Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért fontos a házasság? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos a házasság? Mi az, amiért nem akar senki házasodni?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, annak a kevésnek, akik nem hitel miatt házasodnak.

#házasság #érték #Csakapénz?
2021. máj. 31. 12:15
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
14%

Nekem nem fontos. Nem akarok közösködni, és hogy a házastársam örököljön utánam.

Volt olyan kapcsolatom aki arra játszott hogy elmar a családomtól, és öngyilkosságba kerget/kiidegel hogy szívrohamot kapjak. (apám, nagyapám is így haltak meg, fiatalon. Én is szívbeteg vagyok.) A falusi kis agyával azt hitte akkor minden az élettársé lesz. Nah, ebből nem kérek. Nem fogok házasodni soha.

Inkább legyen az államé majd mindenem.

2021. máj. 31. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
63%

Nekem soha nem volt fontos, kislányként se álmodoztam esküvőről, egy szerződésnek tartom és kész. Nem javít egy kapcsolat minőségén és nem is változtat rajta, az egyetlen előnye, hogy jogilag sokkal könnyebb egy csomó dolgot elintézni. Nem vagyok vallásos, így ebből a szempontból sem jelent semmit és nem társítottam hozzá soha magasabb szintű szerelmet meg mindenféle romantikus ábrándokat. Pragmatikus jellem vagyok így távol áll tőlem ez a fajta gondolkodás. Hagyományőrző sem vagyok, egyáltalán nem érdekelt soha, hogy mi a szokás és az, hogy mások hogyan akarják élni az életüket soha semmiben nem befolyásolta és nem is fogja befolyásolni, hogy én hogyan akarok élni.

A férjemnek viszont fontos volt, nekem pedig nem fájt aláírni azt a papírt, így mindenféle felhajtás nélkül, de összeházasodtunk, az égvilágon semmivel sem változott tőle a kapcsolatunk, hozzáteszem - szerencsére.

2021. máj. 31. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
73%

A polgárjogi része abszolút nem érdekelt soha engem sem, a lelki oldala annál inkább. Ott sem a papír, vagy az, hogy nehezebb szakítani, hanem maga a fogadalmunk. Az, hogy Isten és a barátaink előtt elmondtuk egymásnak, hogy mostantól kézenfogva birkózunk meg mindennel, ami szembe jön velünk, csodálatos.


Egészen más azt mondani, hogy a férjem, mint hogy a pasim/párom/barátom. Nekem nagyon fontos a házasság, a férjemmel igazi szövetségesei vagyunk egymásnak. És nem, nem válik megszokássá idővel sem, én 26 év után is ugyanúgy (vagy inkább jobban) szeretem őt, ahogy az elején.

2021. máj. 31. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
79%
13-as szépen összeszedte, én is így gondolom. :)
2021. máj. 31. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
71%
A hazassag onmagaban semmit nem er. Ellenben van egy mogottes tartalom, amitol kepletesen megis egy magasabb polcra helyez egy kapcsolatot. Kapcsolata az embernek az elete soran akar tobb tucatnyi is lehet. Hazassag jobb esetben nem tobb egynel, de van, hogy az elet ugy hozza, hogy 2, vagy 3 lesz belole. Ezeket jobb esetben az erzelmi toltet kulonbozteti meg a tobbitol. Ha nem vagyak es illuziok hatasara hazasodnak az emberek, hanem a realitasokat veszik figyelembe, akkor kifejezetten jo dolog.
2021. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Jó volt ezeket olvasni a mellette és az ellene érveket is. 🙂🙂🙂
2021. máj. 31. 15:34
 17/23 anonim ***** válasza:
89%
A 15-ös leírta a lényeget. 32 évesen keresem a párom, akivel házasságban élhetek. A környezetem folyamatosan az ellenkezőjéről akar meggyőzni. Elfogadom, hogy valakinek elég, ha élettársa a másiknak ( azaz marad barátnő), de másnak más a fontos.
2021. máj. 31. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
41%
Az a baj hogy manapság csak odáig jutnak el az emberek, hogy egyűt leszünk jóban... és a végét hogy rosszban azt elfelejtik aztán 2-3 év múlva válsz.
2021. máj. 31. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez így nem igaz. Vannak akiknek még mindig fontos a házasság és házasodnak is. Jövőre mi pl eddig 3 baráti pár esküvőjére vagyunk hivatalosak, idén nyáron eddig kettőre.

Nálunk, mindkettőnknek fontos volt, és a mai napig is fontos, hogy házastársak vagyunk, már majdnem 10 éve.:) Nem a puccparádé miatt, nekünk nem olyan esküvőnk volt. Családi- baráti szűk körben, ebéd torta ilyenek. Egyszerű, szolid, amilyet akartunk.

Mi Inkább vagyunk egymás hozzátartozói hivatalosan is, férj - feleség, mintsem pasim-csajom kapcsolatban legyünk 30-40-50 stb évesen is.

Boldogok voltunk a párkapcsolatunk első másfél éve alatt, és boldogok vagyunk azóta is, hogy összeházasodtunk. A kapcsolatunk csak erősödött az elmúlt 11 évben, mióta egy pár lettünk, a házasságot pedig mindig is fontosnak éreztük és mindketten vágytunk rá. :)

32/F, 35/N

2021. jún. 1. 02:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
35%
Miért járna tisztelet a kivételnek (annak, aki megházasodik)? Én házas vagyok, mert mindketten fontosnak tartottuk, de nem hiszem, hogy ettől több lenne a kapcsolatunk, mint azoknak, akik nem vágynak a házasságra. Manapság a házasságnak szinte csak lelki jelentősége van, így azok számára van értelme, akiknek ez ad valami többletet. Persze jogi és pénzügyi kérdéseket is érint, de a legtöbben nem ez alapján döntik el, hogy szeretnék-e.
2021. jún. 1. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!