Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Mit tegyek ha a férjeteknek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mit tegyek ha a férjeteknek idegesitö és költséges a hobbija?

Figyelt kérdés
A férjem offroad autot épitt aztán nyáron offroad fesztiválon tönkreteszi. Kezd nagyon idegesíteni hogy kb évi 500ezer megy el erre a baromságra. Mit tennétek a helyemben?

2021. jan. 19. 06:21
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
78%

#11 A nők gyakran azért keresnek kevesebbet, mert otthon maradnak gyesen.


Ha nem kifejezetten nőies foglalkozást nézel, hanem egy "férfias" szakmát (informatika) vagy vegyes szakmát (jogász), akkor a nők fizetése akkor kezd el elválni a férfiakétól, amikor megszületnek a gyerekek.


Egyfelől, mert a nők maradnak otthon 1-3 évet gyesen, utána pedig (én is látom a kolléganőkön), a nők ugrálnak haza, minden egyes alkalommal, amikor a gyerek beteg a suliban, vagy korábban érte kell menni. Az egyik kolléganőm közölte, hogyha nem tudjuk megoldani, hogy home-office-ban tudjon dolgozni, akkor ki kell vennie fizetés nélküli szabadságot vagy fel kell mondania, mert valakinek otthon kell maradnia a gyerekekkel (és nyilván fel sem merült, hogy a férj marad otthon, aki addigra - megúszva a 6 év gyest - többet keresett, mint a felesége, bár a munkakörük és a beosztásuk azonos volt, amikor összejöttek).


A nőies szakmákban, meg alapból azért keresnek kevesebbet a nők, mert ezt "belekalkulálják" és ha sok nő van a szakmában, akkor elkezd rosszabbul fizetni. Valószínűleg még 30-50 év és jelentősen csökkenni fog a fizetésbeli különbség, amikor a férfiak is közel ugyanannyit lesznek gyes-en, mint a nők, és inkább az ambíció fogja meghatározni, hogy egy pár melyik tagja vállalja a túlórázást és melyik tagja fókuszál a gyerekek körüli feladatokra.

2021. jan. 19. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
91%

Offroad! Tök jó hobbi szerintem, legalábbis én is kipróbálnám.

Illetve mivel én ezt szeretem (nőként) simán támogatnám benne.

Miért baj ez neked, hogy ez a hobbija?

2021. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
78%

csak a penz miatt idegesit? ha a sajat penzet kolti es futja ra, tehat nem egyeb, fontosabb dolgoktol veszi el a penzt, szerintem akkor semmi beleszolasod abba, hogy mit csinal. valaki iszik, dohanyzik ‘hobbikent’, ez meg mindig jobb.

ha mondjuk emiatt nem tudtok elmenni kozos nyaralasra vagy elfogy a penze egyeb programokra, az mar neccesebb.

2021. jan. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
86%

13, tök oké, rakjanak be ugyanannyit a kasszába, de akkor másfél évet húzzon le a férj otthon a gyerekkel és minden második alkalommal rohanjon ő haza a melóból vagy vegyen ki szabit, ha a gyerek beteg, aztán nézze csak meg, milyen gyorsan elbocsátják, mert férfi létére ilyen sok pénzért ennyit mer hiányozni!


A női fizukban ott van a gyerekszülési veszély, már az is eleve kevesebbet keres, akinek méhe van csak de gyereke nincs, mert majdnem biztos, hogy x éven belül szülni fog. Céges oldalról megértem, női oldalról nem.


Egyébként attól függ, mennyit kerestek. Ha a férjed kéthavi fizuját költi el 12 havonta a hobbijára, az nincs rendben. Számold ki az arányokat. Illetve jut rád és a gyerekeire, rokonaira, barátaira is ideje az építgetés mellett? Ez a másik tényező.


Arról nem beszélve, hogyha házasok vagytok, vagyonközösség van, nem az ő pénzét költi, hanem a tiédet is.


Esetleg úgy tudod gazdaságosabbá tenni ezt, ha születésnapra, névnapra, karácsonyra, valentinnapra, évfordulóra autóalkatrészeket ajándékozol neki, máris kellemesebb, mert nem megy el 100ezer ajándékokra külön, hanem annyival költhet kevesebbet a hobbijára, mert 2 kormány nem kell egy kocsiba.

2021. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
Mióta ez a hobbija? Ez a pénzkiesés milyen hatással van a pénzügyeitekre, szenvedtek bármiben hiányt? Amikor beszéltél vele mire jutottatok?
2021. jan. 19. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
57%

Itt azért elég jó lehet egy-két embernek a házassága/kapcsolata...

Jó, hogy nem pórázt tesztek a párotokra és elkéritek a blokkot a vásárlás után :D

2021. jan. 19. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
3%

IGEN, a szakállas bácsi is költötte a kiscsaj pénzét IS! Mivel közös! Nem tudom mit nem értesz rajta, ha beraknak a lány 5 rózsaszín forintot, a pasi meg 10 kék forintot, attól még ugyanúgy lehet, hogy a pasi rózsaszín érmékkel fizet a boltban, tehát költi azt, amit a csaj berakott! Ez a közösködés, nem lehet különválasztani, melyik kié, mind forint, egymásét is költjük és ez teljesen korrekt, akkor is, ha a csaj rak be többet és a pasi kevesebbet!


A nyugdíj azért van korábban, mert nekünk nőknek eléggé "elmegy az eszünk" az anyasági otthonlétes gyerekezés alatt, meg persze bárkinek, ha éveket van otthon egy kisgyerekkel, kikészíti az embert, azt azért kompenzálják. Hamarosan(ha kormányváltás lesz és a nagy gázokat helyrehozzák) jön majd a reform, hogy egyforma nyugdíjkorhatár, és nemektől függetlenül lehet hamarabb nyugdíjba menni, attól függően, ki mennyit volt otthon a gyerekkel.


Szerintem az nem a fizetéskülönbség miatt van, hanem a leterheltség miatt, mint mondjuk a katonáknál, rendőröknél, de azért nem akkora kedvezmény, mint nekik.

2021. jan. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon örülnék neki, ha kicsit visszatalálna a hobbijaihoz, mert mi és a gyermekeink is jobban járnánk egy nem csak munka-család körforgásban élő emberrel. Sajnos csupa közösségi hobbija van a férjemnek, ami most a covid miatt lehetetlen, így jelenleg az enyémbe “segít be”, rengeteget kirakózunk esténként. 😊
2021. jan. 19. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
88%

Amúgy esküszöm nem értem. A nő is és a férfi is ugyanannyit dolgozik az eltérő fizetésért. Akkor 12 óra munka után mikor hazaérnek, a nő végezze a házimunkát, főzzön, valamint szolgálja ki a férjét, aki nyugodtan felteheti a lábát, mert 30 ezer forinttal többet visz haza havonta?

Nem a férfiaknak nem éri meg házasodni, hanem az olyan férfiaknak nem éri meg kapcsolatban lenni, mint a #13.

2021. jan. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
19%

"Igen, a nőknek nagyon megéri eza közösködés, mert a férfiak rendszerint többet keresnek.


De a férfiak anyagilag csak vesztenek ezen.


És mit kapnak a férfiak cserébe?


Nyugodtan kimondhatjuk: ma már semmit.


A mai nők nem végzik el cserébe még azt a kevés házimunkát se, ami egy modern háztartásban felmerül, elvárják, hogy legyen fele-fele."



Es meg racsingolni se lehet a mocsarban, mert nyekereg az asszony a GYK-n.


En meg regi motorokat allitok helyre, mindenkinek van hobbija :)


36F incel

2021. jan. 19. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!