Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Miért vetted fel a férjed...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért vetted fel a férjed nevét? És hogyan, melyik verzióval?

Figyelt kérdés
2022. szept. 9. 16:54
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
43%
Nagyon gáz ez a névfelvétel. Főleg ez a "né". Mintha valami tulajdon lenne, Kiss Lászlóné, Kiss Lacika asszonya.
2022. szept. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
47%
Én a Kiss Virág, Kiss Róbert változat szerint vettem fel a férjem a vezetéknevét, mert egy közös családnevet szerettem volna a leendő gyerekeimmel. Azóta született is gyerek és örülök, hogy mi együtt vagyunk a Kiss család és nem én lógok ki egyedül mint Kovács Virág.
2022. szept. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
0%

Nem vagyok férjnél, de menyasszony már voltam, így szóba került a dolog. Mindenképp felvenném a párom nevét, ha férjhez mennék. Hogy milyen formában, az attól függ, hogy az adott névvel mi hangzik jól. De valószínűleg (Kovács vezetéknevet véve a példa kedvéért) Kovácsné XY vagy Kovács-X Y lennék.

Van viszont olyan baratnőm is, aki XYné lett, fiatalon, Budapesten, mert neki így tetszik.

2022. szept. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
55%

Nem vettem fel.

Mivel ugyan az a vezeteknevunk 🤣

Hulyen hangzana a kisne kis aranka vagy a kis-kis aranka vagy barmely mas kombinacio.

2022. szept. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
26%

a nagy szerelem hevében sokan felveszik, pár év múlva a válásnál meg súlyos pénzeket fizetnek ki, mire minden okiratukat újraírják.

tudom, ti sosem váltok el... (irónia)

2022. szept. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Xné Y Z lettem.

Részben, férjem ragaszkodott hozzá, hogy valami formában felvegyem a nevét.

De én is szimbolizálni akartam a névfelvétellel, hogy egy család lettünk, hogy össze tartozunk. Viszont a saját nevemet meg akartam tartani, mert azért én mégiscsak Y Z vagyok.

2022. szept. 9. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
50%

Én felvettem. Több oka is volt.

- jobban Tetszett a férjem vezetékneve mint a sajátom ( az enyém eléggé tucatnév)

- mert akartam

- mert mindkettőnknek fontos volt, hogy legyen legalább részben azonos a nevünk jelezve a házasságot.

- a kötőjeles verziót választottam, mert jól hangzik egymás mellett a 2 vezetéknèv, rövidek is, és így egyedibb lett a nevem. (Ha pl nem passzoltak volna egymás mellett, csak vezetéknevet cseréltem volna). A né változatokat öregesnek tartom és a hideg ráz tőlük.


Akik nem vették fel, nem tudnak olvasni? Nem nekik szól a kérdés.

2022. szept. 10. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
76%
Kotojeles verziot valasztjuk a parommal, de o is fel szeretne venni az en nevemet. Jovore hazasodunk ossze.
2022. szept. 10. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Kötőjellel, mert nagyon szerette volna. Számára az összetartozás egyik jelképe. Teljesen elhagyni a sanát vezetéknevemet nem akartam, mert bennem furcsa érzetet kelt, mikor barátnőim mondjuk Kiss Julcsából Nagy Julcsák lettek. Olyan, mintha az egész addigi személyüket feladták volna. Persze nyilván nem erről van szó, de nekem kényelmetlen lett volna.
2022. szept. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
60%
Alunk a ferjem vette fel az en vezeteknevem.
2022. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!