Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért írják csomóan (és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért írják csomóan (és szinte mindig nőket látok) facebookos csoportokban, hogy 6-10-12...stb. éve szerelmesek és egyre szerelmesebbek a párjukba ?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy jól megvannak, nem látok bele az életükbe, de ez biológiai tény, mindannyian tudjuk, hogy a szerelem érzése, a hormonális folyamatok elmúlnak, és ha jól alakul a kapcsolat, átalakul szeretetté. De miért beszélnek halálos szerelemről és azt pláne nem értem, mikor "egyre jobban" szeretik egymást.
2020. dec. 2. 00:19
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
75%

Azt csak tudja, aki megéli, átéli.

Ha azt mondják, akkor az úgy is van.

2020. dec. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
40%

Amilyen helyzetekben ezt annyira hangoztatva látom, ott sosincs ez. De, tényleg. Láttam már pár ilyet neten és élőben is. Akiket ismertem és hallottam tőlük, MINDNÉL volt valami balhé. Szerető, félrelépések, anyagi okok miatt való együtt maradás, bántalmazás és hasonlók.

A kedvencem az volt, amikor az illető egy beszélgetéskor ezt szinte szó szerint előadta... Majd egy hét múlva megcsalta a párját.


Amúgy, szerintem van ilyen. Mármint, ha valaki tud tényleg extrát nyújtani és a másik fél is erre fogékony, akkor történhet ilyen. Én pl. 10 éves kapcsolat végén is imádtam a lányt. Ehhez viszont kellett az is, hogy se ő ne süppedjen bele a dolgokba, se én.

2020. dec. 2. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
83%
Mert nem az idióta tudósok fogják megmondani, hogy mit érzek, hanem azt majd én tudom :)
2020. dec. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
1, a kommentem arra vonatkozott, hogy ez egy hormonális folyamat az emberben, ami csúcspontról indul, aztán lefelé ível, elmúlik, ezt orvosok is kutatják már jó ideje, törvényszerűen így játszódik l mindenkiben. Persze lehet jó egy kapcsolat, nem is azt vitatom, hanem ezeket a szerelem-magyarázatokat. Az egyre nüvekvő szerelem egy 10-13 éves kapcsoaltban pláne abszurd számomra.
2020. dec. 2. 00:31
 5/54 anonim ***** válasza:
90%

A hormonos történet is csak egy elmélet. Tudományban nincs végső igazság. Folyton találnak, kitalálnak dolgokat, majd megcáfolja valaki.

Ha valaki tíz éve szerelmes akkor tíz éve szerelmes. Attól még, hogy te nem vagy rá képes, hogy egy hosszú távú boldog szerelmi párkapcsolatot kialakítsál, más

még lehet.

2020. dec. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
75%

#5: Ez mondjuk így nem igaz. A tudomány formálódik, de nem ilyen élesen. Szimplán a kérdező sem jól írta le az elméletet. Az tény, hogy tényleg a szerelem első részén vannak a maxon a hormonok és később érthető módon lemennek, DE kihagyta azt, hogy a tudomány sehol sem állítja, hogy később ezeket ne lehetne újra előhozni.

Pl. természetes, hogy az első randikkor az új helyzetek nagyobb ingert adnak, mint 20 év után a büdös zoknik. De, egy új szexpóz kipróbálása ismét adhat új ingert.

2020. dec. 2. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
82%
szerintem az lehet az oka, hogy sok ember nem volt még szerelmes telibe azzal a brutális erővel, ami szinte olyan mint egy drog, mint egy érzéki csalódás szinte. amikor nem tudsz aludni annyira intenzív. akinek az elején sem ezt jelenti a szerelem, hanem egy másik fajta jó érzést a másikkal, annak szerintem erősödhet. de én sem hiszem, hogy ez a drogos cucc maradhat tíz évig úgy hogy erősödik. és ezt nem fogja visszahozni egy új szex póz sem.
2020. dec. 2. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
30%

Azzal semmi gond, hogy szerelmesek ennyi ideig.


Az már problémásabb viselkedés, ha erre verik magukat egy közösségi oldalon, pár sz***s lájkért. Szánalmas.



Régebben csak a kerek évfordulókat ünnepelték nagyobb körben, a többi csak a párra tartozott, esetleg a közelebbi rokonokra, nagyon jó barátokra. De nem minden ezredik fészbúk-prolira akiket nem is ismernek személyesen.

2020. dec. 2. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem írnék ki ilyet magamtól, nem a kirakatba akarom kirakni sem a férjem, sem a gyerekeinket. Viszont ugyanezt érzem. Ahogy egyre jobban megismerem és egyre több oldalával találkozom, valahogy mindig rátesz egy lapáttal az addigi érzéseimre. Hormonálisan lenyugodtunk az elmúlt 24 évben, már képesek vagyunk végignézni egy filmet, anélkül, hogy egymásra vetnénk magunkat és akkor sem akad ki egyikünk sem, ha a szokásos heti 3-4-ből adott esetben 1 lesz, vagy akár egy sem. De az érzelem, az ott van. Újra és újra beleszeretek, ahogy látom a gyerekekkel játszani, amiért elkészíti a reggeli kávémat vagy ahogyan felássa a kertet tavasszal, hogy ültethessek bele.
2020. dec. 2. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
80%

Attól, hogy az adott hormonok szintjének változásai, amit az általad lobogtatott tanulmányok mérnek (ugye, ha tudnál értelmezni tudományos publikációt, kevésbé fájna...) egy nagyjából 2 éves időtartamban vannak magasan és utána ingadozóbb a rózsaszín köd érzése, egy valamire való kapcsolatban ennyi idő alatt olyan kötődés alakul ki, amit utoljára a szülő-gyerek kapcsolatban tapasztalhattak. És ez fűszerezve a néha magával ragadó felületes, ám intenzívebb mámoros pillanatokkal bizony túltesz a kezdeti alaptalan "hormonális" szerelmen.


Profán példa, a szerelem olyan, mint a csikló orgazmus, nagyon intenzív, de a hülye is el tudja érni és hamar lecseng, az azt követő mély kötődés és igazi társszeretet pedig olyan, mint egy jó hüvelyi orgazmus: tovább tart és sokkal jobban átjárja a tested, meg is kell dolgozni érte.

2020. dec. 2. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!