Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házasodjunk össze most, vagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házasodjunk össze most, vagy várjam meg a két évet?

Figyelt kérdés

28 évesek vagyunk, két éve együtt, friss jegyesek. Nagyon szeretnénk már házasságban élni, ugyanakkor bulis, lagzis esküvőt is. Viszont erre jelenleg nincs pénzünk. Ennek az is az oka, hogy a vőlegényem előző munkahelyén leépítés volt és pár hónapig nem volt munkája, így a félretett pénze egy részét felélte, és amúgy se keres egyikünk sem annyira jól. Azt számoltuk, hogy két év múlva lehet meg az a lagzi, amit szeretnénk. Persze az árak mennek felfelé, ezt is beleszámoltuk. Én nagyon szerettem volna, ha jövő nyáron összeházasodunk, de ő az, aki inkább tolná, hogy több pénzünk legyen. Most nyárra csak kis segítséggel lenne pénzünk (család) de azt ő nem akarja, kínos neki. Illetve oké meglesz az esküvő de nem marad túl sok pénzünk. Azt mondta, hogy szívesen elvesz engem, csinálhatunk két tanúsat bármikor, és lagzit meg két év múlva. Tehát most választhatok, hogy vagy 1-2 hónap múlva hivatalosan is házasok leszünk sé később csapunk egy nagy bulit, vagy csak megvárom a két év múlvát, de az meg nekem eléggé sokára van. Nem tudom megmagyarázni, miért, egyszerűen csak érzem, hogy hozzá tartozom, hogy fel akarom vállalni őt.


Családban és baráti körben mindenki leszarja az esküvőt meg a házasságot, vagy nem is akarnak, vagy 10 év után házasodtak, vagy 5 éve együtt vannak és nincs eljegyzés se de nem is érdekli őket. Ezért gondoltam megkérdezem itt, hogy ti mit tanácsoltok. Attól félek kicsit, hogy furán venné ki magát, hogy házasok vagyunk két éve és csak most ünnepeljük meg, az már nem olyan esküvős feeling, mert nem akkor kezdődik a házasságunk és a közös életünk (mondjuk az az együttéléssel kezdődött). De ha meg várunk ennyit, az meg hosszú, két éves jegyesség, miközben már jó régóta, a kapcsolatunk eleje óta tudjuk, hogy együtt szeretnénk leélni az életünket.


Mit gondoltok?


2023. okt. 10. 11:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%
Majd 30 évesen, 2 évig nélkülöztök azért, hogy egy rakás embert zabáltassatok? Nem vagytok komplettek.
2023. okt. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Toljatok most eg ypolgárit, aztán 2 év múlva egyházi+lagzi.

Soka icsnálják így, nincs ezzel semmi gond.


Ugynaakkor óvva intelek attól, hogy ha ennyire megterhelő anyagilag a lagzi, akkor erre ennyit áldozzatok. Fél-egy év teljes jövedelmét rááldozni sem csöpp dolog, de ti több év jövedelmét akarjátok rááldozni. Ne feledd, hogy ez minden egyéb anyagi tervet pont ennyi idővel fog hátráltatni. Az idő pénz.

Én a helyetekben megnézném, hogy mennyi az összesen megspórolható pénz mondjuk 8-10 hónap alatt és ezt az összeget áldoznám a lagzira. Többet egyszerűen nem ér meg.

2023. okt. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
A lagzi pusztán egy nagy buli. Azért az életben vannak sokkal fontosabb magas anyagi igénnyel bíró dolgok. Ha van egy rakat felesleges pénz, bulizzatok. Ha nincs, akkor mi a f***nak?...
2023. okt. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"szívesen elvesz engem, csinálhatunk két tanúsat bármikor, és lagzit meg két év múlva"

Csináljátok ezt! A legjobb, amit tehettek!

2023. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Önzőség. SOKKAL jobb helye is lehetne a pénznek. Pl.: lakáshitel, kocsi, gyerek tandíja,...
2023. okt. 10. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
83%

#5: lakáshitel, kocsi, gyerek tandíja. Ezekre valóban kell költeni. A lagzi olyan, mint egy egzotikus nyaralás. Nyilván lehet nélküle élni, de bizony nagyon jó érzés, ha ott vagy.

Nekünk volt lagzink, igaz 20 éve.Azóta egy csomó pénz elment hitelre, kocsira, gyerekek tandíjára. De örülök neki, hogy nem csak 2 tanús, vagy szűk körű esküvőnk volt, mert az élet nemcsak a kötelezettségekről szól.

De ha nincs pénz, akkor nincs. Muszáj kompromisszumot kötni.

2023. okt. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

Egyetértek 6ossal, nyilván mi is tudnánk hovatenni azt a milliót amiből a lagzi jött ki anno, mégis, a lehető legjob bhelyen volt ott.

Ha az ember mindig csak praktikusan nézi, hogy mire költsön, akkor sosem fog pl szórakozni. Anélkül meg kb robotok is lehetnénk.


De fontos megtalálni a középutat, hogy mennyit érdemes rászánni a lagzira.

2023. okt. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Csináljatok egy sima polgárit, majd utána egy "gazdaságos" nagyot, ha annyira ezt akarjátok. Megsúgom, nem attól lesz jó egy lagzi, hogy megy a rongyrázás, hanem a hangulattól! Voltam már olyan lagziban ahol "okosban" oldottak meg mindent (ismerőstől olcsón béreltek helyet, a szeszt maguknak vették, az ételeket az egyszerűbb cateringesektől stb.) mégis brutál jó buli volt!
2023. okt. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is jó megoldás, ha papíron letudjátok a házasságot, és majd ha össze spóroltátok, jöhet a lagzi. Nekem is megvannak az elképzeléseim, amikre gyűjteni kell, de ez jó esetben egyszeri alkalom az életben, szóval szerintem megéri.
2023. okt. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem ér annyit a nagy lagzi, mint most gondoljátok. Ha szeretnétek esküvőt és csak a pénz a gond, ez ne tartson vissza. Írjátok alá a papírt a család jelenlétében és tartsatok egy évfordulós bulit 2-3 év múlva. Annak nem lesz megkésett íze és jól érzitek magatokat a szeretteitekkel.
2023. okt. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!