Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A gazdagabb rétegben erősebb...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A gazdagabb rétegben erősebb a ragaszkodás a házassághoz?

Figyelt kérdés

Láttam erre vonatkozó podcast-okat, ami az amerikai társadalom ezzel kapcsolatos viszonyulását mutatta be, de elég sok dolog hasonló Európában is. A házasság alapvetően gazdasági alapú intézmény volt és persze rendeltek hozzá vallási meg spirituális szempontokat, de pragmatikusan nézve az volt a lényeg, hogy a gyermekek biztonságát szolgálja és a monogám szexualitás miatt egyértelmű legyen ki kitől származik.

Az USA-ban azt találták, hogy a mai napig is anyagilag sokkal jobb helyzetben vannak a házaspárok, mint az elváltak vagy az egyedülállók. Nem tudom mondjuk ott a válási törvények milyenek, de amennyire hallottam általában a férfiak szempontjából eléggé nagy anyagi csőddel jár. Ami érdekes, hogy a gazdagok körében nagyon is megmaradt a ragaszkodás a házassághoz, a közép és a szegényebb réteg viszont sokkal inkább preferálja a más együttélési formákat. Ez abból is látszik, hogy a jól kereső fehéreknél nagyon ritka, hogy házasságon kívül szülessen egy gyermek, míg a szegények, főleg a színesbőrűek esetén nagyon instabil a családi szerkezet.

Ez szerintem Magyarországon is így van, mert a gazdagabb, tanultabb ismerőseim körében általában az a sorrend, hogy egyszer tanulás, munka, házasság, lakás és utána gyerek. Míg ha a romákat nézzük, az ők körükben simán átugranak lépéseket és vállalnak gyereket anyagi alapok nélkül is, könnyen szakítanak, stb. Szóval én látok ilyen szempontból egy korrelációt, sokan azt mondják már, hogy a házasság idejét múlt vagy csak papír, de ezek alapján a felsőbb osztályokban nem teljesen így látják.



nov. 30. 10:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Azok az ismerőseim, akik 25-30 éves koruk között már házasok gyerekkel, azok általában a gazdagabb rétegekből kerültek ki, ahol a szülők már ilyen idős korukra alájuk toltak egy (vagy több) ingatlant. Persze attól még ezek az ismerősök is sokszor tanultak és jól keresnek, de a család által biztosított anyagi háttér miatt mertek vállalni mégis családot ilyen korán. És persze ők aztán később is az életben csak még gazdagabbak lesznek, egyszer majd rengeteget is örökölnek, stb. Nincs ezen sok csodálkozni való.
nov. 30. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A mélyszegénységben élő emberek sokkal több problémával néznek szembe, abba az állapotba születnek bele, abban nőnek fel, nincs előttük más minta. Nehezebb egyben tartani a családot, vagyon nélkül motiváció sincs. Egy apró falu szélén élő cigány gyereknek sokkal kisebb esélye van diplomát, szép otthont, és ezzel normális családot alapítani. Még házasodni sincs pénzük, persze, hogy hamarabb felőrlődik a kapcsolat.
nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

"Míg ha a romákat nézzük, az ők körükben simán átugranak lépéseket és vállalnak gyereket anyagi alapok nélkül is, könnyen szakítanak, stb."


Egyrészt a romák másabbak, mint a C*telepen élő emberek. Magyarok között élnek és átveszik a szokásokat, beidomulnak. Semmi közük a putris C*hez.



Másrészt attól, hogy valaki vállal gyereket mondjuk hármat és nincs csili-vili élete, nem tud a gyerekének megadni olyan szinten dolgokat mint a sokkal tőle jobban kereső egyén attól még nem biztos, hogy felelőtlen. Ez nemcsak a romákra érvényes értelemszerűen.


Oda jutottunk, hogy azok az emberek, akik kevesebbet keresnek azok nem emberek, ami nagyon szomorú tény. Le vannak nézve azért, hogy a gyereke nem márkás cuccokban jár, vagy nincs a legújabb telója mint az övének.


