Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Válságban, válás, vagyon?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Válságban, válás, vagyon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Mit tennétek, ha egy irtó rossz házasságban élnétek, és csak a vagyon tartana össze benneteket? Mi így vagyunk férjemmel. Nem tudjuk egymást kifizetni. Eladni férjem nem akarja, én eladnám, aztán mindenki menne a dolgára

1/2-1/2 a tulajdonrész.

Mindennapos veszekedések. Kisfiam szeptemberben kezdte az ovit, akkor álltam munkába. Nincs semmi félretett pénzem, a házfelújítás elvitte. Kb 25-30 millió járna, ha eladnánk. De a szemét nem akarja, ő azt akarja, hogy földönfutó legyek. Azt mondja menjek el a háztól, ő marad a kisfiúval (ellátni semmi tudja) nyilván nem hagynám, és nem is ítélnék neki a fiam. A férjem szerint jobb lenne ha én megd#&*öglenék, nem hiányoznék neki. Mondjuk ő sem nekem, de attól még nem mondok ilyeneket. Ő folyton megaláz. Igaz, kissé elhíztam, és nem is járok sporrolni, de engem nem zavar a küldöm, nyolc kg val vagyok több, mint terhesség előtt. Csak sajnos férjem ilyen furcsa. A tini lányok tetszenek neki, nagyon vékony test, pici formás feszes mell. Na hát én pont nem ez vagyok. De kövér sem.

Szóval nem tudom mit tegyek. Férjem azt mondja, ha rajta múlik, évekig fog tartani a vagyonmegosztás, mert a válásba belemenne ő is. De a házból teljesen ki akar túrni, pedig én is beletettem részem a vásárláskor. A felújítás is közös, bár ezt nem mondanám fele fele, de nyilván és a kisgyerek miatt évekre kiestem a munkaerőpiacról. Ami ellátást a kicsi után kaptam, azt ugye baba cuccokra, stb rezsire költöttem. Kb 18 éves korom óta dolgoztam, egyáltalán nem vagyok lusta. Csak a ház volt az álmom, kerttel.

Mit tegyek :( szüleim sem tudnak segíteni, ő nekik sincs mit adni.


2023. febr. 28. 20:04
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Azért ilyen veked a férjed mert azt akarja hogy költözz el. Akkor ő lesz birtokon belül.

Tipikus viselkedés hogy az egyik fél pokollá teszi a másik életét, de gondosan ügyel arra, hogy fizikailag ne bántalmazza.

A háznak a fele a tied. A hitel fele a tied.

2023. márc. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
73%

Mindennek a fele a tiéd. Remélem nem bánt ez a díszf*sz tinip*nabubus, akkor sehova ne menj. Isten ments, hogy te menj a gyerekkel albérletbe, de persze...

Tiéd a fele ház, a fele hitel, minden.

Menj be a bíróságra, segítenek a válást elindítani. Segítenek a közös vagyon megszüntetését indítani is, bár ehhez mindenképp szükséged lesz szerintem ügyvédre.

2023. márc. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérni kell egy ügyvédtől egyszeri jogi szaktanácsot.

Ez egy egyszeri összeg (egyszeri segítség), igen, ki kell fizetni.

De ekkor feltudod neki vázolni a ti helyzeteteket (mert mindenkié egyedi) és ő elmondja hogy mihez van neked jogod, és mihez a férjednek (vagyonmegosztás, hitelek, gyerektartás, gyermekelhelyezés, lakhatás stb). Adottan a ti házasságotokra lebontva.

Az a biztos amit az ügyvéd mond!

Nem az amit a másik fél fenyegetőzve, zsarolva kijelent. A törvény dönt, nem az egyik vagy másik fél hisztije, zsarolása, igényei, elképzelései!

Megéri ezt az egyszeri összeget kifizetni, hogy ne tudjon a férjed megvezetni. Léteznek ingyenes "segítségek" is (pl. a bíróságon), ha más nincs akkor azt kell igénybe venni.

2023. márc. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
68%
Vagyonszerződés nincs de a kifogásokat azt keresed hogy miért ne kelljen beadni a válást. Szenvedjél akkor ha ennyi eszed van.
2023. márc. 1. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

A helyedben a felvételeket több helyen tárolnám pl. netes tárhelyre feltöltve, vagy pendriveon (akár munkahelyi fiókban, vagy diszkrét ismerősnél tárolva).

Egyik ismerősöm is készített felvételeket, és csak egy helyen tárolta, letörölte mindet a partnere, amikor észrevette.


Ha fizikai bántalmazással fenyeget szóban, azt azért érdemes nagyon komolyan venni.


Gondolkodtál esetleg azon, hogy valami párkapcsolati erőszakkal foglalkozó szervezettől, pl. a NANE Egyesülettől tanácsot kérj? Hátha az ottani szakemberek és képzett önkéntesek jó megoldásokkal vagy legalább tanácsokkal tudnak szolgálni a problémáddal kapcsolatban.


Rengeteg erőt és kitartást, na meg jószerencsét kívánok neked ehhez a pokoli időszakhoz! Remélem jobbra fordulnak a dolgaid!

2023. márc. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!