Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért fontos a házasság? Mi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért fontos a házasság? Mi az, amiért nem akar senki házasodni?

Figyelt kérdés
Tisztelet a kivételnek, annak a kevésnek, akik nem hitel miatt házasodnak.

#házasság #érték #Csakapénz?
2021. máj. 31. 12:15
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Tisztelt a kivételnek, akik nem hitel miatt házasodnak. 😉
2021. jún. 1. 12:17
 22/23 A kérdező kommentje:

Sajnos én 3-ból 2-nél a hitel miatt házasodnak.

Szűk körben a család fele utána tud róla...

2021. jún. 1. 12:19
 23/23 anonim ***** válasza:

Azért nem akarnak sokan házasodni, mert önmagában a házasság nem változtat egy kapcsolat minőségén. Ahhoz, hogy egy párkapcsolat működjön, mindkét félnek tennie kell. Ha szeretek valakit, nem fogok az első problémánál meghátrálni, nem fogom becsapni, átverni. Másfelől miért kellene több tucat ember előtt ígérni, hogy jóban-rosszban az illetővel leszek?! Szerintem ez csak formaság. Ha kellően erős a szerelem, szeretet, akkor az ki fog tartani hosszabb távon is, nem kell ehhez papír. Nem tudhatja az ember előre, mi fog történni X év múlva. Ha olyannyira megromlik egy házasság, hogy nem lehet megmenteni, akkor sokkal nehezebb kilépni, több hónapba telik a válási hercehurca, vagyonmegosztás..


Én azért nem pártolom a házasság intézményét, mert sok rossz példát láttam a környezetemben. A szüleim is elváltak, nem éppen szép módon. A szomszédasszonyunkat elhagyta a férje, azóta is tojik a 3 közös gyerek fejére, egy forint gyerektartást sem fizetett, bezzeg az új nő és annak a gyereke az isten. Sok esetben láttam olyat is, hogy közös névre került az ingatlan, a válás idején a nő jól járt, a férfi viszont csupasz fenékkel távozott. Nagynéném volt férje pedig még a házasság idején alkoholista lett, a mai napig iszik, mint a kefekötő. Ők sem szépen váltak el.

2021. dec. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!