Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért írják csomóan (és...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért írják csomóan (és szinte mindig nőket látok) facebookos csoportokban, hogy 6-10-12...stb. éve szerelmesek és egyre szerelmesebbek a párjukba ?

Figyelt kérdés
Elhiszem, hogy jól megvannak, nem látok bele az életükbe, de ez biológiai tény, mindannyian tudjuk, hogy a szerelem érzése, a hormonális folyamatok elmúlnak, és ha jól alakul a kapcsolat, átalakul szeretetté. De miért beszélnek halálos szerelemről és azt pláne nem értem, mikor "egyre jobban" szeretik egymást.
2020. dec. 2. 00:19
1 2 3 4 5 6
 21/54 anonim ***** válasza:
Attól, hogy bőven vannak persze akik kifelé mást mutatnak mint ami otthon van, még létezik a hosszú szerelem is. Szüleim még mindig megpuszilják, ölelik egymást akkor is, ha azt hiszik, nem látja senki és nincs semmi alkalom. Emlékszem, most nyáron is megkérdezte büszkén apukám tőlem, hogy ugye milyen jó lábai van még mindig anyámnak. Nahát ilyet szerintem csak akkor mond valaki közel a nyolvanchoz (arról, aki szintén), ha még tud a másikban gyönyörködni. És ismerek még ilyen öreg párokat, ahol nem tudnám elhinni, hogy nem szeretik még mindig egymást azzal a mély ragaszkodással, ami nem csak muszáj meg látszat.
2020. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/54 anonim ***** válasza:
28%

Pontosan arról van szó, amiről a 7-es ír. A szerelem biológiai értelemben ez a hormonbomba. Ha ez évtizedekig velünk maradna, nemhogy csendesedne, hanem egyre erősebb lenne, rengetegen halálnak meg, lennének munkanélküliek, kattannának bele pszichésen. Mert ez nem egy normális állapot. Aki azt írja, hogy 10-15-20 éve egyre szerelmesebb, az vagy hazudik még magának is, vagy sose érezte ezt a fajta szerelmet, vagyis a ragaszkodást, szeretet definiálja szerelemnként. Ami egyébként is, hétköznapi értelemben véve.


Én egy kiegyensúlyozott, boldog párkapcsolatban élek közel 10 éve, és alig vártam, hogy elmúljon az elején ez megkattant állapot, mert

úgy nem lehet hosszútávon létezni.

2020. dec. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/54 A kérdező kommentje:
7-es, én pl. voltam már olyan agyeldobósan szerelmes, évekig, kamaszkoromban. Azóta még 3 szerelemélményem volt : fél évig, megint fél évig, 3 hétig. Ennyire vagyok azóta "képes". Nem hiszem, hogy az itteni válaszolóknak, akik váltig állítják, hogy a tudomány is téved és fejlődik, meg nem cáfolták még, hogy vissza lehetne hozni..stb., igazuk lenne, előbb el kellene végezni mindenkinek azokat az iskolákat, kutatásokat, amiket ők és utána esetleg ringbe lehet szállni ellenük, tudományos cáfolatokkal, ellenkező elmélet, kutatási eredmények felhasznlásával. Én sok mindenre nyitott vagyok az életben, de az ilyen antitézisekre, hogy attól még, hogy a PEA hormon meg az oxitocin és a többi hormon nem termelődik egy idő után, attól még lehetnek az emberek 10 évig szerelmesek és hasonlók, ezekre nem. Sok szerelmi történetet olvastam már én is a neten, látok videókat, előadásokat, érdekel a téma. A szerelem elmúlik, ez az igazság. Egyébként legutóbb dr. Gloviczki Eszter előadásait hallgattam meg , orvosi szempontból magyarázza a szerelmet,szerintem nagyon érdekes, érdemes megnézni őket.
2020. dec. 2. 12:47
 24/54 anonim ***** válasza:
72%
Azért, mert így érzem. Kutató vagyok én is, bár más területem és elfogadom, hogy erre jutottak. De ettől függetlenül abszolút nem ezt érzem. Nem tudom, miben más az én esetem, mint azok, amiket vizsgáltak, de tudom, hogy valahányszor a férjem rámkacsint, a gyomrom önkéntelenül összerándul és elpirulok - mindezt 6 év után. Lehet, hogy ezek nem ugyanazok hormonok, lehet hog ugyanazok cak más váltja ki őket és ezt nem vizsgálták kutatók. Lehet, hogy köze van ahhoz hogy amúgy is elég sok hormonális problémám van. De nem fogom azt mondani, hogy nem vagyok szerelmes a férjembe, mikor teljesen nyilvánvalóan igen.
2020. dec. 2. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/54 A kérdező kommentje:

"A hormonos történet is csak egy elmélet. .Ha valaki tíz éve szerelmes akkor tíz éve szerelmes. Attól még, hogy te nem vagy rá képes, hogy egy hosszú távú boldog szerelmi párkapcsolatot kialakítsál, másmég lehet"


Ha ennyire nem bízol az orvostudományban, természettudományokban, pszichológiában (az is tudomány), nem tudom, jársz-e orvoshoz. Vagy inkább sámánhoz mész, ha beteg vagy ? Komolyan kérdezem.

