Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Szerintetek ez belefér a vicc...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek ez belefér a vicc kategóriába?

Figyelt kérdés

A menyasszonyom erdélyi, és jelenleg is romániában élünk. Én is itt kaptam munkát, és az a terv, hogy egy darabig itt is maradunk, és idén nyáron itt lesz a lagzink.

Apám odahaza tüdőrákkal küzd, így sajnos nem örvend túl jó egészségi állapotnak. A menyasszonyom azzal a javaslattal állt elő, hogy nem is kéne átrángatni a határon az esküvőre, mert ha neadjisten romániában halna meg, akkor sokba kerülne a hazaszállítás. Erre elég hevesen reagáltam, amire azzal mentegetőzött, hogy csak viccelt.



febr. 7. 10:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
47%
Jó bagy bunkó a párod… elveszed rosszabb lesz
febr. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
84%

Nincs most hál Istennek beteg hozzátartozóm, de ha ezt így mondta, akkor kívülállóként is úgy gondolom, hogy ritka tapló. Nem volt gyerekszobája, ahogy mifelénk mondják. Ugyan én még menyasszony sem voltam soha, de párom mindkét szülője sokáig volt beteg, majd elhunytak, de egy ilyen mondatot eszembe nem jutott volna megereszteni annak, akit elvileg szeretek.

Ha érzelmileg nem lenne egy gyökér, akkor mondjuk azt felvethette volna, hogy legyen az esküvő Magyarországon, hogy a vőlegény beteg édesapjának ne kelljen annyit utaznia, majd mobilisabb család utazik. Vagy legyen a polgári ott, az egyházi itt. Vagy ha nem megoldható, akkor a vőlegény apukájánál egy kisebb ünnepség, hogy ő is részt vehessen.

febr. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem se volt vicc, csak utána mentegetőzött. Igaza van utolsónak. Az édesapadrol van szó aki a menyasszonyod számára semmit sem jelent mert nem is ismeri.

Én azt tanácsolom hogy hallgass a belső ösztönödre. Ha most nem ünnepelsz apáddal és ő elmegy 1 év múlva akkor azt örökre meg fogod bánni.

febr. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
83%

Először is nagyon sajnálom, hogy édesapád beteg. Bár a leírásodból úgy tűnik, hogy nincs nagy esélye a gyógyulás aki, jobbulást kívánok neki.

Ami szomorú, hogy a menyasszonyof csak a pénzügy oldalát nézte annak, hogy mi lesz, ha édesapád Romániában hal meg (szerintem sem viccelt). Viszont, azok miatt a dolgok miatt, amiket a többiek írnak, szerintem sem lenne szerencsés utaztatni. Eleve fárasztó és macerás neki, az időpontnál figyelni kellene a kemók és rosszullétek idejét, ami megjósolhatatlan. Tényleg elképzelhető, hogy rosszul lesz, ha Romániában kerül kórházba, ott megint csak bonyodalmasabb intézni a papírokat, intézkedni kell, hogy átszállítsák magyar kórházba, miközben aggódsz. Ha ne adj isten meghalna, akkor nem is annyira a hazaszállítás költsége a legrosszabb, hanem azok az ügyintézések, amiket a gyász közepette muszáj elvégezni és nyilván bonyolultabb egy idegen országban. Ezeket a szempontokat figyelembe véve szerintem célszerűbb lenne Magyarországon tartani az esküvőt.

febr. 11. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

Ez nem vicc, hanem halálosan komoly megjegyzés volt, és igaza van.


Durván és kissé érzéketlenül adta elő, de ha teszem azt tényleg meghal odakinn (a rák bármikor elviheti az embert, nagybátyám kedden még jól volt, csütörtökön nem jött ki a kórházból) az eléggé költséges hazahozatni.


Lehet megbántódni, de ez attól még tény.

febr. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Játszhatunk a szavakkal. Szerintem attól hogy igen, megvalósulhat amit mond, attól még nem lesz igaza. Mert gyakorlatilag azt mondta hogy apadat ne hívjátok meg az esküvőre a betegsége miatt. Megcsak nemis megoldásra törekedett. A lagzi is rohadtul költséges. Ezen is lehetne vitatkozni hogy mi a fontosabb. Hogy a szerettünk ünnepeljük vagy hogy legyen egy nagy parti.

Másfelől nem is biztos hogy tud. menni bárhova mert leromlik az állapota. Én előre hoztam volna a polgárit csak azért ott lehessen. Ez is egy megoldás lett volna.

febr. 13. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Jól gondold meg elveszed-e! Azért a rákos beteg sem olyan, hogy bármelyik pillanatban meghallhat. Ha olyan állapotban lenne, nyilván az utat sem vállalná be. Látszik, hogy ő már a fejében "el is temette" szegény apukádat ...
febr. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!