Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit csináljak, ha a feleségem...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit csináljak, ha a feleségem extrém rendetlen?

Figyelt kérdés

A feleségem egy kreatív nő. Kicsit művészlélek talán. Jól főz, finomakat süt, ruhákat varr, jó ötletei vannak, mindenki oda van érte. Csak éppen az otthonunk egy élhetetlen káosz. Nem vagyok az a fajta férfi, aki szerint a háztartás egyedül az asszony dolga, viszont napi 10 órát vagyok távol az otthonomtól, van, hogy többet, annyit nem tudok tenni, hogy a helyzet jelentősen javuljon. Szoktam mosni, hogy legyen tiszta gatyám, zoknim, be-kipakolom a mosogatógépet, de az a helyzet, hogy nagyon nem is látom át, hogy mit kéne tenni. A feleségem két kicsivel van itthon, tudom, elég munka neki a két gyerek is, de az igazság az, hogy akkor sem volt rend, amikor még nem volt gyerek. Csak akkor néha besokallt és egy nap alatt kitakarított, most meg nem tud ilyen nagytakarítást csinálni a gyerekek miatt.

Mit kéne tennem? Hogy tudok neki segíteni? Ő is szenved ettől az egésztől, utálja, hogy rumli van, de az ő családja is ilyen volt, ez családi minta. Én nem szoktam szóvá tenni, sokszor ha ideges leszek miatta, inkább nekiállok mondjuk pakolni a konyhában, azzal levezetem a feszkót, nem veszekszek. De már az is eszembe jutott, hogy veszekedni kéne, és akkor majd több motivációja lesz. Mert szerintem a motiváció hiányzik. Ideje lenne legalább szinten tartani picit, ezt ő is bevallotta. Nem az időhiány miatt nincs rend. Szoktunk beszélgetni róla kulturáltan, elmondta, hogy szerinte is gáz ez így, de nincs változás. Nagyon érzékeny pont ez egyébként nála, tényleg szar neki, hogy így van. De nem értem, hogy miért nem tud akkor változtatni.

Szóval szerintetek?



2020. márc. 11. 08:58
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Elozo vagyok

*Varod nem banod

2020. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
70%
Te a feleségednek akarsz " segiteni" abban hogy ő hogy oldja meg egyedul a pakolast.🤣 Ha nem latod át akkor kerdezd meg, hogy jo e ha pl ablakot pucolod( ami nalam is kb utolso lenne)
2020. márc. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Flylady

Ez egy rendreszoktató program, ami segít kissé uralni a káoszt :)

Plusz, ami nekem megváltoztatta az életemet, az a mosogató és a szárítógép. :D

Szintén az őskáosz leánya vagyok (rohadtul szégyellem) nekem nagyon fontos volt, hogy a lányaim ne ezt tanulják el.

2020. márc. 15. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Ez a Flylady magyarított változata:

[link]

2020. márc. 17. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Én sem látom át, mit kell csinálni, hiába van puncim. De nekem Marie Kondo sem jött be, a könyv nagyon tetszett, de én elélek a kupi tetején, úgyhogy az, hogy rendetlenség van, nem ösztönöz arra, hogy ne legyen rendetlenség.


Azt mindenki meg tudja csinálni, hogy leül egy notesszal és körbenéz, és lefirkantja, mit kell csinálni. De telefonos alkalmzások is vannak arra, hogy beírj magadnak feladatokat, milyen időközönként szóljon, és minden reggel 9-kor ott van, hogy mit kell csinálni.

2020. márc. 18. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!