Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak, ha a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a feleségem extrém rendetlen?

Figyelt kérdés

A feleségem egy kreatív nő. Kicsit művészlélek talán. Jól főz, finomakat süt, ruhákat varr, jó ötletei vannak, mindenki oda van érte. Csak éppen az otthonunk egy élhetetlen káosz. Nem vagyok az a fajta férfi, aki szerint a háztartás egyedül az asszony dolga, viszont napi 10 órát vagyok távol az otthonomtól, van, hogy többet, annyit nem tudok tenni, hogy a helyzet jelentősen javuljon. Szoktam mosni, hogy legyen tiszta gatyám, zoknim, be-kipakolom a mosogatógépet, de az a helyzet, hogy nagyon nem is látom át, hogy mit kéne tenni. A feleségem két kicsivel van itthon, tudom, elég munka neki a két gyerek is, de az igazság az, hogy akkor sem volt rend, amikor még nem volt gyerek. Csak akkor néha besokallt és egy nap alatt kitakarított, most meg nem tud ilyen nagytakarítást csinálni a gyerekek miatt.

Mit kéne tennem? Hogy tudok neki segíteni? Ő is szenved ettől az egésztől, utálja, hogy rumli van, de az ő családja is ilyen volt, ez családi minta. Én nem szoktam szóvá tenni, sokszor ha ideges leszek miatta, inkább nekiállok mondjuk pakolni a konyhában, azzal levezetem a feszkót, nem veszekszek. De már az is eszembe jutott, hogy veszekedni kéne, és akkor majd több motivációja lesz. Mert szerintem a motiváció hiányzik. Ideje lenne legalább szinten tartani picit, ezt ő is bevallotta. Nem az időhiány miatt nincs rend. Szoktunk beszélgetni róla kulturáltan, elmondta, hogy szerinte is gáz ez így, de nincs változás. Nagyon érzékeny pont ez egyébként nála, tényleg szar neki, hogy így van. De nem értem, hogy miért nem tud akkor változtatni.

Szóval szerintetek?



2020. márc. 11. 08:58
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Igen, tudtam. És szeretem továbbra is. De ahogy írtam, ez neki sem jó. Neki sem ez a normális. Szeretne változni. Én pedig szeretnék neki segíteni. Remélem jó érzés volt jól megmondani a frankót.
2020. márc. 11. 10:52
 12/25 anonim ***** válasza:
89%
Marie Kondo: Rend a lelke mindennek. Olvassátok el mind a ketten a könyvet. (netről is letölthető) És kövessétek a könyv utasításait.
2020. márc. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
89%
"Én pedig szeretnék neki segíteni." Akkor fogod magad és a minden héten egy szabadnapodon nagy takarítást csinálsz. Vagy elviszed a gyerekeket játszóterezni és megkéred, hogy addig csináljon nagy takarítást. Hétközben meg túléltek és minimális rendet tartotok.
2020. márc. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
95%

Írod, hogy a gyerekek miatt nincs ideje nagytakarítást csinálni, te meg magadtól nem tudod hogyan kell rendet rakni.

Akkor fogd a gyerekeket, vidd el őket játszótérre vagy valami, tartsatok apás napot. És a feleséged addig ki tud rendesen takarítani otthon.


Mondjuk nem tudom elképzelni, hogy állsz neki ablakot pucolni amikor a nappaliban őskáosz van

2020. márc. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
79%

Inkább a 3-asnak kellene pszichológus, ilyen korlátolt felfogással csak mérgezi a környezetét.

Kérdező, ha a feleséged ruhákat varr, finomakat süt, akkor több lesz a rumli, és kevesebb lesz az ideje, mintha nem varrna gyakran, nem sütne gyakran.

Főleg a varrás. Kellene neki egy külön varrósszoba, vagy szekrény, vagy valahogy azt a varrós részt kellene elszeparálni a lakástól, mert az egy külön plusz dolog.

2020. márc. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
78%

"Olyan nincs, hogy valaki nem látja át, mihez kéne nyúlni, mit kéne tenni" - pont h van ilyen, ugy hivjak h figyelemzavar. Tudom mert nekem is van, tudom h kellene kinezni a szobanak rendesen csak amikor elkezdek takaritani, pontrol pontra eltereli vmi a figyelmemet, leragadok itt-ott, egyik dologrol eszembe jut egy masik, hiaba kezdem el a furdot takaritani, a kov percben mar a konyhaban mosogatok, majd felbehagyom es a szobaban zoknit parositok. Hivhatod flegmatikusnak, de nagyon sok koncentraciot igenyel 1 feladatot az elejetol a vegeig vegigcsinalni, ami masnak teljesen konnyen megy. Plusz a gyerekek is lomolnak.


