Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van ebből a helyzetből kiút?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ebből a helyzetből kiút?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó kategóriában írok, fél éve váltam el férjemtől, el is költöztem tőle. Közös gyerekünk nem volt, már középkorú vagyok.

Nagy szerelem volt a miénk, sajnos az együttélés szép lassan lerombolta az idilli kapcsolatunkat, és egyre gyakrabban vitáztunk.

Nem volt rossz ember a férjem, külsőre és belsőre is nagyon tetszett.

Aztán mégis belefutottunk komoly ellentétekbe amit nem tudtunk megbeszélni. Mindketten eléggé makacsak vagyunk, és hát sajnos van amin nem is lehetett változtatni.

Még annyi fontos, hogy én nem vártam el tőle kötelezően dolgokat (pl. főzés, szex, családlátogatás) ő viszont tőlem igen.

A lényeg, nehezen de meghoztuk a döntést, elváltunk.

Bár eleinte pocsék volt nélküle, hiányzott. Aztán még örültem is, bíztam benne találok jobban hozzám illő társat. Nem mintha unatkoznék, mert nem, sokat dolgozom. Inkább hiányzik a kötődés, a szeretet, a beszélgetések, amit egy társ jelenléte adna meg.

Próbálom rövidre fogni. Elmentem pár randira. Mindegyik csalódás.

Ha volt is olyan aki emberileg talán megfelelt volna, külsőre az az sem tetszett. Rosszabb lett minden, gyakran volt férjemre gondolok, őt mennyire férfiasnak találtam. Egyre többször eszembe jutnak a szebb emlékek, a viták mintha elmosódnának.

Már félek hogy sosem fog tetszeni senki úgy mint ő, emiatt nem is fogok tudni senkit megszeretni.

Sőt igazából már azt sem tudom nem-e én vagyok hibás abban hogy nem engedtem jobban igényeinek, mert a vitákat leszámítva azért otthonosan éltünk. (Nekem kellett volna engedni, ő pont a vitás kérdésekben nem hajlott a kompromisszumra. Úgy élte át a gondokat hogy az ő igényei normálisak.)

Szerintetek mi a baj velem? Miért vágynék vissza oda ahol egyre gyakrabban vitáztunk? (Azt még hozzátenném ha úgy csináltam volna a dolgokat ahogy volt férjemnek jó, akkor nem is lettek volna veszekedések. Plusz a veszekedéseket sem ő kezdeményezte, ő inkább nem szólt hozzám ha nem tetszett valami.) Új életet akartam kezdeni. Miért nem találok egy normális férfit aki külsőre is tetszik?

Köszönöm ha elolvastad!


2023. márc. 15. 12:27
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Minden választ köszönök!

Nem akartam belemenni, mégis a lényeg: Én megértést és munkamegosztást vártam a házasságtól. Volt férjem becsületes ember, annyi hogy hagyományos családmodell híve. Többet is keresett, többet adott a közösbe, úgy értelmezte úgymond "ő a főnök".

Egy ideje olyan lett a munkám hogy rendszeresek voltak a túlórák, emiatt ritkán volt időm főzni. Meg fáradtabb lettem, a szex is ritkult. Azt mondta ezek kötelezőek egy normális házasságban, hozzáteszem nem szó szerint így, de ez volt az értelme. És igen, családlátogatásaira is elvárta volna hogy menjek, amikor nem így volt, megint jött a vita.

2023. márc. 15. 14:02
 12/16 anonim ***** válasza:
100%
Majd idővel lesz társad. Nem kell siettetni.
2023. márc. 15. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
A férj csak megalkuvás lenne ló nincs alapon. Én ennél többre vágynék mint azert lenni vkivel mert nincs más vagy jobb.
2023. márc. 15. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Igazatok van, az a baj hogy volt jó része is az életünknek eleinte. Voltak szép hónapok. Az hiányzik, meg hát külsőre ő volt az ideálom. Így sem jó egyedül, bár nem unatkozom. Randinál meg volt akinek 3 találkozásnyi esélyt is adtam, még sem tetszett meg, sőt.
2023. márc. 15. 16:06
 15/16 anonim ***** válasza:
Jó lenne tudni hány évig voltatok együtt, mert lehet, hogy egyszerűen csak arról van szó, hogy még nem dolgoztad fel (10-15 év házasság után fél év az semmi szinte). A válás után is egy kvázi gyászfolyamat zajlik le, ha valahol megakadsz benne, akkor szakember segítségét kell kérni. Lehet, hogy túl korai még a randevúzás, vagy túl korai ahhoz, hogy komoly kapcsolatot keress. És ahogy írta is valaki, ne várd, hogy az első randin fellobban a láng; ha valaki emberileg szimpatikus, megnevettet, jól érzed magad vele, akkor találkozzatok újra. Mindenki másképp működik persze, de gyakran történik az, hogy először az emberbe, a személyiségébe, a világnézetébe stb. szeretsz bele, és csak utána a külsejébe.
2023. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Attól, hogy nem szólt hozzád ha valami nem tetszett (passzív agresszív volt) az még nem jobb, mintha veszekedtetek volna egy "jót". Az én párom (nő) is ezt csinálja és teljesen kihúzza ezzel a gyufát, nagyon fel tud húzni.


A kérdésre pedig: idővel csak a szepre emlékszik az ember, a rossz elhalványul. Mindez azért van mert magányos vagy. Hiába jönnétek újra össze, jobb nem lenne. Próbálj ismerkedni, de ne a férjedet keresd mindenkiben. Adj esélyt (magadnak)! Ismerkedj amíg nem jön jobb!

2023. ápr. 3. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!