Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Segítene-e pszichológus, ill...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Segítene-e pszichológus, ill párterápia, rajtam, és a házasságunk megmentésén. Megcsalt a feleségem, megbocsátottam neki, de nem tudom feldolgozni sehogysem. Lépten-nyomon eszembe jut, felemlegetem akaratom ellenére. Valakik voltak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Szeretnénk újrakezdeni.
2014. jan. 12. 18:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
A párterápia kimondottan jó ötlet, sokaknak segített már hasonló helyzetben. :)
2014. jan. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%
Jó úton jársz! Igen, segítséget kell kérni szakembertől, erre van kitalálva. Szerintem ha a feleséged csak fele ennyire akarja, mint Te, akkor már nagy baj nem lesz :)
2014. jan. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Igen, de csak ha mindketten akarajátok.


"megbocsátottam neki, de nem tudom feldolgozni sehogysem. Lépten-nyomon eszembe jut, felemlegetem akaratom ellenére."


Azaz valójában te nem bocsátottál meg neki. A valódi megbocsátás egy folyamat (egy ún. gyászfolyamat) végén jön el, és magától. A megbocsátás után azonban már nincs semmiféle indulat. Ha eszedbe is jut bármi a múltból, annak nincs semmiféle érzelmi töltete. Az "akaratom ellenére felemlegetem" nagyon is sok érzelmi töltetet takar! A "nem tudom feldolgozni" szintén. Ha valmait MÉG nem tudsz feldolgozni, akkor ott szó nincsen semmiféle megbocsátásról - max. a szájaddal. Azt mondtad neki, hogy megbocsátasz, mert azt tanultad, hogy aki bocsánatot kér, annak megbocsátunk (csak azt felejtették el belőle, hogy van, amikor ez nem azonnal történik!).


Párterápiát a pszichiáterek is csinálnak. Oda is mehettek.

2014. jan. 12. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
Nem mindenki tudja feldolgozni, nem mindenki képes rá, ezt ha nem tudod elfogadni, akkor lépj, mert nincs értelme:)
2014. jan. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szerintem megbocsátottam,mert továbbra is vele maradtam,és próbáljuk újra kezdeni. A megbocsátás nem a felejtést jelenti nálam,ezért akarok segítséget igénybe venni.
2014. jan. 12. 18:51
 6/26 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ötlet lehet elmenni szakemberhez, mert olyan perspektívába helyezi neked a történteket, amire most nem is gondolsz. Meg gondolom akkor már nemcsak a megcsalás lesz a téma, hanem sok minden más probléma is. Szerintem ezzel veszíteni nem lehet, mert ha végül mégsem tudsz megbocsájtani, akkor is megpróbáltad, és biztos lehetsz a döntésedben.
2014. jan. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Képletesen, a megbocsájtás(ami valóban meg is történik) az olyan, mintha a sebed fertőtlenítenéd, és sebhintőporoznád.

Mennél többet alkalmazod, annál gyorsabban múlik a seb. Mig nem egyszer leesik a var.


Ha csak a száddal mondogastod, de a szívedben nincs igy, az olyan, mintha nem fertőtlenítenéd, csak kapargatnád, és mennél többet kapirgászol egy sebet, annál nagyobb lesz.

2014. jan. 12. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon komplikált ügy. Én nem hiszem hogy ezen bármiféle pszichoizé segítene. Nálam 7éve derült ki hogy a feleségem félrelépett, csak alkalmi szex volt azt mondta, nem akart ő válni meg ilyesmik. DE én nem tudtam megbocsájtani neki, tudtam ha kimondom az sem igaz. És innentől soha nem volt hiteles számomra bármilyen érzelmi megnyilvánulása irányomban.
2014. jan. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
68%
Nem gondolnám, hogy segítene. Én is ebben a helyzetben vagyok. Csak fordítva. Férj csalt meg. Sosem fogom elfelejteni, de megpróbálok megbocsájtani. Ez addig működött is, amíg egy icike picike kis füllentésen rajta nem kaptam. Onnantól indult az egész elölről. A párterápián járt párok 80 %-a elválik. Mert a terápia lényege a problémák felkutatása. Van így is elég.. nem? :)Akkor van értelme, ha a kommunikáció nem jó köztetek, hogy beinduljon a folyamata, egyébként sztem nincs. Inkább próbáld meg a jót felerősíteni. Csinálj olyan dolgokat a feleségeddel, amik mindig szerelmet lobbantottak benned. A megoldást nem tudom, mert még én sem találtam meg...
2014. jan. 14. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Szerintem segítene. A megcsalás egy tüneti dolog. Azt jelenti, valami nincs rebden a házasságban. A házasságnak pedig mindketten részei vagytok, tehát közös a probléma, mindkettőtök hibája. Nehéz megbocsátani, de ha már eszedbe jutott a terápia, akkor nagyon akarod. Sikerülni fog. :) Csak legyél magadhoz és hozzá is kíméltlenül őszinte.
2014. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!