Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » A feleségem kicsit depressziós...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A feleségem kicsit depressziós de már én se nagyon bírom. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Több dolog történt vele az elmúlt 1 évben és most teljesen össze van törve. Jár orvoshoz is miatta. Itthon próbálok mindent megtenni, hogy boldog legyen de mindig elrontja. Nem hibáztatom érte de már én se bírom sokáig, hogy lehangol és állandóan rosszkedvű vagyok tőle. Sokat dolgozom mostanában, alapból kimerültebb vagyok és idegesebb és amikor itthon vagyok akkor se tudok normálisan lazítani mert nem lehet. Hogyan segítsek neki, vagy mit csináljak, hogy ne legyen ilyen szar minden?
2013. dec. 14. 22:50
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
24%
Mit nem látsz?
2013. dec. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Azt hogy benned emberi kromoszóma lenne-.-""

Sajnos én is depressziós vagyok, és igenis kell a szeretet, babusgatás, az hogy doglalkozzon velem. Igaz ezt nem igazán kapom meg a páromtól, na de majd jön nás:) megvaltozni már nem fog:/

2013. dec. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
41%

Mi a francért cinkelsz itt engem? Megpróbáltam segíteni a kérdezőnek, ugyanis egy évig olyan voltam, mint egy agyhalott, azt hittem, sosem keveredek ki belőle. Mindenki szeretett engem, mindenki segíteni akart, állandóan megkíméltek mindentől, ettől egyre rosszabb lett az állapotom, mert senki nem szólt rám keményen, hogy ébredj már fel, nem normális amit csinálsz. Ezt végül magamnak kellett megtennem.

Felesleges sértegetned engem, főleg miután fogalmad sincs a valódi depresszióról, csak el vagy keseredve, mert nem jó embert választottál, de ez nem betegség.

Ha a kedves Kérdezőt érdekli a véleményem, vagy a tanácsom, nyugodtan írjon privátban, de nem vagyok hajlandó ide több választ írni, hogy egy elkényeztetett, ostoba, írástudatlan emberrel vitatkozzak, aki azt hiszi, jártasabb egy témában, amihez semmi köze, mint az, aki valóban átélte.

2013. dec. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Attól függetlenül, hogy nálad ez működött, az nem garancia arra, hogy másnak is ez a módszer fog beválni. Nem kell foggal-körömmel ragaszkodni ahhoz, hogy ez az egyetlen opció. Van akinek minden erejét felemészti pusztán az, hogy életben maradjon. Én is tapasztalatból beszélek, ne hidd azt, hogy te vagy itt az egyetlen, aki átélhet hasonlót. Ráadásul nálam ez nem egy évig tartott. Gyermekkoromból hoztam magammal.

Szóval vannak olyan emberek, akiknek igenis az kell, hogy minden helyzetben elfogadják őket, és támogatást kapjanak, illetve megértést. Lehet a kérdező feleségének pont a te módszered fog hasznosnak bizonyulni, de ettől függetlenül nagyon óvatosan kell bánni vele. Ha te ezt valóban megtapasztaltad, akkor neked kéne a legjobban tudni, hogy elég egy rossz szó ahhoz, hogy az ember fel akarja vágni az ereit.

2013. dec. 15. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nem is emlékszem, hogy olyasmit állítottam volna, hogy egyetlen helyes út létezik.

Azt pedig már leírtam, hogy az én erőmet is az emésztette fel, hogy élnem kell.

Arról nem is álmodtam, hogy kizárólag én voltam depressziós a világon, nem tudom, miből szűrted le ezt.

Viszont aki minden helyzetben megértést, kíméletet, támogatást kap, az egész egyszerűen gyerek marad, és soha nem fog kilábalni ebből a betegségből.

Ez egyébként nemcsak az én tapasztalatom, hanem több nagy nevű pszichiáteré is.

2013. dec. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
72%

Megértést nagyon kevesen kapnak, és szerintem ez az egyik legnagyobb baj. Hiába támogatnak többen is, ha mellette azt érzi az ember, hogy a tettek és a szavak mögött nincsen semmi, az csak mélyebbre visz. Legalábbis velem így volt.

Szerintem próbálj abból kiindulni most kérdező, hogy a feleségednek valószínűleg most semmi önbizalma nincsen, így föl kell építenie az egészet az alapokkal együtt.

2013. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Mindenképpen szakember segítségét kell kérni.
2013. dec. 15. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
44%
Menjetek el párterápiára. Az ő problémája a te problémád is, rád is kihat, azonkívül, hogy neki segítene, a pszichológus neked is segítene, hogy ne menjen rá a kapcsolatotok. Nincs ebben semmi rossz, vagy szégyellnivaló, sok kapcsolatot megmentett.
2013. dec. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Miért kellene párterápia, ha nem egymással van problémájuk?
2013. dec. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!