Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A középkorú emberek miért...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A középkorú emberek miért ennyire cinikusak a házassággal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Itt az oldalon, de máshol is azt figyeltem meg, hogy a középkorúak szinte mindig csak negatív kontextusban beszélnek a házasságról. Fiatalok esetében még ott van egy valamilyen szinten idealizált kép, hogy boldog párkapcsolat, gyerekek, család, aztán itt meg csak arról lehet olvasni, hogy néhány év után már nem fekszenek le egymással, nincs türelmük konfliktusokat kezelni, inkább csak az anyagiak és a gyerekek miatt maradnak együtt.

Persze félre járni menő és azok az igazán örömteli percek, mikor a szeretővel lehet lenni, mert az csak pozitívumot látja bennük, nem szekálja őket állandóan. Vagy ha nem akkor válás és új lazább típusú kapcsolatok, mert testi igényei azért a legtöbb embernek vannak, de függetlennek lenni és ne kelljen másért áldozatot hozni mindennél többet ér.

Nekem amúgy anyám is azt mondta szerinte a házasság egy börtön, túlságosan fel kell add magad és sok esetben le is húz a társad, mert hiába lenne kedved dolgokhoz, ha semmire nem nyitott vagy árad belőle a depresszió. Kicsit furcsa, mert fiatalon a legtöbb ember alig várja, hogy megházasodjon, elég sok kritikát is kap, aki nem, majd végül kiderül, hogy az egész csak egy társadalom által erőltetett együttélési forma, ami sok esetben csak szívás a benne lévőknek. Persze vannak sikeres házasságok is, de az a kisebbség sajnos.



2023. márc. 24. 10:34
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
73%
Úgy tűnik, én leszek az első, aki szerint nem pusztán a rossz tapasztalatokról szó: szerintem a lelkük mélyén rohadtul idegesíti őket, hogy neked fiatalként még van esélyed jó életre, jó házasságra, az övék meg már menthetetlenül tönkrement.
2023. márc. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
60%
Én negyvenesen kezdtem újra, tavaly volt az esküvőnk - mindkettőnknek az első, előtte mindketten élettárssal éltünk. Nem lettünk cinikusak a korábbi tapasztalataink miatt.
2023. márc. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
77%
Mer már van/volt gyakorlatuk benne, és megégették magukat...
2023. márc. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
43%
Én fiatalként is látom, hogy a házasság börtön.
2023. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
87%
Á, nem a házasság szívás, hanem az élet, csak így van mire fogni. Felesleges a társon levezetni a dolgokat mert az életben vannak szívások.
2023. márc. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
41%

Mert rosszul választottak, és vagy ők nem tettek érte eleget, hogy működjön a saját kapcsolatuk, meg vannak savanyodva, a saját csalódásukat vetítik ki mások házasságára.

Nekünk is beszólt már olyan aki épp válófélben volt, alig 5 év utàn, hogy majd úgyis mi is elválunk, nem kell őt sajnálni. Wtf??? Ki sajnálta? Egy szót se szóltunk, nem is beszéltünk erről. Nem is értettem a dolgot...

A házasság csak annyi amennyit 2 adott ember beletesz. Se több se kevesebb. Igen vannak akik elválnak, meg olyanok is akik nem, mert boldogok együtt, szeretik, tisztelik egymást, a felmerülő esetleges problémákat pedig megbeszélik, pl ahelyett hogy félrekefélnek.

2023. márc. 27. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%
Azt senki nem kalkulálja bele, hogy ha meg jol is valasztott, osszeillenek akkor is változnaknaz emberek, ahogy az erzeseik is valtoznak. A legnagyobb szerelmek is elmúlnak egyszer, a legobb esetben raunnak egymasra. Mindeki úgy megy neki, hogy majd ő lesz a kivéte ami persze ez ritkán jön össze.
2023. márc. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
75%

"szerintem a lelkük mélyén rohadtul idegesíti őket, hogy neked fiatalként még van esélyed jó életre, jó házasságra, az övék meg már menthetetlenül tönkrement."


- dehogy, az öreg tudja, hogy a mostani fiatalok is a vesztükbe rohannak, csak még nem tudják. :D

2023. márc. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
38%
A házasság olyan, mint nőknek a mosogatógép. Amíg nincs, addig mindegyik azt akarja, amikor már megvan, nem fontos, nem is használják.
2023. márc. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
30%
19-es, na ez óriási tévedés! A mosogatógép a kedvenc tárgyam evör. Még nem láttam olyat, aki nem használta volna.
2023. márc. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!