Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Házasság » Hogy magyarázzam el a páromnak...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogy magyarázzam el a páromnak, hogy ne pocsékoljon?

Figyelt kérdés

Már szóltam neki többször ezzel kapcsolatban. Például reggelente csinál magának zab+tej+gyümölcs keveréket és ezt issza, de a baj az hogy megcsinál ebből fél liternyi adagot, amiből megiszik kb 1-2 decit, aztán otthagyja, beteszi a hűtőbe és megyünk dolgozni, de estére már úgy megszikkad, hogy ki se jön a pohárból ha azt oldalra dőntöm, neki meg nincs gusztusa meginni (nem csodálom mondjuk), így megy a wc-be...

Olyan is volt már, hogy vettem almát és ahogy bent volt a kamrában úgy az egyik oldalán lett egy kis barna folt, hogy túlérett, ő már egyből fújjogott, hogy dobjuk ki az egészet a kukába ahogy van. Persze nem dobtam, levágtam a barna részt, a többi ment a süteménybe és ennyi volt.

A 3 napos kenyeret látva is rögtön az jut eszébe hogy fúj száraz, romlott, ki kell dobni a kukába, nem pedig az hogy jó lesz pirítósnak vagy bundás kenyérnek.


Mit csináljak vele, hogy megtanulja, hogy a pénzt nem dobjuk a kukába és húzzuk le a wc-n? Mert ez hosszútávon így irtó nagy pocsékolás amit csinál.


2014. febr. 22. 20:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy nagyon egyszerű megoldás:

Számold ki neki, hogy az ilyen kidobások egy évben mekkora pénzkiesést jelentenek. Vezesd le neki.

2014. febr. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
Amit kidob a kukába azt legközelebb nem veszel a boltba. Ha veled megy esetleg és bele akarja tenni a kosárba, akkor megmondod neki, hogy ilyet nem veszünk mert úgyis a kukába végzi 3 nap után. Amikor már több hete nem lesz otthon kenyér és hasonlók akkor majd elgondolkozik! Hidd el!
2014. febr. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Lőczi Rajmund válasza:
100%
jó ötletnek tartanám, ha összeírnád neki mondjuk, hogy évente, havonta mennyi "pénzt dobtok" így ki, mert hajlamosak vagyunk azt mondni hogy: ez csak egy alma csak 20ft és nem nézni hogy már a 100-at dobjuk ki
2014. febr. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem van egy-két dolog, amivel azért te esel túlzásba, pl. 3 napos kenyér? én sem eszem meg, mikor 150 ft egy fél kiló frissen...akkor vegyetek kevesebbet többször, de a mai kenyerek nem olyanok, mint 50 éve, hogy 1 hét múlva is finomak...


Tejből mondd neki, hogy öntsön ki előbb egy kis pohárral, és ha még szomjas, akkor mégegyszer annyit. Az almát nem neki kell megennie, szóval egyszerűen beszéld meg vele, hogy az élelmiszer kidobálása a te dolgod, azt hagyja békén. Ezzel egyébként nálunk is így van a férjem, ha már nem olyan feszes a paradicsom mintha gumiból volna, akkor dobná a kukába, holott szósznak, sütni, tésztába még teljesen jó, csak frissen nem olyan szép már.

2014. febr. 22. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
71%
3 napos kenyeret mégis ki eszi meg? Az már olyan száraz ha fejbe dobnának vele betörne a fejed. Te meg már túlzásba viszed. Nem kell pazarolni persze de nem is azért dolgozók, hogy száraz kenyeret egyek.
2014. febr. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

# 2/5


Nagyon életszerű a hogy egy felnőtt férfi engedélyt kér kenyér vásárláshoz, és nem engedik nem vesz:)

2014. febr. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha meg lehetne oldani, én azt mondanám, megissza, amit megcsinált, vagy egy hétig nem veszek tejet és gyümölcsöt.
2014. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%

Mi meg esszük a 4 napos kenyeret is. Nincs semmi baja a nejlon szatyorban.


Nekünk párom fia csinálta a tejjel, hogy víz helyett itta. Nem sajnálom tőle, de ha 12 litert veszek, 12 litert iszik meg 1 hét alatt és nem jövünk ki a fizumból rendesen. (Az én 50e Ft-os fizum a kaja pénz 1 hónapra)

Régebben, ha elfogyott, leszaladtunk a kisboltba. Most már nem. Veszek 6 litert, ha elfogyott, nem iszik és kész.

A kajával is így vagyunk. Ha nem kell, akkor ott marad. Nincs más. Kb 2-3 napig. Mielőtt megromlana, odaadom a kutyáknak. Csak aztán főzök.

2014. febr. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
84%

én mindig félbevágom az 1kg-s kenyeret, a felét a fagyasztóba teszem, a másik fele meg elfogy 2 nap alatt :) amúgy ha normálisan záró zacskóba teszed, akkor semmi baja nem lesz.


egyezzetek meg, h innentől ő fizeti a kaját, te pedig a rezsit. a saját pénzét nem fogja olyan nagy elánnal a kukába dobálni, meglátod! :)


a nagypapám nekem mindig azt mondta gyerekkoromban: inkább kétszer szedj, de ne hagyd ott. nos, a párod is inkább csináljon meg valamiből egy kis adagot, vagy a nagy adag felét vigye el a munkahelyére.

2014. febr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
66%
De akkor minek vesztek egy kilós kenyeret ha nem fogy el, csak egy hét alatt. Azért olyan frissen sült íze nem lesz 2 nap után mint volt akár milyen zacskóba teszitek.
2014. febr. 23. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!