Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Vallási döccenő merült fel az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Vallási döccenő merült fel az esküvőnk körül! A párom református én meg római katolikus, és össze szeretnénk házasodni. Akkor hogyan jöhet szóba az egyházi esküvő?

Figyelt kérdés

Mindkettőnk szülei szeretnék az egyházi szertartást. Csak nem tudjuk a párommal, hogy hogyan legyen a ez esküvő ezen része. Szerintetek ez hogyan lehetne a legjobban megoldani a kétféle esküvőt (mert ez is eszünkbe jutott, persze, ha lehetséges)

Előre is köszönöm a válaszokat!

(Normális válaszokat szeretnék, mert ez nagyon fontos lenne nekünk, hisz életünk egyik legnagyobb napjáról lenne szó)



2021. dec. 12. 11:38
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
90%

Nem, kedves 10-es, abban azt épp sehol nem írja, hogy _csak a saját vallásuk szerinti egyházi szertartás_ fontos és elfogadható a szülőknek.

Csupán annyit ír, hogy a szülőknek fontos _az egyházi szertartás_.

2021. dec. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
30%
De, kedves 11, abban azt írja, a szülőknek fontos. Nekik ezek szerint nem, különben már rég tudná, hogy ő simán eskudhet református templomban és eszébe se jutna kétféle esküvő.
2021. dec. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
72%

12.

"(Normális válaszokat szeretnék, mert ez nagyon fontos lenne nekünk, hisz életünk egyik legnagyobb napjáról lenne szó)"


Ad 1 - Nem, még mindig nem azt írja, hogy mindkét szülőpár csak a saját vallása szerinti szertartást támogatja - mint ahogy te állítottad.

Ad 2 - Ja, nyilván nem fontos nekik, ha már azt írja, hogy: " mert ez nagyon fontos lenne nekünk"


Anyám borogass, hogy te mit értesz meg a leírt szövegekből...

2021. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
38%
És ti szeretnétek a nagy vallási bohóculást, vagy csak a szülők erőltetik? Utóbbi esetben hagyjátok ki nyugodtan, modern világban élünk, ráadásul ha "Isten színe előtt" házasodtok elválnotok se szabadna, amire úgyis sor szokott kerülni.
2021. dec. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
19%

13!


Ad 1: ha nem így lenne, nem lenne kérdés.

Ad 2: a kérdés még mindig a szülőkről szol


Na és te mit nem értesz meg a szovegbol? A szülők akarják. Nem a kérdező. A kerdezonek a békesség a fontos az életük legfontosabb napján.

2021. dec. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
75%
Én szintén római katolikus vagyok, férjem református. Én gond nélkül elengedtem a róm. kat. szertartást a magam oldaláról, református rítus szerint volt a templomi esküvőnk. Egy percig nem bántam, nagyon szép volt, nekem sokkal jobban tetszett, sokkal emberközelibb, meghitten volt mint a katolikus szertartások. Szóval ez is egy opció, hogy református szertartás lesz, ők nem fognak körülményeskedni azon, hogy a pár egyik tagja nem református.
2021. dec. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 Prókátor ***** válasza:
31%

Bevállalhattok EGYETLEN házasságkötést, ha az a polgári. Jogilag úgyis az a fontosabb. De megoldhatjátok úgy is, hogy a nap egy tetemes részében a saját esküvőtökről a saját esküvőtökre jártok, cipelve magatokkal a jónépet és unatkozvtatva a násznépet, míg 3x is kimondjátok az igent. Ugyanis lehetséges mindkét felekezetnél házasságot kötnötök, ha mindenáron ez a szüleitek vagy akár a ti óhalyotok.

De! Egy dolgot jobb lenne ha tisztáznátok magatokban: fontos-e számotokra az egyházi házasság, vagy csak a szüleiteknek fontos, és ami sokkal fontosabb, hogyha fontos az egyházi házasság nektek is, hogy hogyan álltok a házassághoz. Mivel a két felekezet ilyen felfogásában van egy lényeges különbség: a református házasságkötés csak egy emberek számára tartott parádé (ne sértődjön meg senki! nem sértésnek szántam, csak igyekszem sarkítani a különbséget); míg a katolikus esküvő egyike a szentségeknek, ezért nincs ott válás és vannak előfeltételei a házasságkötésnek (pl írásos igérettétel a gyerekek katolikus neveléséről, egyházi felnőttség vagyis bérmálkozás az egyik oldalon, stb), mivel az nem egy egyszerű hűség- és kitartási ígéret, hanem fogadalomtétel Isten felé!

2021. dec. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy írták: ökumenikus házasságkötés van ilyenkor. Ez nem döccenő, nagyon sok ilyen esküvő van. Pont azért, mert ezt mindkét felekezet elfogadja érvényesnek. Olyat nem lehet, hogy van egy katolikus szertartás és külön egy református: ez egyházjogilag nem lehetséges. De a kettő úgymond "egyvelegét" lehet. Mivel a katolikus kánonjog szerint a házasságot a két fél egymásnak szolgáltatja ki, a pap csak egy tanú. A református szerint meg nem külön szentség a házasság, de a polárira kérhetitek Isten áldását.
2021. dec. 13. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim válasza:
13%
Azert mert a szulok anno elrontottak azzal,hogy "beraktak egy dobozba" es utana meg ok ragaszkodnak hozza. Miert kene vallasi megiteles alapjan tarsat valasztani?
2021. dec. 13. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
69%

"Mindkettőnk szülei szeretnék az egyházi szertartást."

Régi kérdés, de válaszolok. Itt csak ez a mondat, ami akadály lehet. Egyházjogilag az érvényességet kizárja, ha a kényszer alatt kötitek. Az egyházi házasságkötést nem a szülőknek kell akarniuk, hanem nektek. Ha ti nem akarjátok, csak a szülők miatt mentek bele, akkor felmerül a gyanú, hogy eleve érvénytelen a házasságkötésetek (egyházi értelemben).

2022. jan. 25. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!