Kerdezo, ami nekunk bevalt, hazajovunk mindketten a ferjemmel munkabol es raszanunk 20percet a pakolasra, takaritasra, ha ketten egyszerre csinaljuk egyreszt az gyakorlatilag 40percnyi takaritas 20perc alatt, az alap dolgok a helyukre kerulnek, elindul egy mosas minden nap, en sem erzem h csak ram marad az egesz haztartas stb. De abban a 20percben mindenki tudja a dolgat es csak arra koncentral, ez eleg rovid ido nekem is h az agyamat egy-ket-harom dologra osszpontositsam. Cseszegetessel nalam semmire nem megy,de ha segit, marha halas tudok lenni. 37N

2020. márc. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
83%
Egyébként meg ezt a családi minta szöveget kellene elfelejtened kérdező. Ezzel biztos hogy nem fogod takarításra sarkallni, mert ezzel a szöveggel egy rendes, igényes ember motivációját is el lehet venni, és összezavarni. Pl, valakinek a nagyszüleinél rend volt, az ő 3 gyerekénél patikarend van, harmadik nőnél rendetlenség, a férfi 3 testvérénél szintén rend, gyerekeiknél mindegyiknél rend. Élő példa. Nem öröklődik basszus ez a dolog, ahogy az alkoholizmus sem, sőt a gyerek szenved a rendetlenségtől és ő majd rendet tart. Felejtsd el az ilyen kétbites pletykagépeket akik a családi mintát egyáltalán felhozzák, és akkor egészen más alapokról indulhat a problémamegoldásotok.
2020. márc. 11. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
91%

Én megértem, rendetlen vagyok én is. Gyűlölök takarítani, meg úgy összességében lakás dekorációkkal meg ilyenekkel foglalkozni. És jóformán semmi örömöt nem vált ki bennem az, hogy rend és tisztaság van. (konyhát és a fürdőt takarítom rendszeresen, mert az egészségügyi kérdés)

Szerencsére párom feltalálja magát és nem nekem kell egyedül takarítani.

Próbálkozzatok, hogy mi válik be. Oké, gyerekkel biztos nehezebb. De nekem pl. az nem válik be, hogy napi fél órát takarítsak, mindig csak egy keveset. Mert tudom magamról, hogy el fogom szabotálni és mivel sokmindent csinálok, úgyis lesz más, ami fontosabb. Nekem az jobban beválik, hogy párommal megbeszéljük, hogy most szombaton rászánjuk magunkat és együtt lepucoljuk az ablakokat. És akkor nekiesünk és csinálunk többet. Munka után nyilván senkinek sincs kedve nekilátni takarítani, pláne hogy mi mondjuk 6 után érünk mind a ketten, és lámpánál meg amúgy is nyűgösebb, sok értelme nincs is.

2020. márc. 11. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
92%

Az nem mentség, hogy eddig anyukád csinálta. Felnőtt ember vagy, ne anyura kend az inkompetenciádat.


Egyébként te is ugyanolyan rendetlen vagy.

2020. márc. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
92%

" Na erről beszélek, amikor azt mondom, hogy nem látom át."

Akkor miert banod hogy a feleseged lassa at? Nincs bennunk valami takaritasgen ami miatt valahogy jobban tapad a kezunkhoz a sepru. Azt mondod ket kicsi gyerekkel van otthon, ergo o is teljes munkaidoben dolgozik. Ha 10 orat vagy tavol, o 10 orat van egyedul ket kicsivel. Gondolom nem a labat logatja hanem probal aludni ha ejszaka nem sikerult, etetni, lefoglalni a gyerekeket, epeszunek maradni is meg hazimunkat is csinalni. Az a baj hogy te a felesegedtol varod a megoldast, talan meg anyukad is ezt sulykolja beled nem tudom de nem csak egy no dolga a takaritas, rendrakas. Te is elsz abban a hazban, te is csinalod a koszt,a te gyerekeid is csinaljak a rendetlenseget. A takaritono jo megoldas lehet vagy amit mas mondott, vedd at a gyerekeket a felesegedtol egy időre (es fel ora szonyegen jatszas nem szamit annak) hogy szerencsetlen neha pihenjen es utana egyutt alljatok neki takaritani. Minden nap egy picit,a nagyot neg hetvegen.

2020. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!