Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » El tudnátok fogadni, ha a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

El tudnátok fogadni, ha a barátnőtök sosem akarna esküvőt a lentiek miatt?

Figyelt kérdés
Kislány koromban hatalmas esküvőről álmodoztam, mindent jó előre kitaláltam, hogy hogyan szeretnék, milyen ruhám lesz, milyen lesz a dekor stb. 20 évesen elkezdtem jogi asszisztensként dolgozni egy főként családjoggal foglalkozó irodában. Közel 7 évet lehúztam ott (már évek óta más területen dolgozom), ezalatt teljesen megváltozott a házassághoz való viszonyulásom annak köszönhetően, hogy megláttam/meghallottam a kollégáimtól, hogy mennyi házasság végződik válással, hogy még a kulturált, jólszituált, intelligensnek gondolt emberek is elképesztő módon tudnak viselkedni egymással, ha az anyagiakról, gyermekkel való kapcsolattartástól van szó. Én ezt semmilyen szín alatt nem akarom a saját bőrömön is megtapasztalni. 8,5 éve vagyunk együtt a párommal, évente 1-2-szer mindig szóba kerül, hogy nem gondoltam-e meg magam, ő nagyon szeretne elvenni feleségül. Én azonban úgy gondolom, hogy annyira szeretem és tisztelem őt, hogy ilyen bizonytalan helyzetnek, mint az esetleges válás és az azzal járó veszekedés, sosem tenném ki.
2023. okt. 14. 17:11
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%
Mindegy, hogy ki fogadja el a párod nem tudja. Miért nem beszélgetsz el vele, hogy megértse?
2023. okt. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerinted ha van gyerek, közös ingatlan, közös hitel, de nem házasok, akkor békésen fognak szakítani, gond nélkül?

Ezzel az erővel össze se szabad költözni. A mingli (vagy mi) életformát nektek találták ki.

2023. okt. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ja kettes egyetértek.


Kérdező te holsz élsz drága? Mégha nincs is utód, de közösek az anyagiak, ez-az-amaz szerinted a szakítás után nem lenne vita? Kevés ember tud megegyezni főleg csalódás, frusztráltság miatt. Nem azt írom, hogy de azért is menj hozzá, de ne élj már álomvilágban...

2023. okt. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Az én barátom nem fogadná el, de én szeretnék majd házasodni. Csak egyszer megkérdeztem tőle kíváncsiságból.


De szerintem a legtöbb férfi még örülne is.

2023. okt. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:

#2&3

Nincs gyerekünk, egyikünk sem szeretne. Egy albérletben élünk, aminek bérleti díját és rezsijét fele-fele arányban fizetjük. Autó az ő nevén van, ő vette, de mindketten használjuk, ha szakítanánk nem tartanék rá igényt.

2023. okt. 14. 17:35
 6/27 anonim ***** válasza:
100%
És ha kirakna míg te ott akarnál maradni? Tegyük félre, hogy nem teheti meg blablabla. Akkor mi lenne?
2023. okt. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
41%
A házasság egy jól láthatóan nem működő rendszeren alapszik, amelyet nagyon sürgősen modernizálni kellene, hozzáillesztve a mai kor megváltozott igényeihez.
2023. okt. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Értem, hogy mitől tartasz, de ha írnátok egy házassági szerződést, akkor semmivel nem lenne nagyobb vita az anyagiak miatt válás esetén, mint most, ha csak simán szakítotok. Szóval ha csak ez tart vissza, nézzetek utána mit lehet tenni megelőzésként, de csak emiatt ne mondj le a házasságtól, mert úgy jön le, hogy ezt leszámítva te is vágynál rá és a párod is.
2023. okt. 14. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
Te más miatt nem akarod.
2023. okt. 14. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Nem tudnám. De itt a lényeg, hogy a párod sem tudja.
2023. okt. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!