Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válságban, válás, vagyon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válságban, válás, vagyon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mit tennétek, ha egy irtó rossz házasságban élnétek, és csak a vagyon tartana össze benneteket? Mi így vagyunk férjemmel. Nem tudjuk egymást kifizetni. Eladni férjem nem akarja, én eladnám, aztán mindenki menne a dolgára

1/2-1/2 a tulajdonrész.

Mindennapos veszekedések. Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit, akkor álltam munkába. Nincs semmi félretett pénzem, a házfelújítás elvitte. Kb 25-30 millió járna, ha eladnánk. De a szemét nem akarja, ő azt akarja, hogy földönfutó legyek. Azt mondja menjek el a háztól, ő marad a kisfiúval (ellátni semmi tudja) nyilván nem hagynám, és nem is ítélnék neki a fiam. A férjem szerint jobb lenne ha én megd#&*öglenék, nem hiányoznék neki. Mondjuk ő sem nekem, de attól még nem mondok ilyeneket. Ő folyton megaláz. Igaz, kissé elhíztam, és nem is járok sporrolni, de engem nem zavar a küldöm, nyolc kg val vagyok több, mint terhesség előtt. Csak sajnos férjem ilyen furcsa. A tini lányok tetszenek neki, nagyon vékony test, pici formás feszes mell. Na hát én pont nem ez vagyok. De kövér sem.

Szóval nem tudom mit tegyek. Férjem azt mondja, ha rajta múlik, évekig fog tartani a vagyonmegosztás, mert a válásba belemenne ő is. De a házból teljesen ki akar túrni, pedig én is beletettem részem a vásárláskor. A felújítás is közös, bár ezt nem mondanám fele fele, de nyilván és a kisgyerek miatt évekre kiestem a munkaerőpiacról. Ami ellátást a kicsi után kaptam, azt ugye baba cuccokra, stb rezsire költöttem. Kb 18 éves korom óta dolgoztam, egyáltalán nem vagyok lusta. Csak a ház volt az álmom, kerttel.

Mit tegyek :( szüleim sem tudnak segíteni, ő nekik sincs mit adni.


2023. febr. 28. 20:04
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Végig sem olvastam...ha el akarsz válni akkor beadod a válást nem kell hozzá a férjed engedélye sem a beleegyezése. Elválasztanak így is. Kéred a vagyonmegosztást aztán aztán ha akarja ha nem majd eladják a házat a feje felől oszt ki vagytok fizetve mindenki mehet az útjára. Olyan nincs hogy nem akarja eladni azt majd a bíróság eldönti. Vagy fizet vagy eladják.
2023. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Add be a válást és kérd a közös vagyon megszüntetését. Nem fogja tudni évekig húzni.
2023. febr. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem fogja tudni évekig húzni. Ne hidd el neki, csak szemétkedik. Ezt nem szokták engedni.
2023. febr. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Ezt nem is tudtam. Sajnos anyagi gondjaim vannak. A fizetésemből fizetek majdnem mindent. Rezsit, kaját, gyerek körüli dolgokat, mindennapos dolgokat, háztartási dolgokat. Az autómat így is le kellett tennem, busszal járunk oviba, mert nem tudom tankolni. Szégyen szemre a szomszéd szokott segíteni a boltból hazacipelkedni, ha esetleg több a cuccom.

Férjem mindenre azt mondja, van munkám, oldjam meg. Mindent. Igaz, a hitelt ő fizeti. Ezzel le is tud mindent. Az ő fizetése háromszor annyi, mint az enyém.

Ha nem kéne albérletet fizetnem, akkor meg tudnék élni magam, de egyelőre ugye nincs pénzem. Albérlet meg nem jöhet szóba, a kaucióra sem tudok félretenni

A mindennapok tönkretesznek, és legjobban a kisfiam sajnálom, mert nagyon szereti az apját, sokszor hívja játszani, látszik, hogy szeret vele lenni, mindig hívja, hogy jatszanak. De a férjem amilyen sértéseket intéz felém, az brutális. Fel szoktam venni telefonra, ha esetleg baj történne. Nem félek tőle, nem bántana. De sokszor utal rá, hogy betöri az orrom, hogy senkinek se kelljek, meg dagadt disznó vagyok, úgyis egyedül maradok stb kisfiamra sincs tekintettel, ilyenkor kimegyek a kertbe, vagy fürdőbe sírni, hogy kisfiam ne lássa, és ne hallgassa tovább. Sajnos tudom, hig, hogy a kisfiam érzi, valami baj van. Ha férjem megtudja, hogy beadtam a papírokat, még jobban pokollá tenné az életem, és valljuk be egy bírósági eljárás hosszú hónapokba telik

Addig hogyan bírnám ki.

