Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem kicsit depressziós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem kicsit depressziós de már én se nagyon bírom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Több dolog történt vele az elmúlt 1 évben és most teljesen össze van törve. Jár orvoshoz is miatta. Itthon próbálok mindent megtenni, hogy boldog legyen de mindig elrontja. Nem hibáztatom érte de már én se bírom sokáig, hogy lehangol és állandóan rosszkedvű vagyok tőle. Sokat dolgozom mostanában, alapból kimerültebb vagyok és idegesebb és amikor itthon vagyok akkor se tudok normálisan lazítani mert nem lehet. Hogyan segítsek neki, vagy mit csináljak, hogy ne legyen ilyen szar minden?
2013. dec. 14. 22:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%
Menjetek el egy közös hétvégére nyaralni,zökkenjetek ki a mindennapokból.
2013. dec. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Voltunk már. NEki nem használ, nekem kicsit jobb tőle de itthon minden ugyanolyan.
2013. dec. 14. 22:55
 3/19 anonim ***** válasza:
Mitől ennyire letört amúgy a párod?Mi váltotta ezt ki belőle? Mióta vagytok együtt?
2013. dec. 14. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
Talán segítene, ha akár közösen is elmennétek beszélgetésre pszichológushoz ( valaki vállal családterápiát ), és ott akár közösen, akár személyes beszélgetéssel tisztázni lehetne, hogy milyen vágyaitok vagy elgondolásaitok vannak egymással kapcsolatban. Lehet, hogy ez egy átmeneti nehézség, de sokat segíthet, ha közösen is sikerülne kitűzni célokat, ami motiválhatna, előre vihetne és reményt adhatna.
2013. dec. 14. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
38%

A depresszión egyáltalán nem segít egy közös kiruccanás, az akkor jó, ha az ember túlságosan leterhelt, fáradt. A depresszió egy nagyon komoly betegség, kemény terhet jelent az illetőnek és a környezetének is.

Akkor tud gyógyulni valaki, ha önmaga is valóban akarja, ha ez nincs meg, a család, a barátok semmit sem tehetnek.

Ne sajnáld őt! A folyamatos megkímélés, babusgatás sokszor csak ront a helyzeten. Tegyél meg érte, amit csak tudsz, de ezt ne hánytorgasd fel neki.

Rázd fel! Mondd meg neki, hogy nem normális, amit csinál, tönkreteszi önmagát és téged is. Hitesd el vele, hogy csak ő tehet magáért valamit.

2013. dec. 14. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
4 éve vagyunk együtt. Azzal kezdődött az egész, hogy meghalt az anyukája, az nagyon nehéz időszak (volt) neki, mikor már kezdett jobb lenni akkor meghalt az öccse is, utána beteg lett ami miatt állandóan a kórházba jár, akkor ott vannak mellé a mindennapos problémák. Teljesen kész van. Ezek előtt meg állandóan mosolygott, jókedvű volt és nem bírta nézni ha más szomorú. Ő azt mondja tisztában van vele, hogy rossz az amit csinál de fogalmam sincs, hogy akkor miért nem próbálkozik. Nem tudom milyen érzés depressziósnak lenni de legalább egy kicsit dolgozhatna magáért, hogy jobb legyen. Szerintem ez is azon múlik, hogy ő mennyire akarja, mert minden fejben dől el.
2013. dec. 14. 23:04
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

A depresszióban az a legrosszabb, hogy nem akarsz jobban lenni, képtelen vagy bármit is akarni.

Talán minden pillanata arról szól, hogy arra gondol, szeretne meghalni, ez pedig minden energiát kivesz belőle.

Mindenképpen pszichiáterhez kellene mennie, tapasztalatból mondom, hogy a pszichológusok nagy része kókler, aki inkább ront a helyzeten, mint javít.

2013. dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
65%

"Ne sajnáld őt! A folyamatos megkímélés, babusgatás sokszor csak ront a helyzeten."

Te nem vagy normális...

2013. dec. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
48%

Kedves 8-as! Köszönöm szépen az értékes hozzászólást és a kedves szavakat!

Tudod, átestem egy nagyon súlyos depresszión, ezért tapasztalatból beszélek.

2013. dec. 14. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%
Nem úgy látom....
2013. dec. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!