám, akkor csak annyit gondolnék, hogy a saját képére akart engem formálni és az én életem is ő akarta volna élni, irányítani. Majd megbékélnek.


Még egyszer hangsúlyozom, ez csak az én véleményem. Ha nektek nincsenek ilyen gondolataitok és boldogan házasodtok meg templomban, illetve számotokra mindenféle rossz érzet nélkül fontos a hagyomány, akkor természetesen érthető a döntésed.

2019. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nem akarom...
2019. júl. 17. 11:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!