Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Akik már házasok, ezt hogy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Akik már házasok, ezt hogy oldották meg?

Figyelt kérdés

Egyelőre elméleti kérdés. De szeretném tudni mik a tapasztalatok ezek a téren. Mert itt ahogy olvasom a kérdéseket, még nem találtam meg az ideális megoldást.


Az ember lánya ugye nem akar olyannal összeházasodni, akivel még nem élt együtt egy napot sem. De ha már együtt élnek, akkor meg (legalábbis az itteni kérdések szerint) a férfi már nem akarja elvenni. Mert ugye minek, ha házasság nélkül is mindent megkap a nőtől? Ha meg nem költöznek össze, akkor nem kap meg mindent, de nem is tudják annyira megismerni egymást, amennyire kellene a házasság előtt. Mi a jó megoldás?



2012. máj. 7. 15:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%

Összeköltözés előtt meg kell beszélni, hogy ha minden klappol, akkor mikor lesz az esküvő. Ha elkezd később ódzkodni, és neked tényleg fontos az esküvő, akkor otthagyod.

Nem azért, mert nem akar elvenni, hanem mert becsapott téged.

2012. máj. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%
szerintem ezt nem kellene annyira túldramatizálni. mi 3 és fél éve éltünk együtt, amikor megkérte a kezem a párom. Lakva ismerszik az ember. Szerintem érdemesebb összeköltözni, ha el akar venni, akkor is elfog, ha már együtt éltek. Ennyi.
2012. máj. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
89%

Miért ne akarná elvenni a férfi ha már együtt éltek? Vannak még férfiak akik hisznek a házasságban, ha nem így lenne, senki nem házasodna.

Lakva ismerszik meg az ember. A hetente 3szor találkozós kézen fogva andalgós nem egyenlő a szürke hétköznapokkal,már pedig azt is érdemes megtapasztalni előtte, hogy utána ne érjen csalódás.

2012. máj. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
89%

AZ a férfi aki összeköltözés után nem akarja a barátnőjét feleségül venni,az akkor sem akarta volna ha külön élnek.

A párok sokszor X év együttélés után házasodnak össze.

2012. máj. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%

Mi eljegyzés után költöztünk össze. ELőtte is sokat aludtunk egymásnál, de akkor hoztam át minden cuccomat. Rá 1 év és 3hónapra esküvő.

Csak meg lehet beszélni az elvárásokat. Olyannal biztos nem költöztem volna össze soha, akivel nem beszélünk előtte az esküvőről.

2012. máj. 7. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Azért nem minden férfi ilyen! Sokaknak szintén igénye van a házasságra a megfelelő nővel. Érdemes puhatolózni, hogy általában mi a véleménye a házasságról. Ha nem fontos neki, akkor kicsi az esélye, hogy megváltozik, és megkéri a kezed előbb-utóbb.
2012. máj. 7. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
89%

Mi már három hónap után összeköltöztünk, és tavaly, három év együttélés után feleségül mentem hozzá. :) Olyan férfi nincs, aki összeköltözés előtt házasodni szeretne, utána pedig nem (kivételt képez ez alól, ha teszem azt a nőről kiderül, hogy elviselhetetlen házisárkány). :)

Annak azonban mindenképp hasznát látja a pár, ha a házasság előtt együtt élnek, mert addig nem tudod, hogyan viselkedik a másik a hétköznapokon, addig bárki képes a legjobb arcát mutatni. Nagyon örülnék, ha többen hoznának ilyen téren felelősségteljes döntést, és nem csak pillanatnyi fellángolásokra alapozva mondanák ki a boldogítót, mert akkor talán nem lenne ennyi válás.

2012. máj. 7. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Látom itt nem mindenkinek voltak hasznosak a válaszok. Nekem 100%-ig hasznosak voltak. Köszönöm. Megpróbálok majd én is felelősségteljes döntést hozni, ha eljön az ideje. Mert szeretnék házasságok kötni, de csak egyszer.
2012. máj. 7. 15:59
 9/16 anonim ***** válasza:

Figyelj, ezt a pároknak éreznie kellene, hogy szerintük mi a helyes, érdemes az esküvő előtt összeköltözni vagy sem.

Tény és való sok olyan férfi van aki összeköltözik a barátnőjével és annyira belekényelmesedik a helyzetbe, hogy se eljegyzést, esküvőt meg főleg nem akar.

Saját példámat tudom felhozni. 1 éve voltunk jegyesek amikor összetudtunk költözni (mert akkor lett kész a ház felújítás), rá 1 évre tudtuk csak megtartani az esküvőt.

Hiába tök jól elvoltunk jegyesekként is, a férjem ennek ellenére nem kényelmesedett bele ebbe, neki fontos volt, hogy házasságot kössünk, férj és feleség legyünk.

2012. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Szerintem ha az ember hosszú távra tervez valakivel, mindenképpen érdemes vele összeköltözni, hogy jobban megismerje a munkás hétköznapokon is. Tehát azon nem érdemes gondolkodni, hogy legye-e összeköltözés vagy sem.

De az is igaz, hogy már az összebútorozás előtt érdemes megtudakolni, hogy úgy általában mi a véleménye a házasságról. Mert ha mereven ellenzi, akkor ott már nincs értelme tovább folytatni, az már nem fog megváltozni.

2012. máj. 7. 16:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!