Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Más is sokszor boldogtalan?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Más is sokszor boldogtalan?

Figyelt kérdés

6 éve vagyok együtt a férjemmel, van két gyerekünk. Nagyon sokszor vagyok szomorú, boldogtalan, kvázi üres. Olyan, mintha nem lenne senkim pedig van. A férjem szerint minden rendben, elvan a saját világában, de sokszor teljesen hidegen hagyja minden. Objektíven áll a dolgokhoz, habár segít mindenben ha kell, mégis úgy érzem mintha magamra hagyott volna. Igazából kommunikálni nagyon nem tudunk, vagyis sokféle módon próbáltam már, elzárkózik, pajzsot húz maga elé, támad. Mindent sértésnek vesz, mégha a lehető legóvatosabb módon próbálom felé közvetíteni a dolgokat.

Azt mondja szeret, de közönyös és rideg. Sokszor annyira már, hogy fáj és emiatt üresnek érzem magam. Ez mindenkinél így van?

29/N



2023. aug. 18. 08:38
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
El fogsz sorvadni ebben a kapcsolatban. Ő jól érzi magát, nincs igénye, hogy veled kapcsolódjon. Próbálj meg vele még egyszer leülni beszélni, hogy komoly gondjaid vannak, boldogtalan vagy, nem érzed magad szeretve. Ha továbbra sem nyitott, nem akar elmenni esetleg terápiára, akkor gondolkozz a továbblépésen, mert meg fogsz betegedni rövidesen egy ilyen kapcsolatban. Fiatal vagy, száz esélyed van még a boldogságra.
2023. aug. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
15%
Próbáld megjavítani a dolgokat, a párkeresés maga a földi pokol!!!
2023. aug. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Sokmindent nem tudok tenni, a kicsi meg csak 2 hónapos…
2023. aug. 18. 09:12
 14/25 anonim ***** válasza:
86%

Érdekes, hogy én szingli létemre nem vagyok magányos, te pedig férjjel és gyerekekkel igen. Ez elég szomorú. Tanulság, hogy magadban keresd a boldogságot, ne másoktól várd ;)


Főleg nem egy nemtörődöm férjtől, beszéld meg, mi bánt, aztán vagy dolgoztok rajta, vagy folytassátok külön utakon…

2023. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
64%

#13 Barátnőiddel mi a helyzet? Mi lenne ha néha összejárnátok beszélgetni, mint régebben.


Keress magadnak egy hobbit amit szeretsz csinálni és boldoggá tesz.

Ne a másik féltől várd a boldogságot! Én pl egyedülálló vagyok már jó pár éve, mégsem vagyok magányos és tökéletesen boldoggá tesz a hobbim is.

2023. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
72%

Nem, ez nem átlagos és nem normális dolog.



Szerintem beleunt a kapcsolatba, és azt hiszi elvegetálgathat így és megtűr téged azért cserébe, hogy te vezeted a háztartást meg neveled a gyerekeket.

Talán a gyerekek miatt, talán a közös ház, stb miatt marad?


Minden esetre, ez így magától nem fog javulni, ha mindektten nem tesztek bele munkát, sőt. Romolni is fog, ahogy a pitiáner konfliktusok és az irritáció felhalmozódik.


El kellene mennetek egy párterapeutához, illetve több időt tölteni együtt, kettesben. Elmenni randizni, vagy egy hétvégére együtt.

2023. aug. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Sajnos én magam sem tudom eldönteni mi a helyes.. legbelsőbb érzésem azt súgja, hogy nem szeret és minden amit tesz értem, csak zsarolni akar vele… és sokszor elbizonytalanodom. Azt mondja szeret, aztán meg nem is érdekli amit mondok. Azt mondja aggódik, de meg se kérdezi, hogy vagyok. Velem is nehéz tudom, főleg most. De nem értem a dolgokat
2023. aug. 18. 09:59
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Valahol a 14# es véleményét osztom leginkább.

Hozzáteszem, a párkapcsolat olyan mint, mint a bicikli, ha nem tekerik, eldől!

És ez mindkét félre igaz.

Ne vedd támadásnak, de te mindent elkövettél a magad részéről?

Egy kapcsolat felépítése és a lerombolása is egy folyamat a legtöbbször....

És általában " kis" dolgokon is elcsuszhat ( pl nem megfelelő kommunikáció, alárendeltségébe való beleszokás, túlzott szülői szerepbe ragadás, stb.)

Mindenesetre szerintem egy komoly beszélgetést ki kell próbálni, valahogy csak sikerül.

Azon kívül egy párkapcsolatban mindkét félnek kell én idő, saját kis hobby, saját barátok, nyilván nem a közös programok kárára...de nem lehetsz mindig ugyanazzal, ugyanúgy, stb... monoton lesz az egész.

2023. aug. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Hát nyilván vannak dolgaim… mostanában hamar elszakadt nálam a cérna. Nem akarok nagyon belemenni de vannak okok (halál/betegségek családban, költözések, veszélyeztett terhesség miatt hónapokig fekvés stb ) ami miatt az idegrendszerem nem a régi. Ez nem az ő hibája, viszont én türelmetlenebb lettem.. szóval van amikor kiakadok, de a végén általában mindig én kérek elnézést tőle. Az a gond, hogy tudom, hogy egy határozott, ízig-vérig boldog nőt szeretne maga mellé, én viszont nem tudok ilyen lenni. Hiányzik, hogy újra szeressen, nőként nézzen fel rám, érdekelje mi van velem, hiányozzak én is neki, de ezek szerint már nem vagyok olyna ember aki iránt ilyeneket érezhetne
2023. aug. 18. 11:03
 20/25 anonim ***** válasza:
29%
A gyerekes nők nemigen kellenek senkinek..
2023. aug. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!