2020. dec. 2. 12:49
 26/54 A kérdező kommentje:
24,na , én például ahogy írtam is, évekig voltam agyeldobósan szerelmes kamaszként, 20 éve. Azóta is figyelem az illető életének alakulását, rám szokott törni, hogy bárcsak együtt lennénk, hiányzik, de jó lenne megint szerelmesnek lenni belé, eddigi életem ben ő érdekelt a legjobban.De nem vagyok szerelmes, magamon is észrevettem, hogy a tudomány által említett hormonok nem termelődnek. Én elég ragaszkodó alkat vagyok. A többi szerelemnél is évekig érdekeltek az illetők, de maga a szerelem érzés rövid volt. A kérdést úgy is feltehettem volna, hogy az emberek összemossák a szerelmet és a párkapcsolaton belül átalakult szeretetet. Én sosem láttam még a környezetemben sem olyan párt, akik szerelmesek maradtak volna, akkor sem, ha a kapcsolat jó volt később is, hogy őszinte legyek. Számomra ezért furák ezek a facebook posztok és vélemények. Ez kb. olyan, mintha azt állítaná valaki, hogy az ő menstruációja egy hónapig szokott tartani. Én ezt tapasztalom.
2020. dec. 2. 13:11
 27/54 anonim ***** válasza:
72%

#26 Igen, csakhogy én már nem vagyok kamasz és kamaszként valóban elmúlt ez az érzés egy idő után, de a férjem esetén nem. Meg tudom különböztetni azt, amikor átalakul szeretté, mert a korábbi kapcsolataimban előfordult.

Amúgy én sem ismerek más embert a környezetemben, aki hasonlóan érez. Sőt, abban sem lehetek biztos, hogy a férjem érzései nem alakultak-e át szeretetté az évek során. De azt tudom, hogy én mit érzek, és az nem csak egyfajta szeretet, hiszen olyankor már nincsenek ilyen önkéntelen reakciók, meg olyankor nem ábrándozom a saját partneremről, akivel már együtt vagyok.

Nem tudom tudományosan megmagyarázni, hogy miért van ez. De kutatóként tudom, hogy nagyon sok kutatás hibás, sokszor nem reprodukálható eredmények születnek, vagy egész egyszerűen a köztudatban rossz kontextusban terjed el az eredmény. Ha egyszer a kezem közé kerül egy ilyen cikk, ami explicit kijelenti, hogy márpedig a szerelem elmúlik x idő után és punktum, akkor meg fogom próbálni kitalálni, hogy miért lehetek én a kivétel, mert elegem van abból, hogy mindnki azt bizonygatja nekem, hogy nem azt érzem, amit érzek.

Nagyon tetszik, hogy a menstruációt hoztad fel analógiának, mert az is egy hormonális dolog és mint ilyen, vannak olyan hormonális betegségek illetve rendellenességek, amik tudnak zavart okozni. Ilyen pl. a PCOS, ami extrém esetben tud úgy viselkedni, hogy fél-egy évig nem jön meg, aztán több hétig tart.

2020. dec. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/54 A kérdező kommentje:

" Igen, csakhogy én már nem vagyok kamasz és kamaszként valóban elmúlt ez az érzés egy idő után, de a férjem esetén nem"


Na, én meg arra vagyok példa, hogy a kamaszkori érzéseim a későbbi személyekkel szemben is felülírták a felnőttkori szerelmeimet (eddig legalábbis, a jövőbe nem látok bele). De sosem állítanám, hogy szerelmes vagyok az illetőbe, pedig 20 éve rendszeresen eszembe jut, nem szakadtam el tőle lélekben.



Felhoztam példának dr. Gloviczki Eszter előadsait az előbb, esetleg kezdetnek azokat is végignézheted,és leírhatod, hogy mit tartasz hibásnak a mondandójában.Kíváncsi vagyok, tényleg. De szerintem ezen kívül is ezer cikket és szubjektív- objektív előadást is lehet a témáról találni a neten. Olyat még én nem láttam, aki azt bizonyította volna be, hogy a szerelem nem múlik el. Persze szubjektív példának én is felhozhatnám mondjuk Máté Péter : Első szerelem című számát, megéltem, hogy az első szerelem elmúlik, de örökké tart. De elvonatkoztatva a szubjektív ragaszkodástól tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok szerelmes az illetőbe. Inkább egyfajta hitnek tartom, amikor valaki azt mondja, 10-20 éve szerelmesek a párjával (bennem is van egy kis hit, hogy még együtt lehetek a régi szerelmemmel), de nem gondolom, hogy ez még mindig maga a szerelem lenne.


A menstruáció a legtöbb nőnél nem tart egy hónapig, eü problémákat kezelni kell, de más analógiát is lehetne írni, a lényeg az állítás eltúlzása, abszurditása volt.

2020. dec. 2. 13:55
 29/54 anonim ***** válasza:
83%
Én mondjuk társadalomtudósként a kulturális antropológiában vagyok leginkább otthon, úgyhogy a merev defíníciókat alapból elutasítom. Szerintem a szerelem egy konstruált fogalom, akik a pár hónapos intenzív lángolást érteik alatta, azok tipikusan a modern kori, nyugati emberek. Mivel ez a definíció semmilyen más történelmi korszakra vagy kultúrkörre nem ráhúzható. Szóval a nyugati neurobiológusok adtak rá egy db definíciót, oké, aki akarja fogadja el. Attól nekem még nem kell. Amikor én évek után is azt mondom, hogy szerelmes vagyok a páromba, akkor nem érdekel senki másnak a szerelem-felfogása. Én annak érzem magam. Ezért fontos egy komoly kutatásnál, hogy konceptualizáljunk az elején. Mert ami ennyire kulturálisan behatárolt, arra soha nem egy db érvényes megközelítés lesz.
2020. dec. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/54 anonim ***** válasza:

25: eltaláltad, nem hiszek az orvosokban. Vannak eszközeik, amik jók, ez tény. De gyógyítani ritkán tudnak. Inkább mondjuk úgy, megoldanak egy problémát, de kreálnak helyette öt másikat.

Tisztelet a kivételeknek, akik kevesen vannak.

2020. dec. 2. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!