Nemcsak párkeresés, házasság szintjén versenyeznek egymással az emberek hanem még az utódokat is beleviszik, mert irigyek egymásra még akkor is hogyha egy szinten vannak társadalmilag! Akkor se elég jók, akkor se elég szépek a szomszéd gyerekei.


USA az egyik legbetegebb állam a világon! Nem tudom miért hasonlítod össze Magyarországgal! Teljesen más életet élnek, mint EU-ban!


10-15 éves gyerekek fegyvert fognak és megölik az osztálytársaikat, tanítójukat mert átkattan nekik lehet pont a jólét miatt.

Sokszor nem tudnak magukkal mit kezdeni, nincs szigor, nincs fegyelem csak a pénz, a villogás fontos.

Persze úgy is van, hogy eleve nemhelyesek, de hát a szülő megint cseszik rá, mert magával van elfoglalva! Pluszban a "bullying" is szerepet játszik a gyerekek között. Viszont egy elit gimnáziumban is vannak, nemcsak a szegény sorban élőek között.

Vagyis nem a pénz dönti el, hogy milyen ember leszel, vagy vagy hanem, hogy te milyen közegben élsz, milyen a személyiséged!

nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
*hogy te milyen közegben élsz - mennyire befolyásolható vagy.
nov. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
86%
Egyedül azért "erősebb", hogy több vagyonuk legyen. Tovább kell adniuk mindent, hogy ne haljanak ki. Szerinted az orvosok generációk után miért orvosok? Mert a hagyományok, a társadalmi nyomás jelen van. Tudsz te ügyvédi családról ahol a gyermek autószerelő lett? Hallottál már kitagadásról? Na ugye? Nekik fontosabb a pénz, látszat bárminél.
nov. 30. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

Érdekes kérdés, én nem feltétlenül így látom. Pláne a magyar jogban, ahol válásnál a közösen felhalmozott vagyont felezni kell függetlenül attól, hogy ki tette bele. A mai világban azt látom, hogy ez inkább elrettentő ott, ahol valamelyik fél többet keres, jobb családból származik, mintsem ösztönző.

Én inkább úgy sejtem, hogy a "módosabb" házaspároknál normál esetben az anyagiakból nincs vita, míg ahol nincs pénz, ott sok esetben ez feszültséget generál, így tehát kisebb az esély a házasság túlélésére. De olyasmikre is gondolhatunk, hogy nekik van pénzük akár terápiára, tanácsadásra, vagy bármire, amivel egyenesbe kerülhetnek, talán a tanultság, felvilágosultság azt is eredményezi, hogy felelősebben döntenek, gondolkoznak, választanak párt, vállalnak gyereket, stb. A felelős közör döntés pedig ismét békét szül. Szóval szerintem ez sokkal összetettebb a leírtaknál.

nov. 30. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
58%
Szerintem meg már nincs ilyen sehol, egyre több a válás még a vallásosok között is. Anyagi okokból persze sokan vannak, akik nem válnak, de míg a szegényeknél ez létkérdés, a gazdagoknál inkább a kapcsolati tőke meg a kényelem egy része mehet a levesbe, illetve híreseknél a presztízs is akár (bár azért az ismertség egy ilyen clickbait hír miatt pont növekszik, úgyhogy simán lehet az ellenkezője is) - lehet igen, hogy nálunk egy ilyen számítóbb motiváció van ezért. De hogy ez számszerűen hogy alakul - nem hiszem, erre lenne kimutatás.
nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Mar a gazdag reteg is tesz ezekre.. regebben igy volt azt nem vitatom.. mindig kellett egy orokos.
dec. 20. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
6. A valóban sok vagyonnal általában némi hatalom, kapcsolatok és egyéb lehetőségek is járnak. Magyarországon ha van egy vállalkozó többszázmilliós vagyonnal, akkor ott azért általában meg szokta oldani, hogy ne kelljen odaadnia a volt feleségének a fél vagyonát váláskor, ha a nagy részét a házasság és együttélés alatt szerezte.
dec. 21. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen. A vagyon miatt.
dec. 21. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!