Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Feleségek, anyukák: ez rossz...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Feleségek, anyukák: ez rossz előjel, ha együtt képzelem el vele a jövőmet?

Figyelt kérdés

Párommal 1 éve vagyunk együtt, fél éve együtt élünk.


Nyáron nővéreméknél voltunk Amerikában. 2 gyerekük van, 6 és 2 évesek. A reggel úgy van náluk, hogy ő korán elmegy és a gyerekeket teljesen a férje rendezi.

Azt tapasztaltuk, hogy ott az apák sokkal jobban kiveszik a részüket a gyereknevelésből.


Mikor hazajöttünk, párom mondta hogy ő ezt nem bírná csinálni, ezek női dolgok, ő nem vesződne minden reggel a gyerekek öltöztetésével meg milyen dolog, hogy ha beteg egy gyerek az apja van vele és nem az anyja.


Nagyon szeretem őt, de ezzel a véleményével nagyon megijeszt. Ti mit gondoltok? Én fújom fel? Problémát keresek ott is, ahol nincs?


2013. okt. 1. 09:59
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
69%
Hát nem hangzik túl jól. Lehet, hogy még nagyon fiatal? Talán alakul később, nem tudom. Beszéljétek meg, hogy te mit gondolsz, hogy képzeled el, és ő hogy képzeli el a férfi-női szerepeket, aztán tudjátok közelíteni egymáshoz.
2013. okt. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
0%

Ennyi hiper-szuper apuka a világon nincs...


Kérdező ne félj, ha csak a fele igaz lenne az itteni válaszoknak már nem lenne ennyi válás...


Az én apukám a világ legjobb embere és apukája, mégse fonta be a hajamat sosem, sőt még a rózsaszín kis asztalomhoz se ült le teázni velem... Igen ha anyu nem volt otthon persze megmelegítette nekünk a vacsit és teát is főzött, de itt kifújt... Ha az oviból hazavitt rajzaimat megmutattam neki, felkapott az ölébe, nyomott egy puszit az arcomra és kirakta a rajzom a szerelő műhely falára, mint kiderült van olyan kiskori rajzom amit a mai napig nm tud megfejteni, hogy ugyan mit is ábrázol... És? Hamarabb tanított meg kereket cserélni, mint anyukám krumplit pucolni... És határozottan nem lettem valami fiús lány...


A férjem ugyanez pepitába, ha én nem vagyok a közelben akkor megcsinál msokmindent, rajongásig imádja mind a három gyerekünket, ha hazaér munkából először megy a gyerekekhez és csak utána köszön nekem, még ha épp az ajtóba is állok mikor haza ér :)

1 évvel a teherbeesésem előtt született meg az unokanővérem kisfia, meglátogattuk őket és szegény férjem csak nézett ki a fejéből és hazafelé közölte velem, hogy Ő igenis iszonyatosan fél a gyerek vállalástól és halvány elképzelése sincs, hogy mit is fog kezdeni a gyerekünkkel úgy 5-6 éves koráig... Hát nem így lett... A legnagyszerűbb édesapa a világon.


Életébe nem cserélt pelenkát, pedig 3 gyerek mellett lett volna esélye, nem zavar :) És nem, azt sem érti, hogy miért kell 3 féle cumisüveg a gyerekeknek és csak a színükről tudja megkülönböztetni őket. És igen a fürdetésnél csak a játék részéig az övé a dolog, utána át kell vennem. Sőt a bébiételek között is csak színre van különbség neki... És még az sem zavarja,ha a kislányunk rózsaszínű ruhát vesz fel, piros mikulás mintás harisnyával...


Nem a hiper-szuper képességektől és a pelenkázástól lesz valaki szuper apuka. És igen kívülről mindig ijesztőbb a helyzet... Ettől még a párod lehet nagyon jó ember és valószínűleg Ő is tökéletes apuka lesz, nem kell hanyat-homlok a másik irányba szaladni ha nem olvas el egy pici babaruhától...

2013. okt. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22


Kérdező ne félj, ha csak a fele igaz lenne az itteni válaszoknak már nem lenne ennyi válás...


Ez a mondatod nem helytálló, szerintem senki nem kamuzott egy szót sem csak leírta mindenki a tapasztalatait.

És senki nem sztárolta az apját, és nem nagyon írtak hiper szuper apukákról. Említed a haj befonást. Ezt pont én írtam, de rosszul értelmezted. Én ezzel nem azt hangsúlyoztam hogy hiper szuper apukám van hanem azt hogy kényszerből meg kellett oldania. Mivel volt egy időszak mikor neki kellett oviba vinni, és azt a gyereket meg is kellett fésülni, és nyilván a gyerek kéri a "szokásosat" amit anyukánál megszokott pl hajbefonást, így apuka rákényszerül. Szóval itt senki nem hiper szuper apukákról írt. Szerintem is a válaszod 0 % ban hasznos.

2013. okt. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
91%

Szerintem a gyereket két felnőtt fogadja az életébe, tehát minden felelősség és feladat is közösnek kell lennie, nem csak az örömöknek. Nyilván a nők ösztöneik és természetüknél fogva többet vállalnak ebből, de attól még a férfi is beszállhat a buliba. Egy igazi férfi pedig meg is teszi. Egy igazi férfinek nem gond, ha néha fel kell öltöztetnie a gyerekét vagy érte kell mennie az oviba. Szerintem azok a férfiak menekülnek az ilyen apróságoktól akiknek valamilyen kisebbségi komplexusból adódóan kényszerük van arra, hogy a saját férfiasságukat bizonygasság. Méghozzá azt mondogatván, hogy márpedig ők nem vállalnak be "női feladatokat". Pedig nagyon is meg tudják csinálni, nagyon is jól áll nekik és egyáltalán nem lesznek ettől nőiesek, sőt. Abszolút férfias látvány egy apuka ahogy viszi haza a gyerkőcöt az oviból :)

Szóval a párod nem tartja magát elég férfiasnak és azért ódzkodik az ilyesmitől.

Mondjuk fenti véleményemtől függetlenül én biztos nem csinálnék ügyet abból, ha a kérdéses feladatok mindig rám hárulnának. Ha a férjem nem akarja csinálni, akkor nem akarja. Nem piszkálnám vele.

2013. okt. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Nekem az volt az első, hogy a feleségemtől megtanultam, mit hogyan kell csinálni. Más dolog, hogy sohasem lett e tudásra szükségem, mert (akkor még más világ volt), másod-, sőt harmadállást is vállaltam. Kellett a pénz, de később nagyon megbántam. A gyerekeim szinte apa nélkül nőttek fel. Hatéves volt a nagyobbik, amikor végre foglalkozni tudtam velük. Senkinek nem kívánom ezt az érzést.
2013. okt. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!