Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Tényleg annyira gáz az,ha...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tényleg annyira gáz az,ha csak kis esküvőt akarunk?

Figyelt kérdés

Párom megkérte a kezem,és össze szeretnénk házasodni. Igazából nekünk most a papír a lényeg,mert ahol lakunk onnan költözni szeretnénk egyéb okokból. Mivel babaprojektbe voltunk amíg biztos volt a helyünk itt,így felvennénk a babavárót, és egy házat akarunk venni, és ugye ehhez kell a papír. Jelenleg nincsenek millióink félre téve,hogy lakodalom legyen, és mivel a 2 családot elég macerás lenne összehozni, így úgy döntöttünk,hogy 2 tanú,mi és csak aláírunk,semmi összejövetel,és ha megvan a ház,stb akkor lesz majd egy nagyobb lakodalom.

A probléma az,hogy a családból aki tudja,már meg is sértődött,hogy ezt miért így csináljuk. Szerintetek ez tényleg olyan szörnyű dolog?



2023. júl. 12. 19:11
1 2 3 4 5 6
 1/54 Sunshinedoll ***** válasza:
69%
Szerintem nem feltétlen, végső soron a lényeg az, hogy nektek megfeleljen, ugyanakkor nekem az is fura házasság, amit csak két tanú lát, mármint nem olyan nagy cucc szülőket, testvéreket meghívni meg elmenni vacsorázni, az azért annyira nem egy nagy összeg.
2023. júl. 12. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
89%

Nem.

Aki megsértődik ezen, nyugodtan rendezhet nektek lagzit.

Nagyon szívesen fogadjátok, akár náluk is lehet a lagzi, sátorosan. Aki megsértődött majd süthet-főzhet is a násznépnek, vagy batyus lagzi, és akkor minden sértődött rokon beszállhat egy-egy tálca süteménnyel vagy étellel.

:D

2023. júl. 12. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
96%

Készüljetek fel, ugyanez lesz a ház és a gyerek kapcsán is:D

De nyugodtan meg lehet mondani, hogy nektek nincs most pénzetek ennél többre, nem akarjátok bulizásra elverni.

Hozzá lehet tűzni kissé élcelődve, hogy viszont ha a kérdezősködő hajlandó kifizetni helyettetek az egész lagzit, akkor szívesen lagziztok, nem ezen múlik:D Hamar el fog dugulni, meglátod:D


Egyébként egy középút lehet az, hogy foglaltok a polgári után egy kis környéki egyszerű étterembe vagy hamburgerezőbe vagy kocsmába aminek van konyhája és mindneki a maga kontójára fogyaszt, a lényeg az, hogy egytt vagytok egy kis ünneplésre. Persze ha a család egyik fele 800 km-re lakik, ő ne jöjjön, csak a környéken élő rokonok, barátok.

és akkor adtatok neki egy kis pofát, így már programnak minősül, nem csak egy gyors papírozás a Jenő úrnál a hivatalban.

2023. júl. 12. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
90%

1es, az a gond amúgy, hogy ha már azt akarod, hogy jöhessenek emberek a polgárira, akkor már fizetned kell pártízezret. Akkor meg már nyilván nem csak az aláírás kell, hisz az 5 perc, konkrétan az több idő lenn, hog ymindneki leül, szóval akkor már legyen valami kis beszéd vagy köszöntő vagy valami.

Nálunk a 9. kerületben az, hogy te viszel zenét és berakják, az 10-15ezer forint. Az, hogy viszel pezsgőt és ott kiteszik pohárba, az 30:D

És ez csak egy lelketlen polgárjogi eljárás, nem egy szép szertartás:D

2023. júl. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 Sunshinedoll ***** válasza:
76%
Jó én nem vagyok tisztában ezekkel az árakkal, de úgy gondolom, hogy egy szűk családi körös esküvő egy vacsorával még mindig nincs milliós, de még egy sokszázezres tétel sem, szóval a "nincs többmilliónk esküvőre" abszolút jogos indok, az én személyes véleményem az, hogy fura egy olyan esküvő, amiről még a család is csak hallomásból tud (amennyiben mondjuk nyilván nincs rossz viszony a családdal), de nyilván elsősorban úgyis az a lényeg, hogy a párnak mi tetszik és mi az ideális, nem másokért házasodik senki jó esetben.
2023. júl. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 A kérdező kommentje:
De itt az a baj,hogy párom családja nem fog tudni jönni egy ilyen gyors összeülünk témára, az meg hogy csak az én családom megint bunkóság. Sehogy nem jó. Ezért gondoltuk azt,hogy akkor egyikünk családja se, és a tanúk is a szomszéd pár,akikkel jóba vagyunk,hogy ebből se legyen sértődés,hogy mert bezzeg a tanú ennek a rokona volt.
2023. júl. 12. 20:38
 7/54 anonim ***** válasza:
100%

Úgy csináljátok, ahogy nektek jó!

Mi szűk körben, 30 fővel tartottunk egy kerti grillpartit. Csak a szülők, testvérek, a legjobb barátaink, plusz a házastársuk és a gyerekeik.

Még évekkel később is volt olyan, aki duzzogott, hogy őt nem hívtuk meg, pedig milyen jót evett meg bulizott volna. Én meg hozzáfűztem, hogy meg hozott volna valami szép nászajandékot. Onnantól kuss lett.


Ilyen emberek miatt ne érezd magad kellemetlenül.

2023. júl. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
100%

5. De te pár főről beszélsz. Viszont vannak pl nagy családok, sok testvérrel. Ott nem lehet pár fős összejövetelt csinálni. Nálunk mondjuk a szűk család kb 20 fő felssègekkel fèrjekkel gyerekkel, legjobb barátok nincsenek meg benne de őket is gáz lenne kihagyni, mert vègtére közezelebb áll hozzám mint a vejem akit a testvérem miatt hívok meg, mivel bunkoság lenne a testverem hazastarsát nem hívni. Szóval also hangon 24, ezt nem nevezném pár főnek.

Nem tudhatjuk hogy kerdezőék milyen viszonyban vannak, azt se hogy hányan.


Viszont ha tenyleg pár fő es hoban vagyok akkor viszont össze lehet hozni egy ebédet. Nem tudom hogy te vagy vele kérdező, de én a szuleimet biztos nem hagynám ki, de én joban vagyok velük, ők lennének a lista legelején ha tanukat kellene hívni.

2023. júl. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 A kérdező kommentje:

Igen. Mi is gondoltunk rá,hogy szűk család, de mibt mondtam a párom családja messze van,és nem tudjuk őler elszállásolni. Ez a legnagyobb baj. Az meg bunkóság,hogy csak az ény családom van jelen.

És akaeunk majd lakodalmat,csak előtte elkéne költöznünk,meg egyebek, és utána egy nagy lakodalom lenne,ahol boldog boldogtalan részt vehet

2023. júl. 12. 21:32
 10/54 anonim ***** válasza:
77%
Nem értem. Ennyire szűkös a keret, hogy csak tanúkat akartok meghívni, de azért gyereket vallalnatok…talán előbb az anyagiakat kene rendezni és nem nyakra fszra szülni a gyereket.
2023. júl. 12. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!