Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házimunka felosztása, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házimunka felosztása, ahol a feleség otthon van a kétéves gyerekkel? Nálatok hogy ment? Jogosan várja el a feleségem, hogy fele arányban besegítsek?

Figyelt kérdés

Amíg a gyerkőc kicsi volt addig tök jogosan próbáltam kivenni a részemet a házimunkából, hogy ne maradjon rá egyedül a sok feladat.

Most viszont úgy érzem rám ragadt a dolog és az hogy besegítettem, elvárássá vált.

Főzök heti 2-szer, minden este rendet rakok, a konyhában is, heti 2-3-szor megyek bevásárolni hazafele. Hétvégén kb együtt takarítjuk a lakást.

Azt mondja, hogy semmi ideje marad saját magára, pedig szoktam a gyerekre vigyázni, heti 2-szer megy edzeni, és kb kéthetente a barátnőivel is találkozik, de felőlem mehetne gyakrabban is, szóval ez se rajtam múlik.


2023. nov. 17. 17:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%
A leírt felállás teljesen rendben van.
2023. nov. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
94%
én azt vallom, hogy a házimunka alapvetően mindkét ember dolga (ezért nem is szeretem a "besegítés" szót), de ezen felül azon is múlik a leosztás, hogy kit mennyire terhelnek le a házimunkán túli feladatai (legyen az gyerek, munka, tanulás, stb.)
2023. nov. 17. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
73%

Én időben nézném csak.

Ki hany orat dolgozik es kötve es nem szabad.

2023. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
69%
Heti 2 főzés a tiéd. A többi az övé. Hétvégén kb. felesben takarítotok együtt. Abban a lakásban laksz? A gyerek közös? Akkor mi a probléma? Nem besegítesz, hanem teszed a dolgod, nem? (Én még szerettem volna tudni, hogy vajon hányszor viszed ki a szemetet, biztos az is rengeteg meló.)
2023. nov. 17. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

8-fél5-ig dolgozom mindennap, de van azért sokszor h túlórázom, 6-ig.

Szóval kb negyed 8kor elindulok itthonról és este 6-ra érek haza, legtöbbször.

Feleségem nem dolgozik munkahelyen.

2023. nov. 17. 18:10
 6/24 anonim ***** válasza:
79%

Ő hányszor főz? Hogyan néz ki a fele arányban a takarítás, hányszor vásárol be, hányszor mész nélküle valahová?

Valami miatt csak érzi, hogy nem vagytok egy szinten.

2023. nov. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:

Rendben, akkor lehet csak én érzem így, de igazából tök jogos h fele arányban én csinálom a házimunkát. Pont ezért tettem fel a kérdést, hogy másoknak, mi a véleménye erről.


(Heti 2-3-szor főz a feleségem is egyébként, nem kell mindennap azért)

2023. nov. 17. 18:13
 8/24 anonim ***** válasza:
15%
kérdező, rossz fórumon tetted fel a kérdést. itt mindig a nőnek van igaza, és ha heti 7 napon dolgoznál napi 12 órát, akkor is felesben várnak mindent.
2023. nov. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Nagyjából minden kiegyenlítve van, kivéve egykét dolgot pl. vasalás


Én se sűrűn járok el, legyen mondjuk havonta 2.

2023. nov. 17. 18:16
 10/24 anonim ***** válasza:
63%

Hm, ezek alapján úgy gondolom, hogy az agyára ment az otthonlét. Elege van abból, hogy többet van a kicsivel, mint te. Hogy mellette főznie kell, hogy nem mehet programozni amikor akar és rajtad vezeti le. Irigy, hogy "szabadabb" vagy mint ő.

Nem jogosan várja el, hogy munka mellett még többet gürizz, mint ő egyáltalán.

2023. nov. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!