Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez belefér a vicc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez belefér a vicc kategóriába?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom erdélyi, és jelenleg is romániában élünk. Én is itt kaptam munkát, és az a terv, hogy egy darabig itt is maradunk, és idén nyáron itt lesz a lagzink.

Apám odahaza tüdőrákkal küzd, így sajnos nem örvend túl jó egészségi állapotnak. A menyasszonyom azzal a javaslattal állt elő, hogy nem is kéne átrángatni a határon az esküvőre, mert ha neadjisten romániában halna meg, akkor sokba kerülne a hazaszállítás. Erre elég hevesen reagáltam, amire azzal mentegetőzött, hogy csak viccelt.



febr. 7. 10:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem kellett volna mondania, hogy viccelt, mert ez a valóság, nagyon is komoly, fennálló dolog. Bár előrelátó volt a lány, valószínűleg csak kicsúszott a száján.
febr. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Nem tudom, milyen lelkivilág kell ahhoz, hogy valakiből egy ennyire ízléstelen, empátia nélküli megnyilvánulás jöjjön elő azzal szemben, akit elvileg szeret, és akivel elvileg együttérez ebben a helyzetben, de ha nekem ezek után valaki még azzal állna elő, hogy csak viccnek szánta, akkor még mélyebbre süllyedne a szememben.
febr. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván nem "viccelt" csak ezzel próbálta menteni az elszólását. Sajnos van valóságalapja, annak amit mondott, de attól ez még ízléstelen.
febr. 7. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem vicc volt, de annak sem lenne vicces
febr. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%

Neki megvan az az "előnye", hogy bár nyilván ő is aggódik apukádért, őt nem bénítja le annyira az aggodalom és az elő-gyász.


Ne érts félre: az én édesapám rákban hunyt el. Voltak dolgok (nálunk bankkal kapcsolatos) amiket azonnal intézni kellett volna, de nyilván semmi lélekerőnk nem volt ezekhez. Meg is szívtuk, buktunk pénzt, ami jogosan a miénk lett volna.


Lehet, hogy ha valaki akkor noszogat, hogy dee, menjünk csak be és bírjuk ki azt a rövid időt, akkor most utólag nagyon hálásak lettünk volna érte.


Gondolom ő is csak figyelmeztetni akart egy olyan szempontra, amit te nem vettél figyelembe (mert a többire felesleges, azokat már átrágtad): nyilván te inkább azt az oldalát nézed a dolognak, hogy beteg embert akarsz mozgatni, bírja-e az utat, gond esetén ellátják-e...


Igen, a halál gondolata borzasztó, de sajnos benne van a pakliban. Lehet, hogy apukád Romániában huny el.


Nem értek a jogi dolgokhoz, de elhiszem, hogy ilyeneken is menne a herce-hurca: fizess a test szállításáért, és ha neadjisten nincs meg a pénz rá, vagy valami irat, akkor mi lesz? Nem fogod tudni tisztességesen eltemetni Magyarországon, vagy ott kerítesz neki egy nyughelyet, távol a magyarországi ismerőseitől?


A "vicc" csak egy védekező válasz volt a heves reakciódra. Látta, hogy érzékeny téma, nem fog zöld ágra vergődni veled, ezért inkább gyorsan le akarta zárni: semmiség, csak vicc, ne is törődj vele.

febr. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
91%
Kívülállóként nekem úgy tűnik, hogy nem viccelt a menyasszonyod. Viszont egyáltalán nem mondott hülyeséget, hogy egy nem biztos, hogy jó ötlet egy haldokló embert utaztatni.
febr. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Egy családi ház árát kaptuk tőle, nehogymár ezekután ne lehessen ott.
febr. 7. 11:53
 8/17 anonim ***** válasza:
91%

#7 Nyilván nem arról van szó, hogy ne látnátok szívesen. Viszont rákos, és ahogy írtad, elég szarul van.


Mi lesz, ha ott kint rosszul lesz, vagy neadjisten elhuny? Ezek benne vannak a pakliban.

Meg van oldva a kezelése - legyen az egészségügyi vagy kegyeleti? Ne akkor kapkodjatok, ha már gáz van.


Ezek mind olyan kérdések, amik bár nagyon nehéz és kellemetlen témák, de számolni kell velük.

febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Beteg, de szerencsére nem annyira, hogy ágybafekvő legyen. Egyedül él, éllátja magát. Jobb napokon bevásárol, autót vezet, mos, főz, barkácsol. Mindezek mellett kemóra jár, és persze vannak rossz napok, amikor egész nap fekszik, de nem úgy kell elképzelni, hogy folyamatos ellátásra szorul.
febr. 7. 12:08
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

"Jobb napokon bevásárol, autót vezet, mos, főz, barkácsol. Mindezek mellett kemóra jár, és persze vannak rossz napok, amikor egész nap fekszik, de nem úgy kell elképzelni, hogy folyamatos ellátásra szorul."


6-os vagyok. Kívülállóként változatlan a véleményem. Tudom, hogy nem egyszerű feldolgozni az ilyet, de sajnos láttam már elég embert leépülni és meghalni, hogy ez legyen a véleményem a ti helyzetetekről.

febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!