Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Bizonyos emberek, főleg nők...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Bizonyos emberek, főleg nők számára még mindig nagyobb presztízst jelent, ha valaki megházasodik?

Figyelt kérdés
Vagyis többször lehet ilyeneket olvasni, hogy a barátnőmet eljegyezték, engem nem és hogy ő már feleség, stb. Itt érzek egy kisebbfajta irigységet azok irányából, akik még nem "keltek el". Miért van ennek jelentősége? Nem olyan szuper dolog a házasság sem minden esetben, a válás meg főleg nem.

dec. 22. 13:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
70%

Vannak olyan nők akiknek mindegy hogy boldogtalan lenne akkor is házasságot szeretne ez tény. De inkább olyan nők léteznek akiknek számít, hogy kivel kötné össze az életét.

Amúgy ezt nem lehet igazából nemekre bontani. Mert férfiak között is előfordul jócskán, hogy mindegy milyen a nő személyisége, villogni akar a kinézetével. Meg olyanok is akiknek szintén fontos hogy a nő milyen ember. Sőt szerelmes belé.

dec. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Mert a nők alapvető igénye a biztonság. Az meg házasságban elérhető inkább, mint együttélésben.
dec. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem (mondom ezt szingli nőként), sok nő az eljegyzésre, házasságra egyfajta teljesítményként, érdemként tekint. Ez talán ilyen maradvány lehet a régi időkből, mikor a szegényebb családok mondogatták, hogy "sikerült férjhez adni Katát/Erzsit/XY-t", mert az náluk ténylegesen egy teljesítmény volt, amivel lehetett villogni a falubeliek előtt.
dec. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%
Végleges(nek kéne lennie). Ha elveszel valakit, akkor nem úgy vagy vele, hogy majd ha nem működik a kapcsolat, akkor elváltok és kész, hanem úgy érzed, egy egész életet le akarsz élni vele. Ha valaki nem kel el, az azt jelenti, hogy nem talált senkit, akinek ennyire fontos lenne, vagy legalább is még nem tart ott a kapcsolatuk, de olyan 3 év után ha eljegyzés sincs (25 fölött), akkor abból házasságot sem akar a férfi.
dec. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Nemtom, én olyan mondást hallottam, hogy " a nők esküvőt akarnak, a férfiak házasságot". És sokszor elgondolkoztam,hogy vajon tényleg lehet e benne valami ,elsőre furán hangzik,de jobban belegondolva egy férfi számára tényleg sok előnnyel jár a házasság, tovább élnek,jobban figyelnek az egészségükre, van egy fix pont az életükben,van értelme,lesznek gyerekeik, több férfi vágyik erre, mint azt sokan gondolják. A nőknél sokkal inkább látom, hogy inkább magát az esküvőt, meg ezt a presztízst tartják fontosnak, de amúgy sok esetben maga a házasság nem annyira előnyös nekik, ma már sokkal önállóbbak a nők, simán felnevelnek egy gyereket egyedül is, vagy éppen sokan nem is vágynak gyerekre, de magára az esküvőre, mint eseményre attól még vágynak.

Érdekes,h pl. nők esetén nem figyelték meg azt a tendenciát, hogy tovább élnek,egészségesebbek lesznek a házasságtól, sokkal jobban bírják egyedül, mint a férfiak. Ezért is nem értem, az ilyen vicceket,meg hecceléseket,h jajj micsoda szerencsétlen a Józsi,hogy megházasodott, miközben pont a házas férfiak azok akik ezáltal sokkal jobb helyzetbe kerülnek, rengeteg stresszt és felelősséget levesz a vállukról, ha van mellettük egy stabil nő, nem véletlen az a mondás sem,h "minden sikeres férfi mögött, általában ott van egy nő", fordítva viszont még sosem hallottam ezt.

dec. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a hazassag arrol.szol, hogy a ket fel egy magasabb polcra teszi a kapcsolatat, ami tovabbi elkotelezodessel jar. Az elkotelezodes pedig nem baj. Annak baj, aki bizonytalan, az biztos retteg tole. De aki biztos az erzeseiben, annak semmilyen problemat nem okoz. A valast meg felesleges idekeverni, nem azert hazasodnak az emberek, hogy utana elvalhassanak, nincs okozati osszefugges a ketto kozott. Bar nem neztem utana, de szerintem a hazassag a legstabilabb kapcsolati forma, az osszes tobbiben magasabb a szakitas aranya, csak ugye azt nem szamolja senki, az allam sem, mert nem hivatalos kapcsolat. Szoval amikor a valasok miatt sapitozik valaki, akkor a tobbi kapcsolati forma tartossaga mindig feledesbe merul.
dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
51%
Mert sok nőnek kell az egója miatt, meg azért is, mert így bebiztosítva érzi magát anyagilag. Meg sokan a "barátnőik" orra alá is dörgölik, hogy ők kellettek valakinek, a többiek meg nem.
dec. 22. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nekem azt jelenti hogy komolyan vesz a párom, nem csak amolyan "ideig-óráig" el van velem, utána jön egy másik és kitesz egyik napról a másikra a házból. Amolyan "zálog". Én nem szoktam egyik barátnőm orra alá se dörgölni se senkinek mondani hogy én már házas vagyok. Nem "menőzök" vele senkinek.
dec. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem presztizs, sokkal inkább a kapcsolatnak egy szintje.

Járogatni egy dolog... összeköltözni is egy nagy szint... d emég mindig ott van, hoy elköltözöl és annyi volt, semmi közötök egymáshoz.

A házasság egy bizonyíték arra, hogy (ott és akkor) komolyan gondolják. Mered magad kockázatnak kitenni a másikkal szemben, mert megbízol benne, vele tervezel.


Házas férfiként én is abszolút különbséget éreztem esküvő előtt és után. Egyszerűen... ms a kapcsolat. Nehéz ezt szavakba önteni, de minden ismerősöm (férfi és nő egyaránt) erről számolt be miután megházasodott. Létrejött egy egység ami korábban is ott volt, de inkább csak két összetartó, de külön egység volt. most meg konkrétan egy.

dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
A hzas ferfiak photset aranynak tekintik arra mennek ra a nok -->vadasz oszton!
dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!