Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Házimunka felosztása, ahol a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Házimunka felosztása, ahol a feleség otthon van a kétéves gyerekkel? Nálatok hogy ment? Jogosan várja el a feleségem, hogy fele arányban besegítsek?

Figyelt kérdés

Amíg a gyerkőc kicsi volt addig tök jogosan próbáltam kivenni a részemet a házimunkából, hogy ne maradjon rá egyedül a sok feladat.

Most viszont úgy érzem rám ragadt a dolog és az hogy besegítettem, elvárássá vált.

Főzök heti 2-szer, minden este rendet rakok, a konyhában is, heti 2-3-szor megyek bevásárolni hazafele. Hétvégén kb együtt takarítjuk a lakást.

Azt mondja, hogy semmi ideje marad saját magára, pedig szoktam a gyerekre vigyázni, heti 2-szer megy edzeni, és kb kéthetente a barátnőivel is találkozik, de felőlem mehetne gyakrabban is, szóval ez se rajtam múlik.


2023. nov. 17. 17:40
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
52%

"Nem kell túlórázni, hanem haza kell menni a családodhoz! KEzdőik itt, és igen, ALAP, hogy elvégzed a házimunka rád eső részét."

Azért túlórázik, hogy el tudja tartani az egész családot egyedül, és anya otthon tudjon maradni. Ezután még elvégeztetni vele a házimunkát elég pofátlan dolog.

2023. nov. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Ha a pasik fele enyit tennének családos férfiként,már nem lenne annyi válás. Azért ez,hogy 0-24-ben minden az anyára szakad,erősen túlzás.nekem is voltak picik és kicsik egyszerre,és sosem volt olyan napom,hogy ne tudtam volna leülni egy kicsit lazítani.

Szerintem amit vállalsz,teljesen rendben van.

2023. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Szia. Nálunk úgy működik a helyzet hogy mivel én (nő) költöztem az ő házába a házimunka úgymond fele fele. Tök mindegy ki hogy dolgozik meg hogy nem. Élt egyedül és neki meg van szokva hogy megcsinálja szó nélkül a házimunkát, ugyanúgy felporszívózik, kitakarítja a fürdőt, mosogatógépet elindítja, mosást tesz be. Egyedül főzni nem főz mert nem tud. Sose volt belőle vita. Most hogy terhes vagyok és itthon vagyok (1 hete fejeztem be a munkát) ugyanúgy megoszlik a munka. :)
2023. nov. 25. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ha ő otthon tesped, akkor a házimunka az ő dolga lenne, a gyerekkel kapcsolatos terhek pedig közösek. Ha mindketten eljárnátok dolgozni akkor jogos, hogy mindenből fele fele arányban vegyétek ki a részeteket.

És NEM, még mindig nem besegít egyik a másiknak, az otthon közös, a gyerek közös. Az nem mindegy hogy mindkét fél eljár e munkahelyre vagy csak az egyik.

2023. nov. 30. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!