2023. febr. 28. 20:32
 5/15 A kérdező kommentje:
Amúgy ha az összes felújításról szóló számla az ő nevén van? Az számít valamit? Legtöbbször ő és a pl kőműves mentek megrendelni az árut, és a legtöbb anyagköltségről, amiről számla van, az a férjem nevén van. Ezt fel tudja hozni úgy, mintha az ő része lenne? Tehát ez engem kizár valamilyen szinten? Cserébe neki nem kellett boltba mennie, sem Mosószert vennie, sem pelenkát, sem kenyeret, de még egy csomag Zsepi sem. Persze ezek semmis összegek, a beton, padló, szigetelés stb - hez képest, de nem esne jól, ha azt a plusz összeget ő úgy tűntetné fel, hogy az külön az ő költsége.
2023. febr. 28. 20:54
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Kötöttetek bármilyen vagyoni szerződést? Ha nem, akkor kitörölheti a fenekét a számláival, a fele a vagyonnak a tied. De ha van szerződés, még az is támadható, hiszen te éveket otthon töltöttél a gyerekkel, te azzal járultál hozzá a közös gyarapodásotokhoz, hogy neki nem kellett a gyerekkel meg a háztartással bajlódnia, hanem építhette a karrierjét.

Ne hagyd magad, keress egy ügyvédet, arra valószínűleg szükséged lesz. Ha most nincs pénzed rá, vannak ingyenes jogsegélyszolgálatok, kérhetsz ott tanácsot. De nem fog tudni anyagilag tönkretenni.

Illetve, ha elváltok, gyerektartás fog neked járni, azzal is számolhatsz nyugodtan. Nincs, akihez mehetnél? Szülő, nagyszülő, barát ideiglenesen? Anyaotthonok is léteznek legvégső esetben, de szobát is bérelhetsz ideiglenesen, nem kell egyből saját albérlet.

2023. febr. 28. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Nincs vagyonszerződés.
2023. febr. 28. 21:10
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Amúgy ha az összes felújításról szóló számla az ő nevén van? Az számít valamit?"


Nem számít. Házasok voltatok. Közös vagyon van. Még szép, hogy nem lesz azért földönfutó, mert a KÖZÖS kisgyerekkel voltál otthon.

Ügyvédet mindenképpen keress meg, mert a férjed ki fog készíteni idegileg és nem fogsz tudni kellően koncentrálni és kiállni magadért.

2023. febr. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
31%

Az a baj, hogy gyerekkel szobát senki nem fog neki kiadni.

Önkormányzati lakásra lehetne pályázni, ha van lehetőség. De őszintén én nem mennék. Van annyi szoba a hazban, hogy külön legyetek a férjedtől? Ezt kellene valahogy megoldani. A gyereknek es neked van jogotok abban a hazban lakni, ha valakinek menni kene, az pont ő.

Ha az egészet házasság után vettetek, akkor fele-fele. Azt gondold végig, mit vettetek házasság előtt es mit utána. Amit előtte, abból lehet vita. Amit utana, az tiszta ügy. Ez, hogy te fizetsz mindent, ő meg a 3xos fizetéséből csak a hitelt es rakosgatja félre, nem fog rá jó fényt vetni a bíróságon. Jól tetted, hogy felvetted, az kellhet még.

Ha nem félsz, hogy fizikailag bantani fog, maradjatok. El fog durvulni a lelki bantalmazás, viszont ha be van adva a válás és elindult a folyamat, akkor van fény az alagút végén és könnyebb kibírni. A gyereket nem fogják neki itélni. Ha valakinek használati jogot adnak a házhoz, az a gyerek és te

Szóval mindenképp neki kell vagni! Sok erőt!

2023. febr. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9. Mitől lenne az egyik félnek több joga a közösen vett ingatlanhoz, mint a másiknak?
2023. febr. 28. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!