Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Van ebből a helyzetből kiút?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van ebből a helyzetből kiút?

Figyelt kérdés

Lehet nem jó kategóriában írok, fél éve váltam el férjemtől, el is költöztem tőle. Közös gyerekünk nem volt, már középkorú vagyok.

Nagy szerelem volt a miénk, sajnos az együttélés szép lassan lerombolta az idilli kapcsolatunkat, és egyre gyakrabban vitáztunk.

Nem volt rossz ember a férjem, külsőre és belsőre is nagyon tetszett.

Aztán mégis belefutottunk komoly ellentétekbe amit nem tudtunk megbeszélni. Mindketten eléggé makacsak vagyunk, és hát sajnos van amin nem is lehetett változtatni.

Még annyi fontos, hogy én nem vártam el tőle kötelezően dolgokat (pl. főzés, szex, családlátogatás) ő viszont tőlem igen.

A lényeg, nehezen de meghoztuk a döntést, elváltunk.

Bár eleinte pocsék volt nélküle, hiányzott. Aztán még örültem is, bíztam benne találok jobban hozzám illő társat. Nem mintha unatkoznék, mert nem, sokat dolgozom. Inkább hiányzik a kötődés, a szeretet, a beszélgetések, amit egy társ jelenléte adna meg.

Próbálom rövidre fogni. Elmentem pár randira. Mindegyik csalódás.

Ha volt is olyan aki emberileg talán megfelelt volna, külsőre az az sem tetszett. Rosszabb lett minden, gyakran volt férjemre gondolok, őt mennyire férfiasnak találtam. Egyre többször eszembe jutnak a szebb emlékek, a viták mintha elmosódnának.

Már félek hogy sosem fog tetszeni senki úgy mint ő, emiatt nem is fogok tudni senkit megszeretni.

Sőt igazából már azt sem tudom nem-e én vagyok hibás abban hogy nem engedtem jobban igényeinek, mert a vitákat leszámítva azért otthonosan éltünk. (Nekem kellett volna engedni, ő pont a vitás kérdésekben nem hajlott a kompromisszumra. Úgy élte át a gondokat hogy az ő igényei normálisak.)

Szerintetek mi a baj velem? Miért vágynék vissza oda ahol egyre gyakrabban vitáztunk? (Azt még hozzátenném ha úgy csináltam volna a dolgokat ahogy volt férjemnek jó, akkor nem is lettek volna veszekedések. Plusz a veszekedéseket sem ő kezdeményezte, ő inkább nem szólt hozzám ha nem tetszett valami.) Új életet akartam kezdeni. Miért nem találok egy normális férfit aki külsőre is tetszik?

Köszönöm ha elolvastad!


2023. márc. 15. 12:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
13%

Nagyon egyszerű: meggondolatlanul, a másikat hibáztatva, jódolgodban váltál el. Segítek, ott lesz a szelleme és soha nem szabadulsz tőle.


Iszonyatosan elrontottad. EZ a valóság.


F, 39

2023. márc. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%

Elolvastam. Egy párkapcsolatban, házasságban nagyon fontos megtanulnunk kompromisszumokat kötni, engedni a másik javára. Ezért mondják, hogy egy kapcsolat áldozatokkal is jár. Nincs olyan, hogy minden tökéletes. Ti nem tudtatok/akartatok engedni ezért válás lett a vége.


Megteheted, hogy megpróbálsz visszamenni hozzá aztán engedsz neki. Viszont előfordulhat, hogy utána nem érzed majd önmagadnak magad a sok kompromisszum miatt.


Azt is megteheted, hogy nem mész vissza hozzá aztán vagy találsz valakit aki megfelelő lesz, vagy azon kapod magad, hogy megalkudtál egy olyan mellett akit nem is szeretsz, de legalább nem vagy egyedül. Na az a legszarabb.


Mivel egyikőtök sem csalta meg a másikat ezért itt talán könnyebb a helyzet ha újra akarnátok kezdeni. Persze benne van, hogy ő már régen túllépett rajtad. Én ettől függetlenül azt javasolnám, hogy próbáljátok meg újra. Vagy legalább beszéljétek meg, hogy kinek mik az elvárásai és, hogy ezen elvárások teljesíthetőek e.

2023. márc. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
48%

Itt 3 válaszolo vagyok


Nincs normalis férfi egyszerűen.

https://www.gyakorikerdesek.hu/felnott-parkapcsolatok__szaki..

2023. márc. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%
Ha úgy érzed, vele még mindig jobb lenne, mint most, akkor próbáld visszakuncsorogni magad!
2023. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Popcorn ***** válasza:
74%

-Idővel elhalványodtak a rossz emlékek, a jókra emlékszel

-Egyedül érzed magad, így a rosszak felejtődtek

-De inkább amit az első ír. Túl meggondolatlanul váltál. Nem szabad mindig engedni, mert az sem élet, de lehet csak egyikőtöknek kellett volna elkezdeni engedni, és alakultak volna a dolgok mindkettőtök részéről.

Viszont a hármas is nagyon jókat írt a másik válaszában.

2023. márc. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

1: Nem jó dolgomban váltam el, írtam hogy folyton vitáztunk.

Ha akartam sem tudtam volna engedni az igényeinek sajnos.

Azt szerettem volna ha mindketten engedünk, ő nem értette miért.

Volt férjem úgy élte át a problémáinkat hogy ő gondolkozik és érez jól, nem kell engednie.

2: Nagyon igazad van mindenben! Hidd el még a válás után is próbáltam beszélni vele, előtte meg nagyon sokszor. De nem hajlott a kompromisszumra. Azt mondta ő normális, az én felfogásom rossz.

Nem tudok vele beszélni, mert azonnal vitába torkollik.

3: Köszönöm a linket, tanulságos volt.

4: Nem fogom magam visszakuncsorogni, van tartásom. Inkább szenvedek.

2023. márc. 15. 13:21
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Oké...akkor meg adj időt a másiknak. Ez az első randin nagy szikra, ez egy baromság. És ne hozzá mérj, mert akkor mindenki elbukik. Idő átállni a másikra.
2023. márc. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem akartál főzni, kevés volt a szex és nem mentél a szüleihez? Ő mit tett le az asztalra? Legalább sokat keres? Nálunk ez volt a felállás. Most én is jól keresek, több a vita. Mert már nekem is vannak igényeim, elvárásaim.
2023. márc. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
#2 vagyok. Értem. Szóval minden problémátnrád hárít és úgy tesz mintha ő totál rendben lenne. Férfiként írom, hogy ez nem egy egészséges felfogás. Ha ez a helyzet akkor ne játszd el újra ezt az egészet. Felesleges köröket futnál.
2023. márc. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha ezt mind nem tetted meg érte, akkor jobb, ha nem folytattátok. Nem is értem, hogy tudtatok összeházasodni. Ez voltam én 20 évesen. Aztán jött egy másik pasi és nem voltak viták, hogy ki főz. Szerintem nem jó ember mellett voltál. Ha ő elvárta a főzést, te mit vártál el, vagy ő mit nyújtott?
2023. márc. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!