Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A második feleség gyerekének...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A második feleség gyerekének mindenben kevesebb joga van mint az első gyereknek?

Figyelt kérdés

Nagy korkülönbség esetén például, ha a 2 gyerek közt van 10 év és ugye nagy valószínűséggel a nagyobb hamarabb alapít családot, és van egy üres lakás. Akkor azt értelemszerűen megkapja a nagyobb, a kisebbnek meg majd lesz valahogy? Vagy hogy működik ez ilyen esetekben? Mindig mindenben az első lesz a kedvenc? Vagy igazságosan megoldják a dolgokat, mint nem mozaik családokban?

Remélem nagyjából érthető a kérdés. Véleményeket is és személyes tapasztalatokat is várok:)


2023. ápr. 25. 21:09
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
88%
Nem feltétlenül. Még csak nem is kell, hogy a férjjel közös gyerek legyen, úgy is lehet több joga. Nálunk pl.úgy van, hogy apám 2. felesége utasítására leszarja a felnőtt gyerekeit, nem tartja velünk a kapcsolatot, időközben felnevelte a feleség 1.férjétől született gyerekeit és most ők a családja. Mi, a vér szerinti gyerekei nem létezünk. Szóval így is lehet, a 2.számú ringyó érdekérvényesítő képességétől és apuka erkölcsi mércéjétől függ.
2023. ápr. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
26%
Még jó. (Üdv, egy első gyerek.)
2023. ápr. 25. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk nálunk jogilag semmi köze a ringyó pereputtyához, plusz az öcsém ügyvéd. De nem érnek annyit. De ha elég ügyes vagy, persze, lehúzhatod a lúzert, miért is ne. Aztán hogy van az a lakás? Te vetted vagy a más levetett férje? Más nem kéne?
2023. ápr. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Én az ellenkezőjét tapasztaltam kérdező...
2023. ápr. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
A lakás a férjemé, felújítandó. Úgy teljesen, úgyhogy nem kevés pénzbe kerül a felújítás. Közös vállalkozásból befolyt pénzzel amit az édesapám segítségével indítottunk, és saját félretett pénzzel segítenék felújítani. CSAK van egy olyan érzésem, hogy az én gyermekem aki még csak fél éves, nem fog ott lakni, és senkit nem fog érdekelni hol fog lakni mikor felnő. Addigra már az is el lesz felejtve, hogy mennyit segítettem. Szóval úgy gondolom nem éri meg.
2023. ápr. 25. 21:26
 6/28 anonim ***** válasza:
88%
Mondjuk ha fel eves a gyereked, konkretan van 18 evetek megoldani, hogy legyen neki is lakasa. Azert az boven eleg ido.
2023. ápr. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Én is egyébként ha belegondolok, nem messze lakik egy férfi, akitől a gyerekei elköltöztek 10+ éve mikor elváltak a szüleik. A férfi megnősült, közös gyerek nincs. Az új nő a hozott gyerekkel nagyon jól él, még csak nem is közös gyerek, de olyan autót kapott…a sajátjai meg gyalog járnak.
2023. ápr. 25. 21:33
 8/28 A kérdező kommentje:
#6 igen ez is igaz :D
2023. ápr. 25. 21:33
 9/28 anonim ***** válasza:
78%
Miért szültél olyan pasinak, akinek volt már kölyke? Eleve, innentől a te pénzed is megy egy idegen nő kölykére, és igen, a te gyereked, soha nem.fog ott lakni, de a felujitast most fizetheted
2023. ápr. 25. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
97%
Más házába eleve nem kellene pénzt rakni.
2023. ápr. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!