Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Megbocsátottam a félrelépést,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Megbocsátottam a félrelépést, de mégsem tudok túllépni rajta. Forduljak pszichológushoz? Mit tennétek?

Figyelt kérdés

Veszélyeztetett terhes voltam, aztán megszületett a baba, összesen több, mint fél évig nem volt köztünk szex.

A baba születése után sokat veszekedtünk, én szenvedtem a szoptatással, a baba nem hízott rendesen, orvosok, kórház stb. Ő megcsalt.

Hosszas gondolkodás után úgy éreztem, én is tehettem volna jobban a dolgokat, én is hibáztam, így igyekszem túllépni rajta. De nem megy. Egy részem továbbra is úgy érzi, hogy elárult, hogy amikor én a fiunkkal voltam a kórházban ő ...


Mit gondoltok?


2013. szept. 24. 12:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
szerintem mindenképp hasznos, ha beszélgetsz egy pszichológussal pár alkalom erejéig. nincs abban semmi furcsa.
2013. szept. 24. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
81%

A megbocsátás nem azt jelenti, hogy többet nem szenvedsz, és úgy tudsz élni, mintha soha meg sem történt volna.

A megbocsátás csak annyit jelent, hogy beletörődsz, és többet nem vágod a fejéhez, amit tett, és nem szenvedsz ltáványosan előtte.

De erre vajmi kevés az esély. Általában a megcsalt fél idővel felemésztődik, megrokkan.

2013. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Igen ha nem tudod magad megoldani kérd szakember segítséget. Ez a lehető legjobb ötlet. Mindenki hibázik, még a férjed is. De úgy látom akarsz adni neki esélyt, de egyedül nem megy. Nem is csoda, nem könnyű ez.
2013. szept. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
69%

Én úgy gondolom nem szabadott volna megbocsátanod.


Minden kapcsolatban, házasságban vannak nehézségek, de az már rég rossz, ha ez rögtön okot ad a félrekacsintgatásra. Értelmes emberek ha valamit nem találnak megfelelőnek/kielégítőnek a kapcsolatukban, akkor leülnek és beszélnek róla, dolgoznak rajta, hogy jobb legyen.


Én egy "sima" megcsalást sem tartok megbocsáthatónak, de úgy, hogy ráadásul veszélyeztetett terhes voltál majd olyan súlyos gondjaitok voltak a babával, hogy kórházba kerültetek... kizárt dolog, hogy megérdemel még egy esélyt. Ha semmi más nem nyomta volna a lelkét, csak az, hogy nincs szex, akkor még valamilyen szinten megértem, hogy mégiscsak azon jár az esze. De úgy, hogy nemrég született gyermeke, tudta ez milyen veszélyekkel jár/járhat, a saját újszülött gyermeke és a felesége kórházban feküdt - ilyenkor egy normális férfi, férj halálra aggódja magát, nem azon gondolkodik kibe üríthetne.


Szóval ez valami undorító. Éppen azért, mert a bajban egyáltalán nem aggódott miattatok, csak saját maga és az önző, kicsinyes igényei érdekelték.

2013. szept. 24. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
24%
Szerintem mindenképpen szükséged van időre,hogy feldolgozd és megemészd ezt a csalódást.Tűzz ki magad elé egy bizonyos időtartamot,legyen az pl. egy hónap,és ha addigra sem sikerül túljutnod egyedül mindezen,akkor marad a szakember segítsége,vagy a szakítás.
2013. szept. 24. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
11%

Túl lehet ezen lépni. Ez mindkettőtök számára egy nehéz időszak volt, és mindketten hibásak vagytok, hogy így történt. Ha csak egyszer történt meg a félrelépés, és egy teljesen ismeretlen nővel, akihez nem kötődött érzelmileg a párod, az megbocsátható szerintem. Viszont, ha nem így volt, az már nem. Ha többször csalt meg, azt se lehet megbocsátani.

Szerintem ülj le a pároddal, és beszélgess vele erről, amit itt kiírtál.

2013. szept. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
22%
De fél évig semmilyen formában nem volt közöttetek szex? Mert azért egy pali ezt nehezen bírja, viszont nagyon gusztustalan dolog volt tőle. Attól is függ, hogy a párod most mennyire normális veled, ő megtesz-e mindent, hogy te jobban érezd magad, érezteti-e veled, hogy szeret, érzed-e, stb. Gyerek mellett érdemes megfontolni, de nálam inkább a különválás felé billen a történet.
2013. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
79%

Nem akarlak elkeseríteni, de van akinél,pl. nálam is egy,vagy még több évet is igénybevett,mire túl tudtam lépni rajta.

Örök tövis marad ez,legfeljebb ahogy múlnak az évek enyhül a fájdalom.

Igaz,én egyedül küzdöttem meg, önsegítő könyvekkel, netes fórumokon, sorstársakkal beszéltük ki a dolgokat...


Mindenki maga tudja, megér e a kapcsolata,házassága annyit...

Persze megpróhálhatod a pszichológust is.

Divatos manapság a párterápia is.

A férjed hogy áll a dolgokhoz azóta?

2013. szept. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
11%
sose értettem ezt a megcsalás dolgot. mikor a párom megcsalt, csak annyit mondtam: a föld kerek, ha nappal körbekeféled a világot, este úgyis az én ágyamban landolsz...
2013. szept. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
88%
Most így összefoglalva, gyereket akartatok, sikerült, de veszélyeztetett terhes voltál vele, meg utána is adódtak gondok a babával és amíg te 200%ban igyekeztél megtenni mindent a közös gyereketekért, ő félrekefélt??? Ehhez nem pszichológus kell, hanem egy válóperes ügyvéd! Nem csodálom, hogy képtelen vagy feldolgozni, ez a megbocsáthatatlan kategória szerintem! Mert ha azért csal meg, mert neked fontosabb mondjuk a shopping, vagy akármi felszínes dolog, és ezért hanyagolod el, az is durva...De nem a fenekedet meresztetted, hanem igyekeztél megadni mindent a közös gyereketeknek! Egy igazi pondró az ilyen férfi!!!
2013. szept. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!